kategoria: Programy
[#1] Program do hurtowego tworzenia ikon
Zna ktos jakis program/skrypt do hurtowego utworzenia ikon do wszystkich podkatalogów np w danym katalogu. Przeniosłem sobie dane z jednej karty na drugą i wiele ikon się zgubiło. Musze teraz klikać show all files, zeby widziec te katalogi.
[wyróżniony] [#2] Re: Program do hurtowego tworzenia ikon

@moulder, post #1

Jeśli "zgubiły się" ikony to znak że pliki innego rodzaju też się mogły zgubić..
Jak przenosiłes dane z karty na kartę. ?
[#3] Re: Program do hurtowego tworzenia ikon

@Norbert, post #2

Wszystkie inne pliki są ok. Kopiowane pod winuae dopusem. Nie wiem.jak to się zadziało. Zrodla juz nie mam.
[wyróżniony] [#4] Re: Program do hurtowego tworzenia ikon

@moulder, post #1

Użyj CopyIcon44. Po uruchomieniu programu do lewego okienka wrzuć ikonkę jaką chcesz aby została utworzona dla Twoich katalogów. Do prawego okienka przeciągnij wcześniej zaznaczone katalogi.
1
[#5] Re: Program do hurtowego tworzenia ikon

@Ponki1986, post #4

Ooo to by było ekstra. Dzięki sprawdzę za dnia
[#6] Re: Program do hurtowego tworzenia ikon

@Ponki1986, post #4

Niestety nie dziala ten program. Tzn. jak przeciągam ikonki do jego okien nic się nie dzieje. Może nie dziala z OS 3.2?
[#7] Re: Program do hurtowego tworzenia ikon

@moulder, post #6

Nie wiem... Pod 3.9 i z najnowszym icon.library działa bezproblemowo.
[wyróżniony] [#8] Re: Program do hurtowego tworzenia ikon

@moulder, post #1

Zmajstrowałem dla Ciebie taki skrypcik. Do prawidłowego dizłania wymaga FirstLine oraz GetSize. Generalnie u mnie działa prawidłowo, wybieram ikonę źródłową, następnie miejsce docelowe z katalogami. Niestety skrypt nie zagłębia się w strukturę katalogów. Nie mam również pewności co się stanie gdy nie wybierzesz żadnej ikonki lub katalogu docelowego. Co prawda czuwa nad tym polecenie GetSize, ale nigdy nic nie wiadomo.



; $VER: Add Icon 2 Drawers 1.0 (15.09.2023)

IF NOT EXISTS C:FIRSTLINE
SKIP ERRORX
ENDIF

IF NOT EXISTS C:GETSIZE
SKIP ERRORX
ENDIF

CD RAM:

REQUESTFILE >ENV:ICON PATTERN=#?.info DRAWER=RAM: PUBSCREEN=Workbench TITLE="Wybierz ikonkę źródłową."

GETSIZE >ENV:SIZE FILES TERSE ENV:ICON
IF "$SIZE" EQ "0"
SKIP ERROR
ENDIF

REQUESTFILE >ENV:DEST DRAWERSONLY DRAWER=RAM: PUBSCREEN=Workbench TITLE="Wskaż katalog docelowy."

GETSIZE >ENV:SIZE FILES TERSE ENV:DEST
IF "$SIZE" EQ "0"
SKIP ERROR
ENDIF

CD "$DEST"
C:LIST "$DEST" DIRS >RAM:LIST LFORMAT "%s"

LAB START

GETSIZE >ENV:SIZE FILES TERSE RAM:LIST
IF "$SIZE" EQ "0"
SKIP ERROR
ENDIF
IF "$SIZE" EQ "1"
SKIP ERROR
ENDIF

FIRSTLINE RAM:LIST >ENV:NAME DELETE
COPY >NIL: "$ICON" TO "$NAME.info"
SKIP BACK START

LAB ERROR

REQUESTCHOICE >NIL: TITLE="AddIcon2Drawers" BODY="Proces zakończony." GADGETS="OK"
DELETE >NIL: RAM:LIST ENV:SIZE ENV:DIR ENV:NAME ENV:DEST ENV:RQ
ENDCLI

LAB ERRORX

C:REQUESTCHOICE >NIL: TITLE="AddIcon2Drawers" BODY="W katalogu C: brakuje któregoś z poleceń:*n*n- GetSize*n- FirstLine*n*nDalsze działanie skryptu zostało przerwane." GADGETS="OK"

ENDCLI



Ostatnia aktualizacja: 15.09.2023 16:35:56 przez Ponki1986
1
[#9] Re: Program do hurtowego tworzenia ikon

@Ponki1986, post #8

Dzieki bardzo. W wolnej chwili przetestuje ten skrypt. Póki co ręcznie tworzyłem ikony, ale robota głupiego sporo katalogów mi jeszcze zostało.
[#10] Re: Program do hurtowego tworzenia ikon

@moulder, post #9

Pamiętaj aby wybrać ikonkę typu DRAWER = Katalog.
1
[wyróżniony] [#11] Re: Program do hurtowego tworzenia ikon

@moulder, post #1

Pewnie głupie pytanie ale dlaczego nie możesz użyć funkcji AddIcon z DirectoryOpusa po zaznaczeniu wszystkich podkatalogów w danym katalogu?
Chyba, że chodzi o kilka poziomów katalogów bo wtedy to nie zadziała? Albo tych katalogów z podkatalogami jest bardzo dużo?
[#12] Re: Program do hurtowego tworzenia ikon

@prz, post #11

No i tu się przyznam bez bicia nie zwróciłem uwagi, ze dopus ma.taka opcje. Sprawdzę. Ale i tak u mnie sa podkatalogi w katalogach.
[#13] Re: Program do hurtowego tworzenia ikon

@prz, post #11

Dzisiaj to sprawdzałem. Gdzie jest funkcja addicon w directory opus? Ja jej nie widzę...
[wyróżniony] [#14] Re: Program do hurtowego tworzenia ikon

@moulder, post #13

Najczęściej pod "Iconinfo". Trzeba kliknąć prawym na "Iconinfo".

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2023 20:52:06 przez Kitech
1
[#15] Re: Program do hurtowego tworzenia ikon

@Kitech, post #14

Ok, dziala. Dzieki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem