[#1] Zamiennik kineskopu do C1942
Witam!

Niby da się uzyskać zadowalający kontrast, ale z kolorami słabo - tak jakby mu saturację skręcono na minimum. Oczywiście, nie ma takiej regulacji, bo to RGB. Znajomy serwisant twierdzi, że to może być wyjarany kineskop. Ma rację?

No i zasadnicze pytanie: czy to jest taki sam kineskop, jak w C1084S? A może jeszcze w czymś innym był taki sam?

Z góry dzięki za podpowiedzi.
[#2] Re: Zamiennik kineskopu do C1942

@Daclaw, post #1

Mam ten monitor, i daje obraz zyleta.
Ostatnio tak Ci sie zrobilo, czy juz takim go kupiles?
1084S byl robiony przez tego samego producenta, tak ze jest jakas szansa.
[#3] Re: Zamiennik kineskopu do C1942

@Ralpheeck, post #2

Na pewno nie to są dwa różne kineskopy.
[#4] Re: Zamiennik kineskopu do C1942

@Daclaw, post #1

Chyba nie bardzo ten sam co w 1084S bo w nim pixel ma 0.42mm, a w 1942 - 0.31mm (wg. innych źródeł - 0.28mm)

Tu są chyba wszystkie monitory firmowane przez C=
[#5] Re: Zamiennik kineskopu do C1942

@Ralpheeck, post #2

Takim go kupiłem.
Obraz jest ładny, wg mnie, dużo ładniejszy, niż daje A1438S, na przykład. Ale kolory strasznie blade.
[#6] Re: Zamiennik kineskopu do C1942

@Daclaw, post #5

kolory strasznie blade

Może to powłoka antyrefleksyjna montowana w standardzie
w monitorach pecetowych przyciemnia trochę kolory.
A ten monitor to multisync.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem