kategoria: Sprzęt
[#1] Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.
Cześć.
Postanowiłem przerobić ogólnodostępną wieżę PC pod Amigę 600/1200. Szukałem czegoś z oknem z boku i miejscem na kilka napędów 3.5 lub 5.25. Niestety nie ma wielkiego wyboru. Sięgnąłem po produkt, który wybrał także Elbox. Tu mam pytanie do osób które zakupiły wieżę Focus G od nich i używają z Mediatorem. Czy karty mieszczą się swobodnie? Czy muszą być pod kątem? Próbowałem znaleźć trochę informacji w sieci. Na stronie Elboxu zdjęcia są robione chyba kalkulatorem. Jest kilka filmów na YouTube, ale chyba specjalnie nie ma zbliżeń na to miejsce.
Za pierwszym podejściem nie trafiłem i niestety karty turbo się nie mieściły, tzn musiały być pod kątem w stosunku do płyty głównej.
Za drugim podejściem przesunąłem wszytko o 3.5mm i teraz jest powiedzmy dobrze. Muszę jeszcze sprawdzić kilka innych kart które mam. Cały tylni panel trochę zmieniłem w porównaniu do wersji pierwszej. W miejscu na karty PCI jest płytka którą można łatwo usunąć. Jest na niej miejsce na wentylator 80mm i kilka dodatkowych portów.
Postanowiłem użyć zasilacza SFX zamiast ATX (nie zasłania widoku na płytę główną).
Zasilacz może być sterowany adapterem mojego autorstwa, widoczny na zdjęciach.
Projekt jest w fazie testów. W miarę czasu i możliwości będę dodawał zdjęcia i opis.

Wersja 1

Wersja 2




















"Koszyk" PCI jest drukowany. Wtopione nakrętki M3 do przykręcenia do panelu i mosiężne nakrętki do kart PCI.



Ostatnia aktualizacja: 17.12.2023 00:01:50 przez SimonGK

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2023 12:51:37 przez SimonGK
15
[#2] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #1

Obudowa wygląda zarąbiście.OK
1
[#3] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #1

Biorę w ciemno 2 takie blachy !
2
[#4] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@lukzer, post #3

Wygląda dobrze. Troszkę mało miejsca przy wyjmowaniu kart turbo, czy się mylę i np. Górna obudowa się otwiera?
Może podlinkuj z jakiej obudowy korzystasz, jaka cena tylniego panelu?
2
[#5] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #1

bardzo ładne
1
[#6] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #1

Świetna robota!OK

Piszę się na zestaw (blacha, adapter) już teraz, bo później będą kolejki.
2
[#7] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@Gandalf, post #6

To dobre by było, gdyby ktoś zrobił budę na dwie płyty, jedna pecetowa
a druga amigowa. Są takie budy do pecetów, dosyć ogromne.
[#8] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@mwb113, post #4

W przypadku instalacji z Mediatorem, wszystko musi być złożone przed włożeniem do obudowy. Jeśli tylko płyta główna i karta turbo to miejsca jest wystarczająco. Górna część obudowy nie jest demontowalna (jest nitowana).
Podałem pełną nazwę obudowy więc można łatwo znaleźć, ale proszę: link . Jest dostępna w 4-5 kolorach. Dostępna jest też wersja mini tej obudowy która z oczywistych względów nie będzie kompatybilna z panelem.
Co do ceny, w podstawowym zestawie będą dwie blachy (panel tylni i podstawa pod płytę główną). Mam nadzieję że cena powinna być w okolicach 70GBP zależnie ile sztuk zamówię. Jeśli będę sprzedawał to poprzez Amibay, proszę nie robić listy tutaj.
Proszę pamiętać że to nie jest projekt dla każdego. W nowej obudowie trzeba rozwiercić kilka nitów a później założyć nowe.
1
[#9] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #1

Rewelacja - tez sie zastanawialem właśnie nad tą obudową.

Jeśli będziesz sprzedawał - piszę się na komplet blach w ciemno !!
[#10] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@Kwiatki, post #9

Pod linkiem jest pod scecification: 46.4 x 20.5 x 44.4
Wysokosc jest 46,4 czy 44,4?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2023 20:33:13 przez neoCDTV
[#11] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@neoCDTV, post #10

Wysokość całkowita wieży 444mm. Wysokość panelu 429mm.
[#12] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #8

Jeśli będę sprzedawał to poprzez Amibay, proszę nie robić listy tutaj.

Szkoda, ale i tak jestem zainteresowany.
Mam nadzieję, że dasz znać na PPA, kiedy będzie można zajrzeć tam po gotowy produkt.

Proszę pamiętać że to nie jest projekt dla każdego. W nowej obudowie trzeba rozwiercić kilka nitów a później założyć nowe.

Zdaję sobie sprawę z tego, że trzeba będzie przy tym podłubać. Dla większości z nas lutownica nie gryzie, a nitownicę i wiertarkę każdy ma w domowym warsztacie. To nie budowa reaktora atomowego.
1
[#13] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #1

Jak zwykle piękna robota w twoim wykonaniu OKOKOK
1
[#14] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #1

Sięgnąłem po produkt, który wybrał także Elbox. Tu mam pytanie do osób które zakupiły wieżę Focus G od nich i używają z Mediatorem. Czy karty mieszczą się swobodnie?


Bardzo przemyślane rozwiązanie, prezentuje się znakomicie. Napiszę parę zdań, gdyż dysponuje tą obudową. Prawdopodobnie będzie sporo tańsze od wieży Elboxu. Jeśli chodzi o kwestie kart i innych urządzeń w tej obudowie:
- karta turbo TF1260 wchodzi bardzo ciasno, miejsca jest na styk (przydałyby się ze 2 mm luzu)
- karty do madiatorów wchodzą bardzo komfortowo, obudowa ma dobrą cyrkulację powietrza. Zapewnia to niskie temperatury dla podzespołów.
- jeśli ktoś używa standardowego dysku 3,5 calowego trzeba w tej obudowie zainstalować w sankach do góry nogami. Inaczej nie wejdzie złącze MOLEX (listwa wzmacniająca obudowę znajduje się bezpośrednio za sankami w miejscu wystającej wtyczki MOLEX)
- ze względu na "miękki" power, nadają się tylko mediatory obsługujące standard ATX, inaczej trzeba kombinować z przejściówkami.
- obudowa jest estetyczna i dość trwała. Grubość blachy jak za to cenę na dość przyzwoitym poziomie. Ważę około 85 kg, wytrzymała moją wagę :)
1
[#15] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #11

Super sprawa :) a ten adapter zasilania tez bdziesz oferowal?
1
[#16] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #11

U mnie Fractal juz czeka na Twoje blachy
1
[#17] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@neoCDTV, post #15

Super sprawa :) a ten adapter zasilania tez bdziesz oferowal?

Jeszcze nie zdecydowałem do końca w jakiej formie będę to oferował. Prawdopodobnie będzie lista elementów do wyboru.
Jesteś zainteresowany samym adapterem?
1
[#18] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@Kwiatki, post #16

U mnie Fractal juz czeka na Twoje blachy

Myślę że w styczniu zamówię z 10 sztuk. Dam tutaj znać jak będą dostępne na Amibay.
1
[#19] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #17

To dobry pomysł.
1
[#20] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #17

Adapterem chyba x2. Ale z tylnia blacha jest tak ze mam obudowe chyba 1-2cm nizsza. Bylo by mozliwe zamowic blache np bez otworu na zasilacz?
[#21] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@neoCDTV, post #20

Adaptery mogę nawet teraz wysłać jeśli potrzebujesz.
Tylna blacha jest w komplecie z drugą blachą (podstawa pod płytę główną). Nie mam planów modyfikować tego dopóki dostępne są Fractal Focus G. To nie jest takie proste jak się chyba Tobie wydaje (jak przymocujesz ten panel, jak zamontujesz później panele boczne, nie sądzę aby otwory montażowe były w tych samych punktach).
Koszt wycięcia pojedynczych elementów jest dość wysoki. Wydaje mi się że cena tej wieży nie jest wysoka i może warto kupić coś co będzie pasowało bez poświęcania niewiadomo ile czasu na dopasowanie.
1
[#22] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #21

Na adapter tez bylbym chetny
[#23] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #21

Hejo.
jak tam sytuacja na froncie?
1
[#24] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@Kwiatki, post #23

Trochę za dużo rzeczy na raz się zabrałem i nie wyrabiam się. Jak tylko ogarnę to co pilniejsze wrócę do tematu, ale spokojnie projekt będzie kontynuowany.
1
[#25] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #24

No to czekamy z "niecierpliwością"
[#26] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #1

Świetny pomysł. Czy z mostkiem Mictronika i A1240 będzie kompatybilne?
[#27] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@kubaslonka, post #26

Nie mam mostka Micronika, nie jestem w stanie sprawdzić.
[#28] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #27

Mikronik powinien mieć taki sam układ złącz jak mediator.
1
[#29] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@SimonGK, post #1

Hej. Czy można zakupić tylną blachę?
[#30] Re: Obudowa tower dla Amigi 600/1200 kompatybilna z Mediatorem - Fractal Focus G.

@Amicomfan, post #29

Cześć, tak , jest już post na Amibay. Muszę jeszcze popracować nad opisem. Dwie blachy są w komplecie (plus kilka elementów drukowanych i trochę śrubek), adapter zasilacza SFX/ATX jest opcjonalnie.
Jeśli nie masz konta na Amibay, napisz pm tutaj i się dogadamy.

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2024 15:22:47 przez SimonGK

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2024 15:23:57 przez SimonGK
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem