kategorie: A1200, Programy
[#1] Os 3.2.2 i nienadpisywalna Startup-sequence
Cześć, zainstalowałem os wersję 3.2.2 i dodałem trochę programów. W efekcie pojawił się problem - nie mogę nadpisać pliku Startup-sequence. Aby cokolwiek z nim zrobić, muszę stworzyć jego klon, przenieść oryginał do innego katalogu za pomocą polecenia move w DOpusie, a następnie zmienić nazwę klonu (bezpośrednie nadpisanie również nie jest możliwe). Czy spotkaliście się z czymś takim? Próbowałem wyłączyć to w Scoutcie, wyłączyłem User-Startup i WBStartup, ale problem nadal występuje. Jeśli uruchomię Amigę z kickstartem 3.1 i “samodzielnym” DOpusem, plik SS jest normalnie edytowalny. Czy wiecie, co może być przyczyną?
[#2] Re: Os 3.2.2 i nienadpisywalna Startup-sequence

@MaroB, post #1

Spróbuj zmienić flagi pliku R_W_E_D. Pewnie masz któraś zmieniona.
[#3] Re: Os 3.2.2 i nienadpisywalna Startup-sequence

@Stoopi, post #2

Wydaje mi się, że flagi są wpożo.
1
[#4] Re: Os 3.2.2 i nienadpisywalna Startup-sequence

@MaroB, post #3

Próbowałem również inne edytory tekstu i podobne programy. Chyba to musi wykonywać jakiś oprogramowanie. Jednak w procesie startowym systemu ładują się tylko: acatool, FBlit, IPrefs, ConClip i MagicMenu. Pozostałe polecenia wydają mi się znajome, chociaż LoadMonDrivers może wyglądać trochę obco, ale nie jestem pewien :D
[#5] Re: Os 3.2.2 i nienadpisywalna Startup-sequence

@MaroB, post #4

wyłączałem je po koleji i MagicMenu sieje... jak sie je ; zrobi to SS jest edytowalne... Ale dlaczego? może reinstal MM pomorze
[#6] Re: Os 3.2.2 i nienadpisywalna Startup-sequence

@MaroB, post #1

Aby cokolwiek z nim zrobić, muszę stworzyć jego klon, przenieść oryginał do innego katalogu za pomocą polecenia move w DOpusie, a następnie zmienić nazwę klonu


Mi to śmierdzi, że system Ci zablokował dostęp do tego pliku.

DOpus często mi na tej zasadzie nie pozwala usunąć pliku.

Może gdzieś w systemie plik jest otwarty?

A masz pewność że SS się wykonuje do końca (do ostatniej linii)?
[#7] Re: Os 3.2.2 i nienadpisywalna Startup-sequence

@MaroB, post #5

po reinstalu użycie Utilities w DeamonTools zawiesza system, przeinstalowałem deamona tosamo ... jaki domek z kart :D
[#8] Re: Os 3.2.2 i nienadpisywalna Startup-sequence

@_DiskDoctor_, post #6

Tak, tracowałem je. Po wywaleniu MagicMenu SS już jest edytowalne teraz DeamonTools nie działa i to chyba on siał a MagicMenu jest tylko chyba nakładką na Deamona.
[#9] Re: Os 3.2.2 i nienadpisywalna Startup-sequence

@MaroB, post #8

Ok deamon toolsa naprawiły mi pliki znalezione na forum: https://mega.nz/file/nf4SiRCI#jtPR9CXk7-mBsZLCbECDOr8hqODkQXsWMhMe6YkOxCs po tym spachowaniu zaczął działać bez odpalonego MM. Za to Jak odpalam MM z palca (bo oczywiście z WBStartup nie raczy się podnieść) to nie afektuje SS i wszystko działa nagle jak należy. Próbowaółem je odpalić z User-Startup to WB wogólę nie wstał - czarny ekran, nawet z dyskietki WB 3.2 się nie podnosił. Dopiero FaileSave boot dał rade.
[#10] Re: Os 3.2.2 i nienadpisywalna Startup-sequence

@MaroB, post #9

I Emulacja Grafitti nie chodzi w Doomie... system wymusza instalacje MMU... MagicManu nie odpala z WBStartup :D Oj 3.2.2 to chyba nie będzie moj daily driver :D
A miałem duże nadzieje bo AmiFox wreszcie odpalił i... niemiecka strona się google ładowała jakieś 5 min z hakiem :D To już w sumie lepiej jak nie odpala na 3.1 wcale

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 22:46:05 przez MaroB
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem