kategoria: A4000
[#1] Dziwne zachowanie okien - A4K + ZZ + WB3.2
Hej
Nie wiem czy to się dzieje od dawna, ale dopiero dzisiaj zaobserwowałem bardzo dziwne zachowanie okien pod Workbenchem.
Konfig jest taki: Amiga 4000 + ZZ9000 + BFG9060 + Kick 3.2. Rozdzielczość 1280x720 w TrueColor.
A problem:
przy przesuwaniu okien czy klikaniu w ikonki na oknach (zamknięcie, przód/tył itp) wszystko działa OK jeśli okno jest na pierwszej połowie ekranu (do pozycji x=640 pixeli). Jeśli ikonki albo belka okna jest jakby w drugiej połowie ekranu (czyli pozycja x>640) to nie mogę kliknąć. a jak już sie uda kliknąć to efekt jest taki jak bym zaraz lewy przycisk myszki puścił.
Trochę to ciężko wytłumaczyć, ale efekt jet mniej więcej taki jakby klikanie myszką działało w sposób przerywany kiedy kursor myszki jest na drugiej połowie ekranu...
Mega Dziwne!

Nie mam zielonego pojęcia co może być powodem i w sumie nie wiem czy tak się działo wcześniej.
Może to driver P96? (mam wersję 3.2.x z 2022 roku) może kick? może zz9000? O co chodzi?
Miał ktoś tak? Jakieś podpowiedzi?
[#2] Re: Dziwne zachowanie okien - A4K + ZZ + WB3.2

@c64portal, post #1

Za obsługę sygnałów myszy odpowiedzialny jest systemowy intuition. To on zbiera informacje o ruchu myszy i przetwarza je względem ekranów i okienek.

Czy sprawdzałeś z Kickiem 3.1?
[#3] Re: Dziwne zachowanie okien - A4K + ZZ + WB3.2

@c64portal, post #1

A jakiegos hacka typu mcp albo jakieś power windows nie masz włączonego?
[#4] Re: Dziwne zachowanie okien - A4K + ZZ + WB3.2

@Mirq, post #3

właśnie nic nie dodawałem i nie instalowałem i zaczęło się tak dziać, ale chyba doszedłem dlaczego...
tzn przestało się tak dziać jak wyprostowałem przewód od myszki. wcześniej był poplątany i pomieszany z przewodami od klawiatury i zasilania.
i teraz możliwości wg mnie są dwie: albo przewód jest gdzieś pęknięty, albo interferował z innymi przewodami i robił takie dziwne zakłócenia.
pytanie czy to jest w ogóle możliwe?
a efekt, że tak sie działo od połowy ekranu mógł wg mnie zależeć przypadkowo od tego jak się w danej chwili przewód ułożył.
Na razie jet OK, ale zabawa z Amigą to pasmo m.in takich "przygód".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem