kategoria: A1200
[#1] OS 3.2 CDRom i Warp
Czy ktokolwiek ma działający cdrom podłączony do gniazda IDE w Warpie? U mnie pod warpATA.device nic nie widać. Ten sam cdrom podłączony do gniazda na płycie jest wykrywany pod scsi.device i działa.
Jest jednak dziwny problem. Płytę CD widać tylko gdy zostanie włożona do napędu przed startem systemu. Jeśli ją włożę już pod odpalonym workbenchem to słychać jak się kręci i jest odczytywana ale pod WB nic się nie pojawia, nie widać także nic pod FileMasterem (pusty napęd CD0). Napęd jest oczywiście wykrywany przez FindDevice z pakietu ide-fix. Używam sterownika do CDRomu z OS 3.2 (3.2.2.1).
1
[#2] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@Kefir_Union, post #1

Zobacz sterownik atapi.device z pakietu ide-fix
Na scsi chodzi HDD i może coś się gryzie.
Jaki unit ustawiasz na cdrom pod scsi

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2024 09:34:02 przez mwb113
1
[#3] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@mwb113, post #2

Pod atapi.device działa normalnie, tyle że bez 'eject-device' z menu workbencha co jest słabe bo mam cdroma slot-in w Checkamte i musze wbijać szpilkę w otwór żeby wyjąć płytę.
Napęd jako jedyny na taśmie ustawiony na Master. Unit=0, pod innym FindDevice nie wykrywa napędu.
[#4] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@Kefir_Union, post #3

W ide-fix masz eject.
1
[#5] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@mwb113, post #4

Ja próbowałem podłączać przez USB.

Dostałem info że ten stos na ten moment nie wspiera CD-ROMów.
[#6] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@_DiskDoctor_, post #5

i raczej nie będzie
[#7] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@_DiskDoctor_, post #5

Dostałem info że ten stos na ten moment nie wspiera CD-ROMów.

Ten stos nie wspiera niczego poza myszką, klawiaturą i pendrive. Nawet nie wspiera najprostszego HUBa USB.

A co do ide-fix to wszystko fajnie, tylko to jest płatne i wyświetla mi jakieś komunikaty o rejestracji. Nie po to płaciłem za OS 3.2 żeby teraz drugi raz kupować obsługę cdromów.
[#8] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@Kefir_Union, post #7

w Warp 4060 będzie jedno mega szybkie usb
[#9] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@_DiskDoctor_, post #5

Mam przewrotny sposób żeby CD-ROM zadziałał. szeroki uśmiech
Istnieje mountlista I DEVICE lub część z pakietu XFS (Aminet) , która potrafi widzieć urządzenia(napędy) jako plik.
Jeśli będzie widoczny "plik" cdromu pod konkretnym device i unit to już połowa sukcesu (nie mam tego jak sprawdzić, brak WARP)
Potem już tylko DISKIMAGE.DEVICE (aminet) i odpowiednia mountlista i gotowe.
2
[#10] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@Dorian3d, post #6

Mi môwiono z kolei że są takie wstępne plany.
[#11] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@Kefir_Union, post #7

Ziomek, taki offtop, ale Ty wez moze odpisz ludziom odnosnie pre-orderow, bo nie wiedza czy zyjesz i troszke to tak zaczyna draznic nawet "przypadkowych" forumowiczow... Na wyspach tez juz spekuluja, ze moze scamm..

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2024 03:15:42 przez cactoos
2
[#12] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@cactoos, post #11

[#13] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@Kefir_Union, post #1

Jak wygląda parametr ACTIVATE w mountliscie lub w ikonce CD0? Jeśli jest ustawiony na 0 to może być taki objaw jak u Ciebie.
[#14] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@Norbert, post #9

A możesz to jakoś przystępniej opisać?
[#15] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@Ponki1986, post #13

Sprawdź po prostu czy w używanej mountliście, dzięki której napęd jest widoczny gdy włożysz wcześniej płytę, zawiera parametr ACTIVATE=1, lub w ikonce tej mountlisty.
[#16] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@Ponki1986, post #13

W systemie 3.2 nawet przy ACTIVATE=0 domyślmie uruchamiane AssignWedge zapyta się, czy zamontować napęd.
[#17] Re: OS 3.2 CDRom i Warp

@Gandalf, post #16

ACTIVATE ustaw na 1 i sprawdź czy pomogło.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem