[#1] amiga 600 nie widzi dysku
mam amige 600 z kickstartem 2.05 37.300 dysk sformatowałem pod winuae ale amiga go nie widzi nie jest widoczny w boot menu, dysk jest 3,5 podpięty przez przejściówkę,

[#2] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@tekken, post #1

zmien rom na 37.350 . A jakiej wielkosci dysk ?

[#3] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@PrzemasIII, post #2

Rom ma dobry gdzieś indziej leży wina

[#4] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@arti4-92, post #3

dyski podpinałem dwa jeden 80 mega drugi 515 i oba były niewidoczne moze wina leży po stronie winuae ???? pod emulatorkiem patrycjonowałem dyski , dyski sprawdziłem na dwóch różnych płytach amigi 600 na każdej to było to samo, niestety nie mam dyskietek z WB liczyłem że pod winuae postawie system

[#5] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@tekken, post #4

Pamietaj o tym, aby partycje systemowa ustawic jako bootowalna, a sam twardy dysk powinien miec zworke ustawiona na Master. W przypadku HD 80M, dobrym pomyslem bedzie przeciecie czerwonej zyly na tasmie. Zreszta starocie 512 tez to lubia.



Ostatnia modyfikacja: 08.01.08 20:29
[#6] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@Andrzej Drozd, post #5

o czerwonej żyle nie wiedziałem zworki mam ustawione ok pod winuae partycje sformatowałem jako botowalną, sprawdze jak bedzie z przeciętą czerwoną żyłą

[#7] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@tekken, post #6

sformatowałem jako botowalną

"Bootable" ustawia sie w HDToolboxie lub HDInstTools.
[#8] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@Andrzej Drozd, post #7

tak też zrobiłem w hd tool box zaznaczyłęm botable, w bot menu w mojej amidze jest tylko df0 i cc0, wygląda na to że wogóle nie widzi dysku, przecięcie czerwonej żyły nie przynisło rezultatów

[#9] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@tekken, post #8

Ja bym powtorzyl cala operacje jeszcze raz, ale w okreslonym srodowisku na WinUAE. Czyli uruchomilbym na WinUAE dokladna emulacje A600 i koniecznie uzyl takiej wersji ROMu, jaka masz w Ami. Jezeli robiles to pod emualcja A1200, to moze jakis "babol" wlazl do FastFileSystem w HD i A600 nie widzi takiego dysku? Niestety nie mialem stycznosci z A600.
[#10] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@tekken, post #8

Z tego co pamietam jak mialem a600, to nie udalo mi sie pod pc (winuae i linuxowy fdisk) sformatowac dysku tak zeby ta amiga go normalnie widziala, cos tam pierdzielilo mi sie z RDB i nie tworzylo go na poczatku... ale jak sformatowalem pod amiga to bylo wszystko ok.
Sprawdz jeszcze czy np tasmy "do gory nogami" nie podlaczyles, lub inne takie "blahostki"

[#11] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@tekken, post #1

w boot menu w winuae widac? jakiego kicka uzyles w winuae?
[#12] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@Valwit, post #11

na mojej a600 chyba mi się udało jeden dysk 3,5 cala uruchomić. mimo że mam kick 37.350 i odpowiednią przejściówkę :P
[#13] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@tekken, post #1

mam juz dośc kombinowania z winuae sprawdzałem różnie kobinacje kików i wb i nic, sądzę że najlepszym wyjściem bedzie kupno null modem + soft, szkoda żeby amiga w szafie leżała, poza tym planuje upchąć ją w obudowie od pc,

Mam jeszcze małe pytanko czy po podpięciu niesformatowanego dysku do amigi powinien być on widoczny w bot menu ?? Czy amiga powinna zachować się emualtor który wyświetla okieno dh0 not dos format???



Ostatnia modyfikacja: 10.01.08 01:01
[#14] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@tekken, post #13

nie, dysk w boot menu widac dopiero jak jest na nim (konretnie w RDB) jakas partycja. jesli jest NDOS to znaczy ze jest niesformatowana, ale jest.

odpal winuae z kickiem najlepiej w tej wersji co masz, zrob partycje mniejsza niz 40 MB (megabajtow) i sprawdz w amidze. tu masz na wszelki wypadek sciąge: http://valwit.net/uaehd.html

kickstart 37.300 moze miec problem z partycjami wiekszymi niz 40 MB i jesli masz pecha to kombinacja kick+dysk ogranicza cie do 40 MB. zrob partycje 30 MB zobacz czy zadziala jak tak to problem da sie obejsc.
[#15] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@Valwit, post #14

kupie null modem z alegro plus soft tak będzie chyba najprościej na winuae nie mam juz siły próbowałem różne kombinacje i nic na pc było ok na amidze dysk sie nie botował, myślałem że mam uwloną amigę ale skoro piszesz że widać RDB nie dysk to wygląda na to że tak nie jest, a stronkę do której dajesz linka juz oglądałem i robiłem według tego opisu wsio



Ostatnia modyfikacja: 10.01.08 02:20



Ostatnia modyfikacja: 10.01.08 02:21
[#16] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@tekken, post #15

Odpal WinUAE w takiej samej konfiguracji w jakiej masz swoją A600 - czyli kickstart ten sam, tyle samo RAMu, konfig emulowanej A600 ma być taki sam jak prawdziwej Amigi-600. Podepnij HD do PieCa, odpal emulację zgodnie z opisen ( http://valwit.net/uaehd.html ), z dyskietki "INSTALL WB2.1" odpal Workbench-a i postepuj zgodnie z opisem na podanej wyżej stronie. Jak postawisz system, a robiłeś WSZYSTKO zgodnie z tym co tam opisane, to odpinasz dysk z PieCa, podłączasz go do swojej "100%-real Amigi", zworki ustawiasz na master włączasz Amige i.... dysk musi być widzialny przez Amigę! Nie ma innej alternatywy. Jak wszystkim działa, to Tobie też musi działać.
Pamiętaj: jak w Amidze masz KS37.300, to WinUAE też ma być 37.300. Jak WinUAE odpalisz na 37.350 i posadzisz tak system, to Amiga nie zobaczy dysku. Też przez to przechodziłem. KS taki jak w Amidze!
[#17] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@AlaN, post #16

Ponieważ sam walczyłem trochę z dyskiem w A600 podejrzewam ze możesz mieć problem z sygnałem reset dla dysku co objawia sie jego niewykrywaniem, Musisz przeciąć 1 żyłę na taśmie włączyć amige poczekać chwile na ekranie z dyskietka aż dysk zaskoczy zagrzechocze wtedy reset i dysk startuje bez problemu.

[#18] czytaj poprzednie wiadomosci

@kejtu, post #17

przeciecie zylki nie dzialalo
[#19] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@tekken, post #15

sprawdziłeś z partycją mniejszą niż 40 MB? Bo jeśli to jest problem to kable null modem też cię nie poratuje
[#20] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@Valwit, post #19

Hmm sprawdzałem wszsytko moze prawie wszsytko żyłke przeciełem kikstart taki jak w amidze ustawiałem w winustworzyłem partycje o rozmiarze 9 mb i nic sprawdzałęm na dwóch płytach z kikiem 37.300 z dwoma różnymi dyskami żadna z płyt nie widziała ani jednego ani drugiego dysku ,kupiłem kabelek null modem czekam na przesyłkę

[#21] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@kejtu, post #17

resetu nie mam jak zrobić bo kalawiature mam niesprawną

[#22] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@tekken, post #21

resetu nie mam jak zrobić bo kalawiature mam niesprawną

Czy kolega jest powazny, czy jaja sobie robi? Na smietnik z takim komputerem. Proponowalbym zajac sie konsolami - one nie potrzebuja klawiatur :P
[#23] Re: amiga 600 nie widzi dysku

@tekken, post #21

to zwieraj piny odpowienie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem