kategoria: A1200
[#31] Re: Czym zniszczyć M68030:)

@Blady, post #27

Ile będziesz musiał dopłacić to akurat dosyć łatwo policzyć. O ile wiesz, ile w papierach sprzedawca zadeklarował wartość sprzedanego towaru i wysyłki. Czyli maksymalnie wpisał tyle ile zapłaciłeś... a minimalnie to już zależy od jego fantazji :)
I od tego co tam napisał zapłacisz Urzędowi Celnemu 23% VAT (żadnego cła i innych opłat, tylko i aż VAT).
[#32] Re: Czym zniszczyć M68030:)

@wali7, post #31

Wali to i tak wyjdzie taniej niż kupując u nas, oczywiście o ile będzie rev.6
[#33] Re: Czym zniszczyć M68030:)

@wali7, post #31

Ebay już od dobrych kilkunastu miesięcy automatycznie dolicza VAT przed płatnością bo musi go odprowadzić do urzędu (chyba od lipca 2022). Nie wiem ile Blady zapłacił ostatecznie ale nie dołoży już ani grosza bo wszystkie formalności teraz odbywają się automatycznie :).

Inna rzecz jest taka, że od dobrych piętnastu lat kupuję przez ebay pewne układy scalone używane w mojej produkcji i nigdy nie płaciłem żadnych opłat przy zakupach z Chin (po lipcu 2022 zmieniło się tyle, że Ebay mnie kasuje za VAT). A na przykład z USA nawet jak mam zwrot sprzętu od klienta to mnie wałkują co, gdzie i dlaczego.

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2024 23:07:46 przez bfgmatik
[#34] Re: Czym zniszczyć M68030:)

@bfgmatik, post #33

Wiele firm z poza UE nalicza VAT z automatu np. Mouser, czy Digikey. Z chińskich firm robią to JLCPCB, czy PCBWay. Ci z Aliexpress nie wiem... chyba często nie.
Jeśli sprzedawca jest prywatną osobą, to VATu z automatu za klienta raczej nie odprowadza, więc wszystko zależy od papierów dołączonych do wysyłki, i jak dokładnie Urząd Celny się temu przyjrzy. Zdarzało mi się kilka razy wysyłać wyjaśnienia, co kupiłem, za ile i do czego to służy.
1
[#35] Re: Czym zniszczyć M68030:)

@Blady, post #29

Że też Wy się z Chin takich drogich rzeczy kupować nie boicie...
[#36] Re: Czym zniszczyć M68030:)

@_DiskDoctor_, post #35

Dwa razy kupowałem procek od Erica. Oba egzemplarze są legitne rev.6 i na 100mhz chodzą. I dwa razy musiał zapłacić ok 330zł jak odbierałem procka.
[#37] Re: Czym zniszczyć M68030:)

@wali7, post #34

Oki, rzeczywiście inni potwierdzają, że Twoja wersja jest bliższa prawdy, mój błąd.

Nieprawdopodobne ale na kilkadziesiąt przesyłek z Chin nigdy nawet nie musiałem się udawać do urzędu żeby coś deklarować a już tym bardziej płacić. Może urząd w Poznaniu jest bardziej wyrozumiały ;D.
[#38] Re: Czym zniszczyć M68030:)

@Blady, post #32

U nas czyli gdzie?
330 za rev. 6 od tego sprzedawcy co podlinkowałeś to nie jest niska cena.
[#39] Re: Czym zniszczyć M68030:)

@Bartek2075, post #36

Czyli procek razem z opłatami wyszedł ok. 1750 PLN?
1
[#40] Re: Czym zniszczyć M68030:)

@lord_spider, post #39

Ja dałem 300 plus 6 za wysyłkę. Jak przyjdzie yo napisze dokładnie ile wyjdzie.
[#41] Re: Czym zniszczyć M68030:)

@lord_spider, post #39

Tak
[#42] Re: Czym zniszczyć M68030:)

@Blady, post #40

Po tyle się widuje Rev. 6 na amibay, ostatnio ktoś z Finlandii masowo sprzedawał - czyli cła czy VATu by nie naliczali.
1
[#43] Re: Czym zniszczyć M68030:)

@lord_spider, post #42

No to ja coś słabo obserwowałem amibay, bo widziałem tylko rev 5 od Batora po 200 dolarów .
[#44] Re: Czym zniszczyć M68030:)

@Blady, post #43

Trochę ich sprzedał, miesiąc temu, trwało to tydzień.

https://www.amibay.com/threads/060-rev6-cpu.2444370/
[#45] Re: Czym zniszczyć M68030:)

@Bartek2075, post #41

Haha!

Ja kupowałem w sklepie w Szwajcarii i dałem całość 2100 zł.

Do dupy z tymi Chinami…
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem