[#1] [cdtv] ósemka na wyświetlaczu
Jak w temacie - pewnego razu włączyłem Amigę i widzę, że jest w premanentnym resecie - mała 8 na wyświetlaczu LCD. Wymieniłem wszystkie możliwe układy, bo mam drugi, działający egzemplarz ale to nic nie dało. Gdzie szukać przyczyny?
[#2] Re: [cdtv] ósemka na wyświetlaczu

@_arti, post #1

standardowo: kondensatory wymien w zasilaczu. :]
[#3] Re: [cdtv] ósemka na wyświetlaczu

@Stoopi, post #2

Ja u siebie widziałem 8 gdy była bez napędu CD (odłączony). Jak widać ten ,komunikat ' ma więcej znaczeń.
[#4] Re: [cdtv] ósemka na wyświetlaczu

@Rafał A-3000, post #3

Hm, a to dziwne, bo sumie nie słychać by głowica lasera się kalibrowała przy włączeniu (jest taki specyficzny dźwięk, coś ala syczenie). No ale wszystko jest podłączone. Cholerka...
[#5] Re: [cdtv] ósemka na wyświetlaczu

@_arti, post #4

Jeśli dobrze zapamiętałem link

to brak wymiany danych między płyta główną a napędem (kabel danych, kondensatory napędu, laser)
[#6] Re: [cdtv] ósemka na wyświetlaczu

@Stoopi, post #2

Problem z zasilaniem napędu to raczej byłoby "16" na wyświetlaczu... ale to pewnie zalezy jaka jest kolejnośc testów selftestu sprzętu.
[#7] Re: [cdtv] ósemka na wyświetlaczu

@_arti, post #1

U mnie pojawia się ta ósemka, gdy nie łączy ten kabelek (3-4pinowy?) od CD-ROMu.
[#8] Re: [cdtv] ósemka na wyświetlaczu

@_arti, post #1

Na pewno jest w resecie? Możemy jest zbieg okoliczności? Jak uruchomisz sprzęt i będziesz miał zdjętą pokrywę to poruszaj taśmami od przedniego panelu, które są wpięte w złącza od płyty głównej i sprawdź czy ósemka nie gaśnie. Mi się pojawiała ósemka jak nie było kontaktu na jednym z przewodów. Po latach potrafi nie łączyć bo styki sprężynowe się odkształcają lub są zaśniedziałe (utlenione).

Jeśli faktycznie CDTV jest w permanentnym resecie, to jak już koledzy wspomnieli może kondensatory w zasilaczu już powiedziały do widzenia i sprzęt się nie odpala z tego powodu. Koniecznie sprawdzić wszystkie napięcia multimetrem wychodzące z zasilacza.

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2023 21:34:04 przez NeckUno1

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2023 21:36:20 przez NeckUno1
[#9] Re: [cdtv] ósemka na wyświetlaczu

@_arti, post #1

Jesli masz drugi dzialajacy egzemplarz podmienić tasiemkę/naped i zobacz

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2023 22:28:42 przez HOŁDYS
[#10] Re: [cdtv] ósemka na wyświetlaczu

@HOŁDYS, post #9

Heh, śmieszna sprawa - w drugiej zaczęło dziać się to samo. Nie zawsze ale co kilka włączeń.
[#11] Re: [cdtv] ósemka na wyświetlaczu

@_arti, post #10

Amigowa pandemia.. Mam podobnie z moimi A3000. Teraz już obie po kilku minutach pracy się wieszają lub zamrażają... Chyba idzie od zachodu jakaś nowa Amigowa grypa.
2
[#12] Re: [cdtv] ósemka na wyświetlaczu

@_arti, post #10

Ale to Amiga nie działa wtedy, czy tylko ta ósemka się świeci?

Przyczyny mogą być różne, na płycie jest układ, który trzyma Amigę w resecie póki zasilanie nie osiągnie poprawnego stanu, jest też układ, który daje reset jeśli nie ma sygnału KB_CLK o ile dobrze pamiętam (u mnie był uszkodzony U75 i go zwierał). Jeśli reset jest tylko co kilka włączeń, to kondensatory mogą być tutaj także kandydatem, na pewno jest jeden z nich wykorzystywany do opóźnienia resetu wyświetlacza i mi kiedyś wylał. Trzeba by było zmierzyć, czy w tym permanentnym resecie linia reset jest faktycznie aktywna.
[#13] Re: [cdtv] ósemka na wyświetlaczu

@san_u, post #12

Póki co, dałem zasilacz do zrecappowania. Zobaczymy, co dalej.
1
[#14] Re: [cdtv] ósemka na wyświetlaczu

@_arti, post #13

Tu masz identyczny problem z cdtv

Faziorowi recap pomógł

https://www.ppa.pl/forum/amiga/37200/cdtv-i-swiecaca-osemka
1
[#15] Re: [cdtv] ósemka na wyświetlaczu

@_arti, post #13

Tam są dwa kondensatory 100uf które zawsze i w każdym zasilaczu wylewają. Oczywiście wszystkie trzeba wymienić.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem