[#1] Jaki filesystem
Panowie - jaki wybrać filesystem do takich trochę bardziej wypasionych Amig? Sprzęty są różne, procki między 68EC020 a 68060, interfejsy IDE w różnych sprzętach. Dotychczas używałem defaultowego FFS, lata temu (a tak ze 20 lat wstecz) używałem czegoś innego, ale nie pamiętam co to było.
Na części sprzętu będzie CF, na części tradycyjny talerz. Co byście polecili?
Mogą to być zarówno darmowe (Aminet), jak i płatne (o ile można je gdzieś kupić).
Plusy i minusy.
[#2] Re: Jaki filesystem

@wali7, post #1

Ja bym brał PFS3, w miarę stabilny, szybki dostęp do zawartości pliku, ukryty katalog ze skasowanymi plikami jako opcja (polecam), są też narzędzia do naprawy w razie awarii.
SFS nie polecam, bo ma to powyżej bez ostatniego punktu. Raz już straciłem wszystkie dane z jednej partycji po nieoczekiwanym zaniku zasilania.
[#3] Re: Jaki filesystem

@wali7, post #1

Ja w obu swoich Amigach mam PFS3: w A1200 działa spokojnie nawet z kartą 128GB (na niej mam postawiony system i działa bezproblemowo od dawna - a mam jakieś 100GB zajęte). W drugiej też mam PFS3 z kartą 16GB - tam także zero problemu.
[#4] Re: Jaki filesystem

@wali7, post #1

PFS3
[#5] Re: Jaki filesystem

@wali7, post #1

zawsze i wszedzie pfs3 :) pfs3-aio (all in one) dziala od 000 w gore

w pelni darmowy
[#6] Re: Jaki filesystem

@wali7, post #1

A ja polecam jednak SFS, który jeszcze nigdy mnie nie zawiódł OK
Pomimo, że PFS3 wydaje się przyjaźniejszy, to jednak miałem już kilka razy problem z danymi na jego partycjach ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2023 13:47:21 przez BULI
[#7] Re: Jaki filesystem

@wali7, post #1

to jeszcze ja... ;)
PFS3.
Serio wszystkie problemy validacji przy przenoszeniu dużych ilości danych na kartę CF zniknęły
[#8] Re: Jaki filesystem

@wali7, post #1

Ja używam wszędzie PFS3, ale nie używałem do ogromnych partycji. Tak 60GB max, bo używam kart 64GB. Nie miałem problemów i jeszcze nie straciłem danych, ale i tak mając kartę SD zrobienie backupu to żaden problem.
[#9] Re: Jaki filesystem

@wali7, post #1

[#10] Re: Jaki filesystem

@RokiS, post #9

dokladnie kilka dni temu to pobralem - jeszcze nie instalowalem , zastanwiam sie czy te pliki trzeba gdzies do katalogow powrzucac w systemie czy jak sie tego aio uzywa?
Kolejne zagwostke mialem gdy odpalalem Hdd Toolboxa - nie widzial karty CF wpietej do TFa1260...

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2023 14:11:19 przez fibi
[#11] Re: Jaki filesystem

@fibi, post #10

one maja byc umieszczone w rdb dysku, dokonujesz tego w hdtoolboxie dodajac custo file system, obczaj sobie jakikolwiek tutorial :)

- dodanie fs do dysku
- zrobienie partycji, wybranie dla partycji odpowiedniego fs (kazda moze miec inny), ustawienie maxtransferu na 1fe00

uwaga:
- w przypadku wiekszych partycji i starszego hdtoolboxa nalezy uzywac wartosci liczbowych w inputach zamiast graficznego suwaka, ktory tylko zrobi bzdury
- inputy - zmieniajac wartosci na koniec dajesz enter inaczej mimo ze widac zmieniona wartosc to wciaz w programie bedzie uzyta stara

to wszystko i tak powinno sie znalezc w kazdym tutorialu

https://eab.abime.net/showpost.php?p=831346&postcount=14
2
[#12] Re: Jaki filesystem

@fibi, post #10

Tu masz pokazane co i jak, tylko to stary film i nazwa pliku od PFS3 jest teraz chyba inna.

1
[#13] Re: Jaki filesystem

@juen, post #11

dzieki - obczajam tutki zatem, wyglada na bardziej skomplikowany proces niz pierwotnie myślalem
[#14] Re: Jaki filesystem

@fibi, post #13

mozesz kogos poprosic o iso gotowej karty w jakiejs tam wielkosci, to wiele by ulatwilo ;D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem