kategoria: A500
[#1] Pamięć RAM A701B.zip. Jaki akumulatorek?
Dzień dobry

Proszę o informację - jaki siedzi akumulatork w pamięci A701B.zip (napięcie i ile mA)?
Niestety nie da się odczytać parametrów z akumulatorka bo ich nie ma, więc liczę na odpowiedź.

Zapewne pojawią się sugestie żeby usunąć po prostu akumulatorek ale tak czy inaczej chciałbym widzieć co tam siedzi :)

Za pomoc z góry dziękuję.
[#2] Re: Pamięć RAM A701B.zip. Jaki akumulatorek?

@Newbe01, post #1

Ja wiem. Napisałem na kartce, ale nie dałem tutaj zdjęcia tej kartki. Musisz wywróżyć. Jezeli ja wywróżyłem jaką akurat twoja karta ma baterię, to ty też dasz radę.

Dobrze, że te kryształowe kule tak dobrze działają, bo to łatwiejsze niż skomplikowana operacja wklejenia zdjęcia na forum.

Zapytaj może Artura. Dla ułatwienia wkleje zdjęcie. Niech już będzie. Możliwe, że on zna odpowiedź na "wszystkie" pytania.



Rozumiesz aluzje????

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2023 14:36:59 przez snifferman
1
[#3] Re: Pamięć RAM A701B.zip. Jaki akumulatorek?

@snifferman, post #2

Kolego snifferman, nie dam Ci satysfakcji i zignoruję Twoje uszczypliwości.

W moim pości napisałem wszystko co jest niezbędne do identyfikacji RAMu ELBOX A701B.zip.
Z doświadczenia wiem, że jeżeli ktoś będzie chciał mi pomóc to będzie wiedział o czym mowa.
[#4] Re: Pamięć RAM A701B.zip. Jaki akumulatorek?

@Newbe01, post #3

Ale ja wiem o czym mowa. Nie wszystkie karty miały taką samą baterię. Te bez RTC nie miały jej wcale. Na PCB karty jest nawet footprint pod różne wielkości i typy mocowania
Więc odpowiedź na twoje pytanie - to zależy


(napięcie i ile mA)

Przeważnie były to 3 ogniwa NiCd czyli ok 3.6V, a wydajności prądowej nie mierzyłem. Zakres pojemności też bym podał w mAh, ale o to nie pytałeś. Najlepiej wymienić na CR2032 w koszyku i przerobić układ ładowania.
[#5] Re: Pamięć RAM A701B.zip. Jaki akumulatorek?

@snifferman, post #4

Podsyłam zdjęcie mojej wylanej baterii. Jeżeli to nie kłopot byłbym wdzięczny o podanie także pojemności o której wspominasz. Chciałbym podjąć próbę uruchomienia tej pamięci z baterią jak doczyszczę pamięć.
Na razie rozwiązanie z CR2032 chciałbym pozostawić na później.




Ostatnia aktualizacja: 04.12.2023 21:27:28 przez Newbe01
[#6] Re: Pamięć RAM A701B.zip. Jaki akumulatorek?

@Newbe01, post #5

Tam siedzi standardowy akumulator 3,6V 80mAh. Najprawdopodobniej z wyprowadzeniami na 3 piny.
[#7] Re: Pamięć RAM A701B.zip. Jaki akumulatorek?

@Newbe01, post #5

Wygląda na tą mniejszą, ale jak napisałem wcześniej masz tam miejsce na większe. Jeśli upierasz się przy akumulatorku, to możesz tam zastosować Ni-MH 3.6V 80mAh. Ostrzegam! One też wylewają. CR2032 też może wylać, ale przeważnie mało i koszyk ratuje sytuację.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem