kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600
[#1] Digitizer
Może ktoś ma doświadczenie z programem TAKE_2. Jest to program do line-testu (konturówki) Stosowało się go do sprawdzania animacji tradycyjnej rysunkowej. Mógł też służyć do samej animacji. Szukam podpowiedzi. Do współpracy z programem dedykowany jest digitizer vidi amiga 12 lub 24. Impact Vision nie współpracuje z tym programem. Może jakiś inny digitizer by współpracował i można go jakoś nabyć na rynku wtórnym? Proszę o jakąś podpowiedź.
[#2] Re: Digitizer

@maszynaw, post #1

Oto ci chodzi ? TAKE_2
1
[#3] Re: Digitizer

@Norbert, post #2

To wygląda tak: program współpracuje z digitizerem, który podłączony jest do kamery. Na stole reprodukcyjnym są ustawione bolce do rysunków, które zmieniamy. Rysunki są zaczytywane właśnie w ten sposób na stole reprodukcyjnym. Tak kiedyś rejestrowałem animacje do "Kulfon, co z ciebie wyrośnie" To była Amiga 1200 z TAKE_2 + digitizer, kamera na specjalnym statywie, oświetlony stół reprodukcyjny. Nie mogę znaleźć informacji, czy prócz vidi amiga 12 program TAKE_2 współpracuje jeszcze innymi digitizerami podpiętymi pod port amigi
2
[#4] Re: Digitizer

@maszynaw, post #3

to moze napisz w wątku zeby podeslali źrodła bo strona i archive.org wyschło
https://forum.amiga.org/index.php?topic=69866.30

będą zródła to się sprawdzi w zrodlach co jest obslugiwane
[#5] Re: Digitizer

@maszynaw, post #3

Tak kiedyś rejestrowałem animacje do "Kulfon, co z ciebie wyrośnie" To była Amiga 1200 z TAKE_2 + digitizer, kamera na specjalnym statywie, oświetlony stół reprodukcyjny.
[#6] Re: Digitizer

@BULI, post #5

Ale Amiga to tylko konsola, niedawno ktoś mnie przekonywał
[#7] Re: Digitizer

@BULI, post #5

OKOKOK
[#8] Re: Digitizer

@BULI, post #7

btw. nie przelogowales sie na inne konto i popierasz swoj wlasny post
[#9] Re: Digitizer

@michal_zukowski, post #8

Tak, popieram cytowany przez siebie tekst kolegi, bo wyżej go zacytowałem ale zapomniałem ustosunkować się do jego treści
Tak kiedyś rejestrowałem animacje do "Kulfon, co z ciebie wyrośnie" To była Amiga 1200 z TAKE_2 + digitizer, kamera na specjalnym statywie, oświetlony stół reprodukcyjny.

Miło przeczytać, że ktoś stąd maczał palce przy produkcji którą wielu kojarzy i do tego wykorzystywał do tego Amigę ok, racjaOK
1
[#10] Re: Digitizer

@TuReX, post #6

W latach 90-tych Amiga to królowa w Łodzi. Wykorzystywano np. kartę AD516 do montażu dźwięku. Ja mam skromną AD1012 (ale i tak telewizja w latach 90-tych była w mono). Realizowano Amigami grafiki, napisy, wizualizacje. Służyły do tego np. genlocki Impact Vision lub choćby zwykły G-Lock wpięty do A600. Do zrzucania materiałów filmowych PAR – wiem o dwóch firmach w Łodzi wykorzystujących ten system dawno temu. Powstały animacje do reklam i innych programów. I oczywiście ludzie wykorzystujący ten sprzęt np. znakomity operator Krzysztof Ptak wykorzystywał Amigę do granic możliwości. Wiele firm używało Amigi. Wszelkiej maści graficy. Piękne czasy. :)
5
[#11] Re: Digitizer

@maszynaw, post #10

Aż się ciśnie pytanie: Może jakąś książkę byś napisał na ten temat? Albo chociaż artykuł / esej?
Ileż można czytać o upadku C= ? A tu widzę świetny materiał, praktyczny i z życia wzięty.
3
[#12] Re: Digitizer

@gerul, post #11

No- też bym poczytał takie konkrety ok, racja
1
[#13] Re: Digitizer

@BULI, post #12

Jakiś skromny manualna, mam te różne karty, nawet Take 2 mam w oryginale. Chcę się kiedyś tym wszystkim pobawić. Czasu nie wiele, może była by to inspiracją.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem