kategoria: A600
[#1] Dysk twardy w A600
Witam. Ja z takim zapytaniem mianowicie zamontowałem w amidze 600 dysk twardy 2,5 cala. Dysk dzialal normalnie, byl przygotowany pod sformatowanie i zainstalowanie workbencha 2.1 lecz dzisiaj po uruchomieniu amigi slychac jak dysk startuje ale po chwili praca dysku ustaje. Po przeczekaniu paru sekund zglasza sie normalnie kickstart 37.350 po resecie dysk znowu zaczyna pracowac ale po chwili znowu jakby sie wylaczal a wczesniej krecil caly czas a karty cf nie chce gdyz wole tak klasycznie dysk na sankach. Pozdrawiam.
[#2] Re: Dysk twardy w A600

@Rewak88, post #1

Albo dysk pada, albo problem z zasilaniem. (za niskie 5V)
Odepnij zasilanie fdd. Może pomoże.

Jeśli masz adapter IDE44-USB sprawdź czy dysk na nim działa. Czy zasilanie nie wyłącza się.
1
[#3] Re: Dysk twardy w A600

@Rewak88, post #1

Witam.
Jaki masz zasilacz i jakie ma parametry prądowe, zwłaszcza na linii 5V?
Jaki model tego dysku twardego?
Co masz jeszcze w tej Amidze? Turbo, dodatkowy chip ram, drugi flop itp.
Czy dysk był testowany na innym komputerze?
Pozdrawiam.
1
[#4] Re: Dysk twardy w A600

@Rewak88, post #1

Jak przedmówcy napisali. Albo dysk jest u kresu żywota albo problem z zasilaniem.
2
[#5] Re: Dysk twardy w A600

@nostrum666, post #4

Zwykly zasilacz z a500 i na nim tez odpalam moja 1200setke rowniez z fizycznym hdd oraz cdromem na pcimcia i blizardem pod klapka. W 600 mam tylko rozszerzenie 2mb. Wczesniej dysk chodzil normalnie a teraz po prostu chwile cos tam pyka i wylacza. Da sie tu wrzucic filmik, mam nagrane jak to sie dzieje wlasnie. A dysk to quantum 1gb.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2024 02:51:20 przez Rewak88
[#6] Re: Dysk twardy w A600

@Rewak88, post #5

a czy kondensatory są wymienione?
xD
1
[#7] Re: Dysk twardy w A600

@Rewak88, post #1

co to znaczy "był przygotowany" pod sformatowanie i instalacje Workbencha?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2024 07:39:47 przez Stoopi
[#8] Re: Dysk twardy w A600

@Rewak88, post #5

Może po prostu nadszedł jego czas. A może masz jakiś problem ze złączem IDE lub taśmą.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2024 11:02:46 przez nostrum666
[#9] Re: Dysk twardy w A600

@nostrum666, post #8

obstawiam to pierwsze... niestety.
[#10] Re: Dysk twardy w A600

@Rewak88, post #1

Moze cos nie kontaktuje.
A jak masz druga Amige z IDE to podlacz ten dysk do niej i bedziesz wiedzial czy to kwestia dysku jest czy tez jego podlaczenia/zasilania.
Jak kwestia dysku, ze juz pada, to czasami sie udaje podlaczyc taki dysk do PC-ta lub innej Amigi z HD i zrobic backup danych, o ile cos waznego tam jest.
A co do samych dyskow HD to mialem podobny przypadek z dyskiem SCSI, nie startowal, choc probowal.
Odpialem go, i odlozylem.
Po paru latach z ciekawosci go podlaczylem, no i ruszyl.
Zrobilem sobie wtedy backup danych, o ktorych myslalem, ze sa stracone.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem