[#31] Re: Pytanie do posiadaczy mediatora

@Kitech, post #30

"Z kolei w katalogu "CGXV3_Elbox" jest również możliwość instalacji Virge, ale konkretnych: S3 ViRGE 86C325 i ViRGE/DX 82C375. Może masz inną niż obsługiwaną przez CGXv3"

Mam dokladnie S3 ViRGE 86C325 wiec powinno chodzic.

kurcze juz sam nie wiem.
Mysle ze musze dorwac nowsza wersje pci.library bo bez tego ani rusz



Ostatnia modyfikacja: 27.04.08 22:38
[#32] Re: Pytanie do posiadaczy mediatora

@owner1, post #31

Moze ma ktos nowszą wersje pci.library od mojej 5.0 ?
Jak by ktos mial to prosze o podeslanie na meila owner2@op.pl

Dzieki i pozdro
[#33] Re: Pytanie do posiadaczy mediatora

@owner1, post #32

Witam .
No dostalem od kolegi mietka niezbedne pciinfo i pci.library w wersji nowszej jak ja mam.
Dzis to sprawdze i opowiem czy cos dalo.

Pozdro
[#34] Re: Pytanie do posiadaczy mediatora

@owner1, post #29

Masz stare. Najnowsze które Elbox dostarcza majlem to 6.8. A co do płytki MMCD, to tam masz jakieś stare dane. Na mojej płytce MMCD jest pci.library w wersji 5.1.

A co najważniejsze na tej płytce masz instrukcje co i jak trzeba zrobić. Najlepiej zarejestruj swój produkt w Elboxie, to dostaniesz najnowsze oprogramowanie dla Mediatora.
[#35] Re: Pytanie do posiadaczy mediatora

@owner1, post #32

Napisz do Elboxu. Te pliki są chronione prawem, więc rozsyłać ich sobie nie można.
[#36] Re: Pytanie do posiadaczy mediatora

@kmilota, post #35

Witam.
Wiec zrobilem jak kolega poradzil i zarejestrowalem sie w elboxe.
Dostalem niemal natychmiast meila z najnowszymi sterami.
Poinstalowalem wszystko tak jak w instrukcjach pisalo i...
i poszlo!!! karteczka Virge poszla bez problemow , pciinfo tez zaczelo dzialac i wyswietla mi co jest aktualniw w medku.
Super:) bez Waszej pomocy nic bym nie zdzialal, dzieki wielkie.

Teraz wyzwanie czeka mnie z upiekszeniem systemu oraz dzwek+sieciowka.
Ale to material na inne tematy.

Pozdrawiam wszystkich.
[#37] Re: Pytanie do posiadaczy mediatora

@owner1, post #36

Ekstra, że Ci się udało! Zacznij jednak od podmiany Virge na Voodoo! Po pierwsze dramatyczna poprawa komfortu pracy, a po drugie Soundblaster zdaje się, że korzysta z pamięci Voodoo (bazuję na mojej niepewnej starczej pamięci)!
Powodzenia.

P.S.
Z jakiego miasta jesteś (jeśli to nie tajemnica)?

[#38] Re: Pytanie do posiadaczy mediatora

@owner1, post #36

Karty sieciowe 100Mb, karty dźwiękowe oraz Spider wymagają dostępu do pamięci karty graficznej, niestety większość kart graf. Virge nie umożliwia tego. Dlatego radzę wymienić kartę na Voodoo inaczej będziesz miał problemy (no chyba że masz szczęście i trafiłeś na dobrą kartę ).
[#39] Re: Pytanie do posiadaczy mediatora

@TomK, post #38

Witam.
No nie wiedzialem ze tak jest z tymi siciowkami i dzwiekowkami ze kozystaja z pamieci grafy.
Hmm jeszcze bede sie musial podszkolic w temacie amigi.
Na karte voodoo to czatuje na allegro ale jakos sie nie pojawia a virga poprostu znalazlem w jakims Pc-e .

Nie mam jeszcze obudowy do ami. Wszystko leży na szafce rozpaprane.

Teraz jeszcze mnie czeka dorobienie gniazda pod klaw bo chce wykorzystać
ta z CDTV.

Jestem z Opoczna kolo Tomaszowa Maz.

Pozdrawiam.
[#40] Re: Pytanie do posiadaczy mediatora

@owner1, post #39

> No nie wiedzialem ze tak jest z tymi siciowkami i dzwiekowkami ze kozystaja z pamieci grafy.

To dlaczego nie czytasz dołączonej do Mediatora dokumentacji. Wiedziałbyś wszystko od razu. Poza tym na naszym forum już wiele razu sie o tym pisało. Po co powielać znane większości tematy. Wyszukiwarka działa.
[#41] Re: Pytanie do posiadaczy mediatora

@kmilota, post #40

Bo jest po angielsku a u mnie licho z tym jezykem.
Pozdro
[#42] Re: Pytanie do posiadaczy mediatora

@owner1, post #41

Mam problem z nowo zakupionym Mediatorem TX. Mianowicie po instalacji oprogramowania które dostałem do medka i po restarcie kompa mam komunikat o błędzie " Mix 800000020# "i nic dalej nie można zrobić , tylko reset i to samo w kółko. System mam 3,9 z BB1,BB2. Karty graficzne wpięte to Radeon 9250 128Mb i Voodoo Banche , reszta PCI to siecówka,TV,Spider2,SB128. Więc wszystkie sloty zajęte, Apollo 40/40 z 32Mb,FastATA2,Zip100,CD,Hd,flop, zasilacz AT200W.
Dodam że obraz mam tylko poprzez euro.
Co z tym problemem zrobić bo przed instalacją było widać przynajmniej system i można było przeglądnąć karty włożone do medka poprzez program z MMCD. Coś zwaliłem bo się bawiłem różnymi programami dodanymi do medka.
Poradźcie coś.
[#43] Re: Pytanie do posiadaczy mediatora

@Jacol, post #42

Poprzekładaj karty w medku. Ten błąd oznacza, ze nie masz włożonej karty dźwiękowej do mediatora a masz zainstalowane stery. Względnie pobaw się ustawieniami mixera, sprawdź czy karta jest widoczna.



Benedykt Dziubałtowski
[#44] Re: Pytanie do posiadaczy mediatora

@Jacol, post #42

Ewentualnie usun z startup sequence linie uruchamiajaca elboxowy mikser do karty. Powinno pomoc.
[#45] Re: Pytanie do posiadaczy mediatora

@Jacol, post #42

Zacznij od zworkologi,możesz,jak pisze Sand wywalić przypis do miksera,jest w user-startup.polecam zacząć z jedną kartą gfx,powiedzmy VooDoo potem P96 i konfiguracja grafiki,wywal wszelkie dziwolągi dla AGA-ty typu FBlit i inne,uporządkuj system.Potem sukcesywnie dodawaj karty do medka i zobaczysz,jakie będą efekty.Skonfiguruj system MedConfigiem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem