[#31] Re: budowa/przebudowa A1200 destop

@flash5, post #27

flash5 napisał(a):

> Zgodnie z tym schematem i tym co napisał Lookaty mysz PS/2
> działa i nie ma jakichś opóżnień. Kupiem w T**** (takim dużym
> hipermarkecie) mysz za 20PLN wraz z nią dostałem przejściówkę
> PS -->USB i też działa

Zastanawiam się czy w takiej przelotce jest jakaś elektronika, która podowuje że to działa czy to tylko "konwerter" z PS na USB.
Ponieważ jeśli jest coś wewnątrz to przecież mogę umieścić przelotkę wewnątrz i wyprowadzić usb z tyłu obudowy. Jak zbuduje ten interface to będę testować, wyjście i tak będzie iniwersalne (8pin konektor)

> Diody nie są jakoś specjalnie kombinowane możesz podłączyć
> tylko po dwie płaskie. W mojej obudowie miałem zrobione
> Czerwone-Białe-Niebieskie i działało. Ktoś zresztą z tego forum
> może potwierdzić.

Schemat nie stanowi problemu, a poza tym Waldi obiecał wysłać takowe.
Wcześniej chodziło mi raczej ile jest diod w diodzie :D bo na zdjęciu to wygląda tak jak by były dwie, dlatego pytałem.

> wachania. Za 15 PN nie kupisz samej przejściówki

Przymnierzałem wczoraj inny napęd i wygląda to nie ciekawie, mało miejsca zostaje na taką przelotkę, jest około 6-7 mm a ona ma więcej, no ale nie mając w rękach fizycznie napędy nie sprawdzę. Rozglądam się za jakąś inną przelotką.

[#32] Re: budowa/przebudowa A1200 destop

@Banderas, post #29

Banderas napisał(a):

> ano dzialalo, tylko polecam dac 3 diody bo z dwoma to troche
> nie estetycznie wygladalo, schemat to ja gdzies mam ktory mi
> poslales razem z ami, wiec jak bede mial dostep do jakigos
> skanera to go moge wrzucic na forum.

Nie będzie konieczny, sprawdziłem w towerze jak to jest podłączone, zupełnie o tym zapomniałem.

Właśnie kupiłem ten napęd z za wysoką przelotką i tą przelotkę co znalazł Arti. Mam tylko nadzieje że będą razem pasować. :D

Dziękuje wszystkim za pomoc. Jak już wszystko po montuje to pochwalę się efektami.

Pozdrawiam

[#33] Re: budowa/przebudowa A1200 destop

@cichym, post #26

> Zmieniając sygnał z S-VIDEO na COMPOSITE będziesz miał
> dokładnie to samo, jakbyś podłączył sygnał bezpośrednio do
> wyjścia COMPOSITE w Amidze. Czyli twoja praca w zrobienie
> przejściówki na niewiele się zda. Będzie to robota dla roboty.

To miało być tak trochę na przyszłość ale najpierw to poszukam kabla RGB, no przecież się nie rozpuścił w domu :D. Zwłaszcza że powinna być jeszcze lepsza jakość.
Jeśli nie znajdę to zobacze czy mam wtyczki i sam będę musiał sobie zrobić, przewodów mam pod dostatkiem, tylko schematu będę musiał poszukać.

Pozdrawiam
Tomek

[#34] Re: budowa/przebudowa A1200 destop

@Thom/CT, post #31

Schemat nie stanowi problemu, a poza tym Waldi obiecał wysłać takowe.

Być może (jak sie uda) to wyślę je jeszcze w tym tygodniu.Jedyne co będziesz musiał zrobić to przelutować to poobcinane kabelki
[#35] Re: budowa/przebudowa A1200 destop

@waldiamiga, post #34

To czekam z niecierpliwością :D
Ale będę miał radochę jak już dostanę wszystkie manele do mojej Amigi :D

Pozdrawiam

[#36] Re: budowa/przebudowa A1200 destop

@Thom/CT, post #23

Mam pytanie związane z waszymi doświadczeniami w rozbudowie A1200. Ja zdobyłem już taką amigę z HDD i CD-ROM wsadzonymi na chama do środka, ale gość który to robił wywalił całkowicie górną część blachy ekranującej. Myślę że nie chciało mu się jej ciąć bo i miejsca tam jak na lekarstwo - trudno Amigę jest nawet zamknąć. Czy myślicie że brak tej blachy wpływa jakoś niekorzystnie na działanie (nie mam porównania)? Czy ewentualne zastosowanie folli aluminiowej zamiast blachy miałoby sens?
[#37] Re: budowa/przebudowa A1200 destop

@silverbud, post #36


Brak tej blachy może źle wpływać na przepisy USA i Kanady dot emisji zakłóceń radiowych, w praktyce można zapomnieć, problemów nie będzie. Zwiększa się jednak ryzyko wpływu nadajników radiowych na pracę komputera, np komórki, która ma w sobie nadajnik bodaj do 4W mocy - uruchamianych jednak jedynie w sytuacji b.słabego sygnału st nadawczej, lub tłumienia nadawania.. Słowem tel komórkowy trzymaj w pewnej odległości od komputera.
Ew możesz nakleić na wew stronę plastikowej obudowy taką nieco grubszą folię kuchenną, na nią możesz dać izolację, i połączyć ją przewodem z dolnym ekranem (folię). Aha i postaraj się o gniazdko z uziemieniem (jeśli twój zasilacz posiada wtyczkę na bolec uziemiający, ale to już tak dodaję na marginesie).
[#38] Re: budowa/przebudowa A1200 destop

@C2H5OH, post #37

wielkie dzięki :)
[#39] Re: budowa/przebudowa A1200 destop

@Thom/CT, post #1

Choc temat rozgrzebany i stary, to mysle, ze niejedna osoba natrafi na podobny problem. Mam przejsciowke pozwalajaca podlaczyc myszke USB do Amigi (kupiona na allegro za 35 zl). Myszka czasem dzialala z opoznieniem, a konkretnie prawy klawisz mial lagi. W grach nie dzialal w ogole (co uniemozliwialo gre w np The Settlers). Problem w 100% rozwiazala zmiana zasilacza na znacznie mocniejszy. Widac sama przelotka kratnie troche wiecej + myszka, w moim przypadku laserowa. Znaczy wiekszy pobor, niz oryginalna myszka Amigowa. Z nowym zasilaczem dziala idealnie. Fajna sprawa z mozliwoscia zaprogramowania scrolla jako dodatkowy przycisk, klik scrollem (sama przelotka nie obsluguje scrolla, ale i takie widzialem).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem