[#1] Monitor M1921A-BZ
Cześć. Mam Monitor-TV LG M1921A-BZ. Obecnie podpinam amigę kablem RGB scart. Działa, ale obraz drży, na composite podobnie. W jednym z wątków tutaj przeczytałem że można podpiąć amigę pod złącze VGA i działa to jeśli się wybierze input RGB-DTV. Jednak w moim modelu nie ma możliwości wyboru takiego wejścia, jest jedynie RGB, mimo że na obudowie wejście jest podpisane RGB PC/ DTV. Oczywiście przy wyborze input RGB i podłączeniu Amigi OSD monitora podaje niekompatybilny format. Przy podłączeniu laptopa pod VGA obraz jest ok, bez drgań. Czy da się jakoś włączyć opcję RGB-DTV z pilota (aktualnie nie posiadam, ale mogę zdobyć).
[#2] Re: Monitor M1921A-BZ

@Maniu, post #1

Niektóre wersje tych monitorów automatycznie włączają tryb Interlace zamiast Progressive. Tego chyba się nie da zmienić.
[#3] Re: Monitor M1921A-BZ

@Maniu, post #1

Drżenie po SCART/Composite/S-Video jest kwestią wbudowanego w monitor tunera i nic z tym nie zrobisz, w przypadku M1721A-BZ pod tym samym symbolem sprzedawano dwie wersje elektroniki i ta "dobra" ma układ we/wy z tyłu jak model lg m1717a (mini-jack obok siebie).
Jest bardzo możliwe, że też ta "zła" (nowsza) elektronika nie obsługuje 15kHz po VGA.

Podobną wadą (drżeniem) są obarczone Samsungi 741/941 MP.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2024 11:22:52 przez Jacques
2
[#4] Re: Monitor M1921A-BZ

@TuReX, post #2

To czy obraz jest Progresive czy Interlace decyduje sposób generowania obrazu przez układ graficzny. A więc Amiga, nie monitor.
[#5] Re: Monitor M1921A-BZ

@wali7, post #4

Ale tu chodzi o to, że podłączasz Amigę czy C64 w normalnej rozdzielczości, a na monitorze jest zawsze interlace, tzn. obraz ma normalne propozycje, ale widać migotanie linii. Miałem ten monitor u siebie kiedyś, wygląda tak jakby tuner TV źle rozpoznawał sygnał.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2024 12:44:48 przez TuReX
[#6] Re: Monitor M1921A-BZ

@Maniu, post #1

Były 2 rewizje tego monitora, tylko jedna z nich obługiwała sygnal Amigi również po VGA.
[#7] Re: Monitor M1921A-BZ

@Maniu, post #1

Mam LG M1717A, ten polecany do amigi (porty mini-jack jeden nad drugim a nie po skosie) i jak podłączam po VGA to też działa tylko na tym samym wejściu w menu co po scart, u mnie obraz jednak jest choć rozdzielczości palowskie oczywiście "rozmazane" przez interpolację.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem