[#1] Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga
Czesc, czy monitory do amigi nadają się również do małego Atari czy c64 ? Bo gdzieś tam natknąłem sie na informacje ze zle wyświetlają co druga linie itp. Czy 1084s-d1 się nadaje jako monitor do wszystkiego ?
[#2] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@druzil28, post #1

Do atari sugerowałbym telewizor. To pewniejsze.
1
[#3] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@druzil28, post #1

Ja w latach 1990-94 przy Atari 65XE używałem kolorowego monitora Commodore 1802. Tylko w sklepie dorobiono mi przewód żeby pasował do Atari. Obraz jak na tamte czasy, CRT i Atari 8-bit był świetny. Ale w Twoim przypadku ze względu na Amigę lepiej byłoby zmusić do tego monitor Commodore 1084S.
[#4] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@druzil28, post #1

Jeśli ten monitor ma wyjścia Chinch to się nadaje. Obraz przynajmniej z C64 wygląda bardzo dobrze.
[#5] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@druzil28, post #1

Ja mogę polecić jakiś Sony (lub Olympus) PVM. Przyjmie każdy rodzaj sygnału i daje rewelacyjny obraz.
1
[#6] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@moulder, post #5

Ja mogę polecić jakiś Sony (lub Olympus) PVM

No tak, niech sobie kupi PVM za tysiaka albo i więcej...
[#7] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@druzil28, post #1

Taki 1084S wyświetli Ci wszystko co trzeba w najlepszej możliwej jakości, jeśli ma osobne wejścia LUMA/CHROMA, RGB i composite: RGB dla Amigi, S-Video dla Atari/C64, composite dla Spectrum, itd. Wersja P (Philips) nie miała osobno wejść LUMA/CHROMA, ale D (Daewoo) owszem.

Inna opcja to np. LCD-TV 17" 4:3 Samsunga: 710MP/711MP.

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2023 14:01:43 przez Jacques
1
[#8] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@Madman, post #6

Nie było mowy o zakresie cenowymszeroki uśmiech
[#9] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@Madman, post #6

Może kupić TV sony 14 cali lub większy. Można dostać za 50zł albo nawet za darmo.
1084 są różne modele i mają inne wyjścia z tyłu. Moje mają chrome/lume, composite i RGB czyli chyba wszystko co trzeba dla retro komputerów. Z TV może być gorzej i może nie być SVideo
1
[#10] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@druzil28, post #1

A Ciebie tylko CRT interesuje ?
[#11] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@Madman, post #6

Idzie dorwać taniej, ja swojego za 80zł kupiłem OKtutaj Szafa z Grami jechał po swój egzemplarz osobiście
1
[#12] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@Bartek2075, post #11

Dorwać to można wszystko nawet i za darmo ale trzeba szukać, polować nie wiadomo jak długo i nie każdy też chce jeździć po całej Polsce po sprzęt. Jak się popatrzy na aktualne oferty np. na aledrogo
https://allegro.pl/listing?string=sony%20pvm
to już nie jest tak tanio jak piszecie. Poza tym on pytał o monitory a nie tv...
[#13] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@Bartek2075, post #11

Jeśli chodzi o monitor, to atari z tym też będzie dobrze współpracował. Do tego komputerka w sam raz.
[#14] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@amikoksu, post #13

Ale... jak to W SAM RAZ? Przecież nawet nie pokazuje kolorów. W sam raz byłby gdyby potrafił pokazać to co oferuje komputer, a nie tak DRASTYCZNIE go ograniczał. Paleta kolorów Atari 8-bit to 128 albo 256 kolorów. Zrobienie z tego zielonego czegoś to wręcz zbrodnia. Równie dobrze mógłbyś coś takiego podłączyć do Amigi i napisać, że jest w sam raz.

To, że w wiele osób w latach 80 miało taki monitor to nie znaczy, że był dobry. Tak samo jak magnetofon to zawsze nie był wybór tylko przymus, a celem zawsze była stacja dysków, bo nośniki taśmowe strasznie ograniczały możliwości komputera (i wcale nie mam na myśli prędkości wczytywania, bo turbo było szybkie).

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2023 17:53:09 przez MDW
1
[#15] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@MDW, post #14

Podłączenie tego monitora do Amigi to byłaby profanacja tego komputera.
To, że w wiele osób w latach 80 miało taki monitor to nie znaczy, że był dobry.

No właśnie słyszałem to tu to tam, że Neptun był dosyć popularnym monitorem. Np. Hubert z loadingu miał taki monitor do atari.
1
[#16] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@Hubez, post #10

Tak, monitorow lcd troche juz mam
[#17] Re: Jaki uniwersalny monitor crt ? A8/c64/amiga

@druzil28, post #1

Czesc, czy monitory do amigi nadają się również do małego Atari czy c64 ?

Pewnie, że monitor od małego Atari bedzie działał z Amigą.
Przecież Amiga wywodzi się z linii komputerów Atari 8 bit.
Amiga to ewolucja Atari a konkretnie Atari 800. Ten sam
twórca i wiele funkcji takich samych, tylko rozszerzonych.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2023 19:17:48 przez Marcin27411
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem