[#1] Bibeloty do CDTV, czyli jak podłączyć doń coś?
Jak już pisałem w innym temacie, po długiej podróży przez czas, odzyskałem dwie CDTV... Niby nic wielkiego - zdarza się, ale "nie jest łatwo". Ci co są po lekturze tamtego wątku wiedza, że po wiernej służbie ćwierćwiecznego stania na warcie, odzyskałem i owszem, ale jednostki centralne ("magnetowidy") , jedną nieoryginalną stację i ok 100 dyskietek naładowanych historycznymi prezentacjami stanowiącymi przekrój z lat , gdy Amigi były w służbie...
Nie mam do nich nie tylko oryginalnych stacji, ale w międzyczasie nie dopilnowałem i zostały zutylizowane oryginalne klawiatury i myszki. Pilotów nigdy do nich nie miałem, Caddy rozdałem m.in. tu na forum (więc nawet nie mam jak sprawdzić chyba nigdy nie używanych od nowości CD, a i jeszcze poszedł w utilities'ację monitor Microvitec Multisync 14' z filtrem Polaroida (też w międzyczasie) - notabene tego to szczególnie szkoda, bo pozyskałem go ongiś od naczelnego jednego zacnego Ami pisma drogą odkupna... a więc sprzęcik z historią, jak zresztą te dwie z łącznie trzech CDTV, pozyskane od zacnej ongiś znanej firmy z uniwersum Ami PL rynku droga współpracy jak dobrze pamiętam....
Teraz pewnie paru tu stuka się w czoło jak amigowiec mógł dopuścić do takich ubytków arsenału.... cos bym wam napisał o takich ubytkach, ale jeszcze mnie na banicję z forum wyślecie poza obręb hermetycznej już i tak społeczności więc lepiej nie.... ileż od '90 tego sprzętu poszło na zapewne Utilities, a poza marką C= A,/ były też Unipolbrity. No ale co zrobić. jednak do rzeczy...
Nastał więc mroczny czas, gdy CDTV moje przybywszy i zostawszy oczyszczone z kurzu i rysu czasu wypadało podpiąć. Nie było jednak do czego. Tak więc bez owijania mam pytania (bo już poowijałem ;)

1. Wydaje mi się, że kiedyś gdzieś "latał" w jakim piśmie schemat lub był do kupienia CDTV'ps->PC ps2 mouse/keybpard? Wie ktoś coś, gdzie i jak?
2. Jakby tu podpięć joystick (reszta jak wyżej)
3. Skąd teraz do diaska Caddy wytrzasnąć? Czy pamiętacie , by CDTV miała to Caddy jakieś specjalne , czy szukać jakiegoś uniwersalnego?

Na razie tyle. W tym tygodniu przynajmniej postaram się wykorzystać TV PAL i posiadaną stację by jakieś dyskodema samoodpalarne odpalić. W kończy wartałoby nie dawać za dużej przerwy po 25 latach nieprzerwanego działania. W końcu parafrazując pewnego faceta - sprzęt nieużywany zanika.... ;)
[#2] Re: Bibeloty do CDTV, czyli jak podłączyć doń coś?

@xtro, post #1

i ok 100 dyskietek naładowanych historycznymi prezentacjami stanowiącymi przekrój z lat , gdy Amigi były w służbie...

Z CDTV nie pomogę, ale jeśli chodzi o te dyskietki z prezentacjami to domyślam się, że to jakieś ze służby Amigi w TV, o której pisałeś. Mógłbyś zrobić jakiś film na YouTube z najciekawszymi lub najbardziej reprezentatywnymi dla tamtych czasów Twoim zdaniem. Niby nic, ale to byłoby takie zajrzenie w autentyczną amigową przeszłość. Coś jak oglądanie dzisiaj starych reklam lub Dzienników Telewizyjnych :). Przy czym, jeśli to była kablówka, to dodatkowo podnosi ciekawość materiałów bo dla prawie wszystkich takie lokalne treści byłyby nieznane. Szkoda żeby taka amigowa praca odeszła w niepamięć :).
[#3] Re: Bibeloty do CDTV, czyli jak podłączyć doń coś?

@xtro, post #1

1. Wydaje mi się, że kiedyś gdzieś "latał" w jakim piśmie schemat lub był do kupienia CDTV'ps->PC ps2 mouse/keybpard? Wie ktoś coś, gdzie i jak?
2. Jakby tu podpięć joystick (reszta jak wyżej)
3. Skąd teraz do diaska Caddy wytrzasnąć? Czy pamiętacie , by CDTV miała to Caddy jakieś specjalne , czy szukać jakiegoś uniwersalnego?



1-2.
https://allegro.pl/oferta/interfejs-myszki-i-joystickow-do-amigi-cdtv-15151410927

3. caddy też "latają" po allegro
https://allegrolokalnie.pl/oferta/caddy-cdtv-i-kompatybilne

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2024 02:22:15 przez Cezarykl
[#4] Re: Bibeloty do CDTV, czyli jak podłączyć doń coś?

@xtro, post #1

[#5] Re: Bibeloty do CDTV, czyli jak podłączyć doń coś?

@xtro, post #1

To ja się podepnę, szukam myszki oryginalnej do CDTV, ktoś coś?
[#6] Re: Bibeloty do CDTV, czyli jak podłączyć doń coś?

@xtro, post #1

1. Był schemat jeśli dobrze pamiętam ale do podłączenia klawiatury PC-AT na złącze DIN.
2. Joystick i myszkę Amigową nie ma problemu, na aledrogo jest interfejs z wyprowadzeniami DB-9 (ale tu chyba pilot jest potrzebny)
3. Caddy jest uniwersalne, szare, białe a czarne chyba tylko do CDTV było.

CD może nie działac, wyślij komuś do wymiany kondensatorów od napędu i przy okazji w zasilaczu też warto wymienic bo na płycie głównej z reguły nie potrzeba.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2024 16:24:25 przez BenHur
1
[#7] Re: Bibeloty do CDTV, czyli jak podłączyć doń coś?

@kwaku85, post #5

Na licytacja niedawno poszła za ponad 600zł ale gośc wystawił ponownie i na 300 z groszmi się skończyła.
[#8] Re: Bibeloty do CDTV, czyli jak podłączyć doń coś?

@BenHur, post #7

W tygodniu je sobie podepnę i potestuję. Na razie bardzo się cieszę z widoku po odkurzeniu jak fajnie te jednostki wyglądają :) Sprzedawać ich raczej nie będę, jedną zachowam i powoli uskładam peryferia, drugą może faktycznie zamienię z kimś na Atari 8 bit bo bardzo chciałbym mieć ten komputer znowu. Jest fajnie , że odzyskałem choć tyle. Jest tylko szkoda, że mogłyby dalej nadawać, ale musieli cholercia scyfryzować.... Znalazłem jakiś konwerter Aux> DVB3 , ale to niestety półka pro i wydatek ok 12 tys. Więc uznałem , że ćwierć wieku i już starczy... trudno.

PS. dzięki wszystkim za linki w temacie, już wiem jak podążać. Miałem kiedyś A4000 w tamtym czasie chyba jedna z mocniejszych w PL , notabene ona z tego co pamiętam miała kompatybilną z CDTV klawiaturę :) , poszła w darze w dobre ręce (przynajmniej tak mnie zapewniono), ale tak przy tej okazji chyba powolutku znowu mam okazję posiadać i skompletować nie licząc A1000 "najmniejszą" konsumpcyjnie Amigę Desktop i do tego jedną z mniej dostępnych. Wiem jakie są ceny oryginalnych kolorystycznie peryferiów, ale docelowo postaram się te od C= uzbierać. Ogólnie chcę mój kącik retro mieć w składzie: Atari 800 xl z xc12 (mój pierwszy komp) , A600 z xT, drugą FDD, samplertem, drukarka igłową i atramentową, digitizerem, skanerem (czyli to co miałem do A500) i CDTV kompletne na ile sie da (w miejsce dawnej A4000). Miałem jeswzcze CD32 , ale nie czarujmy się, że się uda to zdobyć ;) Takie mam marzenia :)

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2024 00:14:21 przez xtro
[#9] Re: Bibeloty do CDTV, czyli jak podłączyć doń coś?

@Cezarykl, post #3

Do adaptera z linka 1. obowiązkowo ten adapter:

https://allegro.pl/oferta/adapter-myszy-5-2-ps-2-i-usb-do-komputera-amiga-15259121692

Działa bez problemu w mojej CDTV.
[#10] Re: Bibeloty do CDTV, czyli jak podłączyć doń coś?

@kubaslonka, post #9

Tylko trzeba mieć mysz w standardzie PS/2
[#11] Re: Bibeloty do CDTV, czyli jak podłączyć doń coś?

@kwaku85, post #10

A ja jestem zbieraczem, mam klawiatury, myszy PS2, a nawet COM

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2024 16:20:20 przez xtro
1
[#12] Re: Bibeloty do CDTV, czyli jak podłączyć doń coś?

@kwaku85, post #10

Tak, mitsumi produkowało pecetowe czarne myszki ps2, które wyglądają jak te od cdtv.
[#13] Re: Bibeloty do CDTV, czyli jak podłączyć doń coś?

@Ralpheeck, post #12



1
[#14] Re: Bibeloty do CDTV, czyli jak podłączyć doń coś?

@Ralpheeck, post #13

Po ile?
[#15] Re: Bibeloty do CDTV, czyli jak podłączyć doń coś?

@xtro, post #14

Poluj na ebay. Co jakis czas są.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem