kategoria: Programy
[#1] Pisarz by Seven Stars (1995)
U siebie w dyskietkach znalazłem scrackowaną wersje programu Pisarz wydanego przez Seven Stars. Nie widzę by to było gdzieś dostępne w internecie, dlatego wrzucam tutaj. Jest to Word na miarę naszych możliwości xD

link















2
[#2] Re: Pisarz by Seven Stars (1995)

@kepak, post #1

Hehe... Przypomniały mi się początki szkoły średniej zanim moja A1200 otrzymała sloty ZorroII + CV64/3D + Blizzard 1240. Pisałem w tym programie wypracowania, a następnie drukowałem na igłowej drukarce D100-M. Za każdym razem, gdy uruchamiałem program musiałem podać jeden, wskazany kod z metalizowanej karty pełnej tych kodów. Fajne czasy...
2
[#3] Re: Pisarz by Seven Stars (1995)

@kepak, post #1

W Secret Service 4/96 jest wzmianka o tym programie obok Alfabetu Śmierci (Ci sami autorzy).
1
[#4] Re: Pisarz by Seven Stars (1995)

@Hubez, post #3

A to nie ta sama wzmianka którą wrzuciłem do postu? Znalazłem ją w internecie
[#5] Re: Pisarz by Seven Stars (1995)

@kepak, post #4

Ja nie pamiętam teraz w jakiej grze to miałem, ale odpalając na początku pojawiał sìę rysowany Kwachu z dorysowanymi rogami. Pewnie ta sama grupa.
[#6] Re: Pisarz by Seven Stars (1995)

@Biegu86, post #5

Też kwacha miałem przed jakąś grą. Przyszła mi do głowy gra Mega Blast ale to chyba nie ta gra.

Ooooo.


Ostatnia aktualizacja: 25.03.2024 16:31:45 przez amikoksu
[#7] Re: Pisarz by Seven Stars (1995)

@kepak, post #1

Generalnie trzeba byłoby się kiedyś "rozprawić" z edytorami tekstów Henryka Cygerta z ASF/SevenStars i rozwiązać zagadkę o co w nich chodziło.

Przed Amigą używałem Atari XL/XE i bardzo lubiłem okres polskiego renesansu tego ośmiobitowca (1989-1994). Henryk Cygert był wtedy świetnym i dosyć znanym programistą w atarowskim światku (związanym z ASF z którego wyrosło Seven Stars). Gdy w 1994 roku przeskoczyłem na Amigę i wpadł mi w ręce Pisarz to od razu zwróciłem uwagę na to kto jest autorem.

Generalnie bardzo śledziłem polski ryneczek amigowych gier i użytków i zauważyłem coś ciekawego. Ten autor stworzył trzy całkiem zgrabne edytory tekstów. Były do siebie bardzo podobne (chociaż każdy kolejny był jednak nieco lepszy), bardzo podobnie miały zaprojektowany GUI and każdy z nich był wydany przez innego wydawcę i nosiły inne tytuły. Tak jakby ktoś chciał żeby traktowano je jak odrębne. Ale ciekawe, że trzymały numerację wersji. Mieliśmy więc (jeżeli dobrze pamiętam): Pisarz 1.0, Leto 2.0, Duncan 3.0.

Zawsze mnie dziwiło, że tak mało osób w Polsce wspomina te edytory. Nie były to procesory tekstu jak WordWorth, Final Writer czy Amiga Writer i bliżej im do AmiTekstPro. Ale były naprawdę zgrabne i zawsze uważałem, że nieco niedocenione.

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2024 17:34:55 przez MDW
1
[#8] Re: Pisarz by Seven Stars (1995)

@MDW, post #7

Prawdopodobnie chodzilo o wiekszy dochod dla autora programu, bo piractwo bylo wtedy dosc duze. Wiec niektorzy autorzy sprzedawali swoj program paru wydawcom, kazdy wydawca byl z innego rejonu Polski. Niektorzy nawet nie zmieniali nazwy programu. Nie wiem, czy to bylo legalne od strony prawnej wtedy w Polsce, sprzedac ten sam program paru polskim wydawcom. I czy w takiej umowie prawa byly tylko na Polske czy na Europe/swiat. Bo pozniej czesc polskich gier LK Avalon bylo wydanych przez APC&TCP w Niemczech. W taki sposob, ze APC&TCP cale prawo sobie do tych gier rosci, w tym do wydanych w Polsce. A z ciekawostek to autor jednej z wersji Kola Fortuny, po sprzedaniu jej wydawcy przekazal mi ja do rozprowadzania. To byly czasy.
2
[#9] Re: Pisarz by Seven Stars (1995)

@Don_Adan, post #8

Kwestia co było w konkretnej umowie. Ustawa o prawie autorskim nie wyklucza chyba takich sytuacji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem