kategoria: A1200
[#1] A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA
Witajcie Amigowcy :)

Ostatnio dopieściłem swoją Tysiącdwusetkę. A mianowicie zmieniłem ROM na 3.2.2 oraz Workbencha.


Taki zestaw.

Ale pojawił się problem. Zniknęła mi PCMCIA. Nawet w boot menu jej nie ma. Podejrzewam, że muszę zainstalować na nowo. Znalazłem na forum co i jak. Niby proste. Ale nie mam już stacji dyskietek, tylko Goteki. Pliki lha pobrałem z Aminetu, ale nie mam jak ich przenieść bez dyskietki.

Czy moglibyście jakoś pomóc? Pewnie bym potrzebował adf-a, na którym będą pliki z driverami do Pcimci. Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby mi takiego adf-a zrobić? Chyba że jest inna metoda na instalację sterowników bez floppa?

Jak to ugryźć?
[#2] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@A1200_Mavv, post #1

A gdybyś kartę z amigi wsadził do Pc i wgrał z pcta bezpośrednio na tą kartę?

Oczywiście pod systemem amigi za pomocą winuae.
1
[#3] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@Biegu86, post #2

Hmm, nie mam WinUAE... Ale jeśli to byłaby jedyna droga, to będę musiał zainstalować.
[#4] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@A1200_Mavv, post #3

Zainstaluj. Ja sobie nie wyobrażałem inaczej transferować pliki niż z PCta za pomocą czytnika kart, a następnie poprzez adapter CF na pcmcia do Amigi. Miałem oddzielną kartę do transferu, więc ta karta z systemem siedziała cały czas w Amidze.
Na pewno inni Panowie bardziej zaawansowani ode mnie znajdą inne pomysły.

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2023 19:48:34 przez Biegu86
[#5] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@A1200_Mavv, post #3

Może nie jedyna ale chyba najprostsza.
[#6] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@misiek2, post #5

To rzeczywiście trzeba by się pobawić. Rozumiem, że muszę postawić Workbencha też na 3.2.2? Wtedy taki Workbench zobaczy moją CF z Workbenchem jako dodatkowy dysk?
[#7] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@A1200_Mavv, post #6

Nie zupełnie.
Zrób sobie żeby winuae odpalał system z tej karty.
Wtedy wkładając ja uruchomi ci się dokładnie to co na amidze.
Dodajesz jakiś folder na pc jako dh3 np i tam wrzucasz wszystkie pliki pobrane z aminetu. Następnie kopiujesz te dane z dh3 na inną partycję.
Możesz następnie z tej karty zrobić obraz aby sie bawić tym systemem bez wpiętej karty.
Później jak już będzie Ci działać PCMCIA w amidze, kup sobie adapter cf -> pcmcia , oraz czytnik kart CF na usb drugą karte CF 2gb np. I cokolwiek ściągniesz z aminetu wrzucasz prosto na kartę CF dzięki temu masz możliwość szybkiego transferu danych.
[#8] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@Biegu86, post #7

Mam drugi adapter, działał bez problemu. Właśnie używałem go do transferu. Oryginalnie mam 3.0 i system zrobiony na innej CF. Ale po zmianie na zestaw jak na zdjęciu, PCimcia nie działa.

Muszę przysiąść nad WinUAE, bo daaaawno się nim nie bawiłem. Zobaczę, jak zrobić, żeby WinUAE startował z tej karty.
[#9] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@A1200_Mavv, post #1

Jakie masz turbo i jaki rom miałeś wcześniej?
[#10] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@A1200_Mavv, post #8

W standardowo w Workbenchu nie ma sterownika do obsługi czytnika CF/SD w porcie PCMCIA.

Użyj tych samych sterownikow i mountlisty do zamontowania urządzeń w PCMCIA.
1
[#11] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@Mirq, post #9

8MB fast mem, 2MB chip. ROM 3.0, kickstart 39.106 i Workbench 40.42 orginalnie.

Teraz pamięć bez zmian. ROM 3.2.2, kickstart 47.111, Workbench 47.4.
[#12] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@A1200_Mavv, post #11

standardowa pamięć 8mb fast jest w przestrzeni ZORRO II, czyli na maxa,
więc blokuje ona przestrzeń adresową PCMCIA,

rozwiązaniem jest przestawienie zworki 4MB na karcie pamięci, i będzie OK
:D

no i oczywistym jest też to, że gdziekolwiek, trzeba mieć: compactflash.device
:)


Ostatnia aktualizacja: 13.09.2023 21:20:10 przez Cezarykl
[#13] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@Cezarykl, post #12

standardowa pamięć 8mb fast jest w przestrzeni ZORRO II, czyli na maxa,
więc blokuje ona przestrzeń adresową PCMCIA,


To czemu działało na 3.0?

no i oczywistym jest też to, że gdziekolwiek, trzeba mieć: compactflash.device
:)


No właśnie to potrzebuję przerzucić na nowy system
[#14] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@A1200_Mavv, post #13

To czemu działało na 3.0?

bo blokadę włączyli dopiero od min 3.1

przetestuj i sprawdź, że po przestawieniu na 4mb
w boot menu pojawi się CC0:



Ostatnia aktualizacja: 13.09.2023 21:33:11 przez Cezarykl
4
[#15] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@A1200_Mavv, post #13

Postaw system na Winuae na tej karcie, podlacz do IDE w A1200 a PCMCIA uzywaj do transmisji danych.
[#16] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@Cezarykl, post #14

W sumie to bardzo słabo, że w w nowszych wersjach systemu nie poprawili tego.
Na upartego to chyba daloby rade remusem wlasny kick 3.2 zrobić ze starym carddisk.resource i zmapować go skickiem.
1
[#17] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@Mirq, post #16

A to nie jest tak, że procek do wersji 020 korzysta z tych samych adresów pamięci co pcmcia (taka budowa Amigi) - powodując zawieszanie się komputera... I nie poprawili tego, bo nie da się tego obejść bez szkody dla użytkownika. Musieliby na siłę (przy proc 000 i 020) dzielić pamięć na 4MB - dziura - 4MB (a w ogóle nie wiem czy to jest programowo wykonalne :p). Jeżeli dobrze kojarzę, to w kartach ACA niby miałeś 8MB ale podzielone na części - poprawcie jeżeli się mylę...

A tak to 3.2 to zwykły WB, w którym wszystko co fajne i tak musisz sobie doinstalować - tak samo jak przy starszych WB język

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2023 16:04:01 przez RokiS
[#18] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@Cezarykl, post #14

Po zdjęciu zworki CC0: pojawił się w boot menu, w WB brak sterowników. Trzeba dopracować :)
[#19] Re: A1200 ROM 3.2.2 i brak PCMCIA

@RokiS, post #17

Bardzo długo korzystałem z m-teca z 8 mega fast i sieciówki na pcmcia na kicku 3.0. Problem pojawia się przy karcie SRAM na PCMCIA (bo ona pokrywa się jeśli chodzi o adresy pamięci).

Zapomniałem, że na tym nowszym kicku można normalnie LoadModule zrobić i wtedy z pomocą przychodzi takie rozwiązanie:
https://eab.abime.net/showpost.php?p=1172678&postcount=226
nie trzeba mapować całego kicka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem