kategoria: A1200
[#1] gdzie kupic taśme do indvision AGA mk3
Czy gdzieś w PL da sie mogę nabyć taśme z indy mk3 która prowadzi z karty do złącza hdmi/vga ? taśma jest chyba 24 żyłowa i wygląda tak : https://i.imgur.com/ErrpPxF.png

wydaje mi sie ze niechcący ta taśmę nieco naruszyłem przez co co jakiś czas tracę sygnał audio poprzez hdmi



Ostatnia aktualizacja: 08.11.2023 11:24:54 przez fibi
[#2] Re: gdzie kupic taśme do indvision AGA mk3

@fibi, post #1

A to nie jest taka sama taśma jak to IDE czy FDD?
Wystarczyłoby zapiąć wtyczki na nową taśmę i gotowe.
[#3] Re: gdzie kupic taśme do indvision AGA mk3

@Norbert, post #2

nie to nie taka sama - do Fdd jest chyba 34 żyłowa , ta od indy tak na oko jest o polowe "chudsza"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2023 12:29:37 przez fibi
[#4] Re: gdzie kupic taśme do indvision AGA mk3

@fibi, post #3

Wazne żeby rozstaw kabelków się zgadzał.
Nadmiar żył się odrywa, odcina.
[#5] Re: gdzie kupic taśme do indvision AGA mk3

@Norbert, post #4

w taśmach FDD sa grubsze żyły i rozstaw
[#6] Re: gdzie kupic taśme do indvision AGA mk3

@fibi, post #5

Inny raster jest.
[#7] Re: gdzie kupic taśme do indvision AGA mk3

@fibi, post #5

Nie wiem, czy w MK3 zmieniono rozstaw żył w porównaniu do MK2 (nie sądzę, aby miało to sens)... bo w MK2 jest to zwykła taśma z rastrem 1,27 mm, czyli takim jak w FDD, czy IDE.
Należy kupić złączkę o odpowiedniej ilości żył, a następnie złączki z odpowiednią ilością żył np. tu: https://www.tme.eu/pl/katalog/zlacza-idc_112943/ - szukasz złącz IDC na taśmę, raster taśmy 1,27 mm - jest wygodna wyszukiwarka. Następnie złączki zaciskasz, ja robię to w imadle.
Jeżeli raster nie jest jednak 1,27mm, to jest zapewne 1mm. Więc takie rzeczy należy kupić.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2023 12:51:03 przez wali7
[#8] Re: gdzie kupic taśme do indvision AGA mk3

@fibi, post #5

A IDE40, IDE44 lub "IDE80". ?
[#9] Re: gdzie kupic taśme do indvision AGA mk3

@Norbert, post #8

Czytaj co Ci Wali7 napisał... a taśma IDE80 to na pewno nie jest to czego szukasz bo tu żyły są cieńsze.
[#10] Re: gdzie kupic taśme do indvision AGA mk3

@Madman, post #9

Wali pisał w tym samych czasie co ja.
Ja tylko podsuwam pomysł skąd zdobyć kabel.

Ciekawy jestem czy to wina kabla, że znika dźwięk po HDMI?
Fibi sprawdzałeś połączenia gniazda ?
Zimny lut?
[#11] Re: gdzie kupic taśme do indvision AGA mk3

@fibi, post #1

Licząc ze zdjęcia to tam są 22 żyły, raster 1 mm (raster złącza 2 mm), a to oznacza, że jest to taka sama taśma jak przedłużacz do clockportu. Ten sam raster ma taśma do IDE 44 (dyski 2.5", port IDE w A600/A1200), tylko dwa razy więcej żył. Sama taśma jest do kupienia w TME, ale całe rolki 30 m niestety. Pewnie gdzieś dają z metra, ale nie chce mi się szukać, AliExpress na pewno, ale to nie w Polsce... W TME są też gotowe przewody z wtyczkami, ale akurat 22-pinowych nie ma. Można ostatecznie kupić szerszy, odciąć wtyki, oderwać nadmiarowe żyły i zacisnąć wtyki 22-pinowe.
1
[#12] Re: gdzie kupic taśme do indvision AGA mk3

@Krashan, post #11

.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2023 19:49:28 przez wali7
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem