Wątek zamknięty
[#1] Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro
Jakiś czas temu ( z 10 dni) kupiłem płytę A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro za 5k. Do czasu transakcji można się było spokojnie dodzwonić. Płyta ze wzglwdu na niską jakość zdjęć wydawała się ok. Zapłaciłem .. Płyta przyszła lekko zakurzona wiec zabram sie za jej czyszczenie. Później testowanie. Okazało sie że jest problem... po wystartowaniu Sysinfo z goteka zawiesza się. Kolejne oględziny płyty pozwoliły znaleźć dodatkowe "kwiatki" zostawione przez kolekcjonera:



oraz roznego rodzaju protezy:



Czasami już widziałem w życiu Amigę więc postanowiłem do "Kolekcjonera" zadzwonić... niestety dzwoniłem raz, drugi, 10, 15, 30 i kolekcjoner nie odpowiada. Udało mi się naprawić (wymienić zegar czasu rzeczywistego) płyta wystartowała i działała dłużej niż 3 min. Nie chciał bym oczerniać człowieka może mu się coś stało itd. Jeżeli odszedł z tego padołu to trudno... w przeciwnym przypadku oceńcie to sami...

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2023 23:44:33 przez luka

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2023 23:45:50 przez luka

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2023 23:52:12 przez luka
5
[#2] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@luka, post #1

Klasycznie. Brak odzewu.
Mało znajomego nie wsadziłem na minę, bo sugerowałem mu tę aukcję.
Co to jest za układ z uszkodzonymi nóżkami?
1
[#3] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@Ralpheeck, post #2

Ten układ to 74FCT244. Tylko nie wiem czy wymiana nie pogorszy sprawy. PCB nie wygląda ciekawie w tym miejscu.
[#4] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@luka, post #3

Dałoby się ogarnąć, ale chyba skończyłoby się pająkiem. Przynajmniej 3 pady są zniszczone na PCB.
[#5] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@alt_, post #4

nie mam schematu, za co odpowiada ten uklad, A3660 działa, pamięć też widoczna. Płyta ma brak miejsca na drabinki rezystorowe do terminacji. Pomimo że jest tak samo oznaczona jak inne AA3000+ rev 1 wygląda trochę inaczej - prototyp ? biały kruk ? :)
[#6] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@luka, post #5

A to ciekawe, może jakiś przedprodukcyjny batch...

Mam w domu pustą PCB do AA3000+. Jak mi się przypomnisz pod wieczór to mogę ja wygrzebać i sprawdzić co gdzie idzie przy tym układzie.
[#7] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@luka, post #1

Znaczy co? Nie wiedział co sprzedaje za 5tys. zł? Kolekcjoner? Znany? Przestał odbierać telefony? No nie uwierzę, że niecelowo. Ja bym się nie cyrtolił tylko napisał mu, że jak nie oddzwoni to opublikujesz jego nick z allegro. No daj spokój, 5tys to nie jest mała kasa... no chyba, że zarabiasz kilka razy tyle to ok... Czasem trzeba obalać mity o niektórych...
2
[#8] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@Madman, post #7

Chciałem/chce dać mu szanse. Zaproponowałem zmniejszenie ceny o koszt nowego pcb do AA3000+. Myśle, że to dobra propozycja z mojej strony. Jakoś nie podjął tematu. Ma jeszcze płyte do GBA 1060. Może ktoś sie z nim skontaktuje czy sprzeda ? Ciekaw jestem czy odpisze
[#9] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@luka, post #8

Może Zenon tutaj coś odpisze. Jest na forum przecież...
[#10] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@luka, post #1

Wygląda jak klasyczny wałek. Wiedział co sprzedaje i w jakim stanie, po czym kontakt się urywa. Już wiem przynajmniej kogo omijać szerokim łukiem.
[#11] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@Drakon, post #9

Powiem tak: kupiłem od niego sporo rzeczy i działały. Te co nie działały dało się zwrócić. Może się wysprzedaje i nie zależy mu już na opinii. Klient jest jednorazowy ale optymalizuje zysk :). No ale wypadałoby w ciągu 10 dni odebrać telefon...
[#12] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@luka, post #5

U350 to układ CIA po rebrandingu i w innej obudowie- link.
U894:
post#262 link


Ostatnia aktualizacja: 30.11.2023 09:56:39 przez Gandalf
[#13] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@luka, post #11

na bank pojechal na wakacje
[#14] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@Kulamario, post #13

ostatnio widziałem ofertę biura podróży:
Egipt, 60dni, cena 4000zł
1
[#15] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@Cezarykl, post #14

cholera zawieśmy temat na 50 dni, bo mam wyrzuty sumienia teraz

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2023 09:59:01 przez luka
[#16] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@luka, post #15

😂😂😂
[#17] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@luka, post #15

nie lepiej pojechać do Egiptu i tam go łapać?
[#18] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@Kulamario, post #13

Zarobił to pojechał nie odda za płytę bo z czego jak zapłacił za wakacje
1
[#19] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@Dorian3d, post #18

Zasłużył
Ten mostek przy złączu klawiatury to jest majstersztyk o zniknięciu trzech padów od U894 nie wspomnę
A no i U350 to już chyba z muzeum wyciągnięty

Tera tak patrzę na ten U894 może tam nogi są urwane z układu i tak to wygląda by to wypadalo zdjąć i zobaczyć co jest pod spodem

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2023 17:07:08 przez Kulamario
[#20] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@Kulamario, post #19

Dlaczego z muzeum? CIA z epoki Escomu, data z końca 1995 roku. U300 jest za to wyjęty chyba z A600, jest z 1992...
[#21] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@alt_, post #20

za co odpowiada U894 ?
[#22] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@luka, post #21

Nie jestem do końca pewny - sprawdziłem schematy A3000/A4000/A4000T i tam nie mają odpowiednika. Ale wnioskując z ich lokalizacji (W A4000TX też) znajdują się blisko FastRAMu więc pewnie stanowią jakiś bufor dla Fastu. Bo na liniach danych są bufory *245, więc może na liniach adresowych? A3000 ma *373 na adresowych - a takiego nie ma w AA3000+. W A4000 w tym miejscu jest *841. A4000T zamiast bufora ma po prostu rezystory 33 Ohm. Obstawiam zatem (ale bez stuprocentowej pewności) że to jest bufor dla linii adresowych FastRAM.
[#23] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@luka, post #1

Nie wiem, jak dziś wyglądają ceny i dostepność, ale myślę, że za 5 tys.
to możnaby szukać płyty oryginalnej zamiast składaka frankensteina.
[#24] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@Marcin27411, post #23

No to powodzenia w znalezieniu oryginalnej płyty AA3000+
7
[#25] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@luka, post #5

A masz jakąś umowę czy inny dowód, że to za tyle i od niego kupiłeś? Jak tak to trzeba będzie walczyć jak było na gębę bez świadków to może być słabo ew. zrobić chłopu konkretną reklamę ale 5 tys. piechotą nie chodzi.
[#26] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@KAN2000, post #25

Ogólnie już troche ponaprawiałem tą Amigę. Raczej jej już nie zwrócę bo nikt mi nie zapłaci za czas jaki spędziłem na jej naprawę. Żenujące jest natomiast to:
a) brak kontaktu przez 9 dni aby się po ludzku dogadać.
b) oczekiwał bym informacji, że płyta kosztuje tyle a tyle i ma to i to posztukowane.
c) odpalasz komputer z sysinfo i sie wiesza...

To taki kolejny przykład z tej płyty:



Jakby nie było podstawek 40 pin to trzeba 42 pin.

Brakuje jakiegoś wyczucia w budowie płyt za takie pieniądze, i żałowanie np. na odpowienią podstawkę...

Z wykształcenia jestem elektronikiem (chociaż nie pracuje w zawodzie) z tego powodu podwójnie mnie to boli.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2023 13:20:14 przez luka
[#27] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@luka, post #1

Dlatego lepiej kupować od użytkownika niż od kolekcjonera. Ten pierwszy ma pojęcie bo używa ;)
3
[#28] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@luka, post #26

Jak popatrzysz na Amibay, to za takie pieniadze to nawet popsutej nie kupisz.
[#29] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@apolkosnik, post #28

Widzę, że jesteś idealnym klientem :) jak coś zapraszam do kupna.
4
[#30] Re: Płyta A3000++ od znanego kolekcjonera z Allegro

@apolkosnik, post #28

Kupił amigę jako sprawna i taką ma dostać , wszytko w temacie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem