[#31] Re: elbox 1200/4 bateria?

@Gandalf, post #29

Ta karta miała cienki radiator z wentylatorkiem.
[#32] Re: elbox 1200/4 bateria?

@AD99, post #30

Ten laminat taki jest zielonkawy. Kondensator oczywiście do wymiany, bo jakiś taki pognieciony, pomijając jego wiek.

@Marcin74
Tak przypuszczałem, Już go zdjąłem i nie chcecie wiedzieć czym pył przyklejony.
Po mojemu to był jakiś SuperGlue.
Pod radiatorem jest płytka metalowa przywalona czymś "na fest", ale jej już się nie odważyłem ściągać, bo pewnie skończyło by się ukruszeniem proca.
Dobra wiadomość jest taka, że karta działa.
Sprzęt nie będzie poddawany jakimś wielkim obciążeniom, raczej do nauki (odświeżenia) na nowo systemu, jego komponentów, odpalenia jakiejś gierki 2D.
Póki co, dzięki za pomoc.szeroki uśmiech
[#33] Re: elbox 1200/4 bateria?

@Gandalf, post #32

Miałem kiedyś nowego Apollo 1240/40 kupionego w sklepie (sklep był stacjonarnym, krakowskim autoryzowanym sprzedawcą Elboksu). W charakterze ekranu była na procesorze przyklejona dosyć gruba, czarna blaszka (bez żadnych żeber), a obok wentylatorek z bocznym wywiewem, wszystko oklejone firmowymi stickerami Elbox. Po latach zdjąłem tę blaszkę, okazało się że był przyklejona w kilku miejscach czymś, co wyglądało na super glue. A sam procek był opisany jako 33 MHz. Ale karta działała OK :)
[#34] Re: elbox 1200/4 bateria?

@wali7, post #33

Nie ma co, pocieszyłeś mnie.
Pewnie to jeden z takich modeli.

Może jednak przymierzę się do zdjęcia tej blachy. Zastanawiam się jednak jak to zrobić w sposób bezpieczny dla karty.
Delikatnie podgrzać hot-airem podlewając jakąś chemią?
[#35] Re: elbox 1200/4 bateria?

@Gandalf, post #34

Podgrzać plus jakaś żyłka, struna z gitary ok, racja
[#36] Re: elbox 1200/4 bateria?

@Bartek2075, post #35

Skąd ja teraz wezmę gitarę?
Pomyślę nad tym rozwiązaniem.
Mam jeszcze chwilę zanim nie spłynie reszta zamówionych gratów.
[#37] Re: elbox 1200/4 bateria?

@Gandalf, post #36

Aceton + nożyk do tapet tylko w metalowej obudowie i po super glue.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem