kategoria: A4000
[#1] Problem z postawieniem systemu na IDE w A4000T
Ostatnio odpaliłem moją zapomnianą i bardzo długo nie używaną a4000T + QuikPak 060, i niestety zobaczyłem tylko ekran kickstartu. Dysk IDE siadł zupełnie. Miałem na nim jakiś archaiczny AmigaSYS, wiec wstawiłem adapter CF postawiłem WB od nowa na karcie 4GB, dodałem libsy do QikPaka, i wszystko chodzi super.
No ale przecież na WinUAE mam mojego hdf z ClassicWB dla a4000, to fajnie byloby go obsadzic w prawdziwym komputerze. No to kopjuję ClassicWB na kartę CF, instaluję libsy do quikPaka. W WinUAE CF chodzi jak trzeba, no to wtykam go na IDE w 4000T. No i taki komunikat:

Adapter i karta, są raczej OK, bo inne systemy na nich chodziły. Tak z ciekawości - podłączyłem ten sam adapter i kartę na zorro przez Buddhę, i tam system bez problemu poszedł :(
Co mam zrobić aby poszło z portu IDE? Brakuje jakiejś biblioteki? Czy właśnie coś powinienem usunąć?
Spokał się ktos z czyms podobnym?
Jeszcze raz, goły WB działa, komunikat jest przy ClassicWB na tej samej karcie.
[#2] Re: Problem z postawieniem systemu na IDE w A4000T

@Ralpheeck, post #1

Jak dla mnie walnięta karta, jest coś w sektorze którego Amiga nie może odczytać. Może kontroler IDE w Ami gorzej radzi sobie niż czytnik w PC.

Proforma spróbuj PFS3 Doctor, bowiem komunikat masz od PFS3.

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2023 07:32:28 przez Hubez

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2023 07:32:48 przez Hubez
[#3] Re: Problem z postawieniem systemu na IDE w A4000T

@Ralpheeck, post #1

Spróbuj inne scsi.device. Miałem ostatnio podobne komunikaty jak przesiadałem się na większy dysk i przenosiłem system. Podmiana scsi załatwiła sprawę.
[#4] Re: Problem z postawieniem systemu na IDE w A4000T

@Ralpheeck, post #1

A jaki kick ?
[#5] Re: Problem z postawieniem systemu na IDE w A4000T

@Ralpheeck, post #1

a te wszystkie maski i maxtrasfery dobrze ustawione?
[#6] Re: Problem z postawieniem systemu na IDE w A4000T

@Ralpheeck, post #1

Wyglada jakby byl problem z granica 4.000.000.000. Troche to dziwne bo 4G to jest troche wiecej, ale teraz sa tak rozne nazewnictwa 4g albo 4G, czy nawet 4Gi, ze czasami trudno sie zorientowac o jaka wartosc chodzi. Zakladam, ze masz standardowy kick 3.1 dla A4T. Mozesz sprobowac:
1. Zmienic scsi.device na inny, v46.0 ma tez wersje dla A4k.
2. Zmienic file system.
3. Zmniejszyc partycje startowa na mniejsza.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem