[#1] dysk w promodule cd32
Mam Cd32 z Promodule. W promodule działa złącze klawiatury, podłączam przez niego monitor, oraz stacje dysków i wszystko jest ok. Jednak próby podlączenia twardego dysku kończą się niepowodzeniem. Po prostu HDtoolbox nie wykrywa i już. Próbowałem z dwoma różnymi taśmami do dysku i z dwoma różnymi dyskami, skonfigurowanymi jako master. Dysk dostaje prąd, bo się inicjalizuje, ale nic poza to się nie dzieje. Po prostu nie wykrywa nic pod scsi.device. Czy może być to problem z przepływem danych pomiędzy promodule, a konsolą (np przerwana ścieżka, albo brudne złącze), czy raczej sam promodule jest uszkodzony??
[#2] Re: dysk w promodule cd32

@Twardy, post #1

O ile dobrze pamietam to ProModule korzysta z własnego rozwiązania elsat.device.
Potrzebny soft, oryginalnie dostarczany z PM znajdziesz tu: ftp://ftp.elsat.com.pl/pub/elsat/promodpl.lha

[#3] Re: dysk w promodule cd32

@Twardy, post #1

O ile dobrze pamietam to ProModule korzysta z własnego rozwiązania elsat.device.
Potrzebny soft, oryginalnie dostarczany z PM znajdziesz tu: ftp://ftp.elsat.com.pl/pub/elsat/promodpl.lha
[#4] Re: dysk w promodule cd32

@ciekawy, post #3

taaa.... tylko ze ten serwer ftp wymaga hasla przy logowaniu anonimowym , na ich stronie jest podane ze ma to byc po porstu adres e-mai,ale nie dziala, napisalem do ich supportu, ale gdyby ktos mial te sterowniki to bardzo prosze o wyslanie ich mailem na adres meckert@go2.pl
[#5] Re: dysk w promodule cd32

@Twardy, post #4

Ja sciągałem to dość dawno, wtedy nie było kłopotu. Mam to gdzieś na płytce. Postaram się znaleźć i podesłać.
[#6] Re: dysk w promodule cd32

@ciekawy, post #5

Witam

Prośba do posiadaczy CD32 z Promodule o podesłanie dodatkowego softu wraz z elsat.device bez tego nie mogę skonfigurować sobie CF-ki :(
[#7] Re: dysk w promodule cd32

@miro_78, post #6

Ten softnie jest chyba potrzebny. W tooltypach hdtoolboxa wpisujesz elsat.device i tyle. Ja to robiłem ale dosyć dawno temu.



Benedykt Dziubałtowski
[#8] Re: dysk w promodule cd32

@Benedykt Dziubałtowski, post #7

zmieniałem ze scsi.device w tooltype na elsat.device ale nie trybi
[#9] Re: dysk w promodule cd32

@miro_78, post #8

Więc najwidoczniej elsat.device jest na dyskietce z softem a nie w romie promodula.


Edit. Chociaż po przemyśleniu sprawy to tak być nie może. Przynajmiej mi się tak wydaje :). Sprawdź jeszcze program hdprep z aminetu.




Benedykt Dziubałtowski

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2012 19:09:38 przez Benedykt Dziubałtowski
[#10] Re: dysk w promodule cd32

@Benedykt Dziubałtowski, post #9

Mam dyskietkę do promodule ale wydaje się ona być niekompletna jest hdprep ale nie ma nawet katalogu devs wiec nie ma skąd szczytać elsat.device a bez tego pliku hdprep nie chce ruszyć.
[#11] Re: dysk w promodule cd32

@miro_78, post #10

Na dyskietce od promodule nie ma elsat.device.
Wpisz w wyszukiwarce megaramhd tam są linki do obrazów adf tam jest elsat.device
[#12] Re: dysk w promodule cd32

@Dark_luke, post #11

mimo obecności elsat.device wywala monit że nie może otworzyć elsat.device ekran od hdprep już mi się otworzył ale nic przez ten monit nie mogę zrobić trzeba pewnie dorzucić megaramhdfix z aminetu
[#13] Re: dysk w promodule cd32

@miro_78, post #12

Co pokazuje snoopdos?


Benedykt Dziubałtowski
[#14] Re: dysk w promodule cd32

@Benedykt Dziubałtowski, post #13

SnoopDos wykazywał że nie ma elsat.device co się okazało powodem była źle ustawiona konsola na podstawce Promodule jest bardzo kapryśne muszę pomyśleć nad stabilizacją gdyż nawet zmiany Cd czy dyskietek mogą spowodować że dysk lub CF-ka nie będą widziane a "zawiasom" nie będzie końca.
[#15] Re: dysk w promodule cd32

@miro_78, post #14

Odpowiadam sam sobie gdyż chcę zostawić informację na forum dla osób mających podobne problemy. Najlepiej dysk dzielić i partycjonować na innej Amidze mniej problemów...gdyż żadna z kart ani dysków nie chciała odrazu współpracować z przystawką przez komunikat brak elsat.device. Następnie przełożyć do Promodule i odpalić hdprep dopiero po zapisaniu ustawień w tym programie dysk będzie gotowy do współpracy z ta przystawką. Nie udało mi się zmusić urządzenia do wspólpracy z dyskiem powyżej 2GB nawet jak podzieliłbym dysk na 2x1,5GB to i tak zobaczy tylko pierwsza partycję. Pewnie jest na to jakaś recepta ale z tym powalczę później narazie muszę się nacieszyć działającym Promodule :)
[#16] Re: dysk w promodule cd32

@miro_78, post #15

Max 2GB to nie tylko problem Promodule ale także MegaRamHD i ATBus. Wszystkie mają elsat.device.
Ostatnio było na forum o MegaRamfix dodawał obsługę drugiego dysku oraz obsługę CDrom.
[#17] Re: dysk w promodule cd32

@Dark_luke, post #16

Tak wyczytałem to na forach ale problem jest taki że łatka do elsat.device jest wrzucona w folder który po otwarciu w Workbenchu powoduje że belka się tak wydłuża że nie sposób jej przewinąc i czasami powoduje to guru próbowałem także fixa odpalić przez FM ale bez rezultatu.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2012 13:50:09 przez miro_78
[#18] Re: dysk w promodule cd32

@miro_78, post #17

Ale też jest dyskietka z uruchamianym fix wstawiającym odpowiedni wpis do s-s.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem