[#1] PCMCIA-CF
Cześć,

mam problem. A w zasadzie to już dwa.

Mam 2 karty CF, Kingstona 1GB ("z kwiatkiem") na której postawiłem system (przez adapter IDE-CF), oraz 32MB Canona dla której naturalnym zastosowaniem byłoby przenoszenie danych: laptop (WinXP) <-> Amiga 1200, w przejściówce PCMCIA.

Zainstalowałem CF device i fat95, no i nie działa. Wiem, że czasem mogą być problemy z resetem ale próbowałem włączać i wyłączać kompa, wkładać i wyjmować kartę, wszystko na nic.

(Najśmieszniejsze jest to, że wydaje mi się, że kiedyś już udało mi się ten układ zmusić do działania i po prostu nie wiem co teraz robię źle.)

Wiem, że teraz powinienem spróbować z CardPatchem i CardResetem, rzecz w tym, że pojawił się kolejny problem. Po tym, jak do instalacji OSa 3.0 dziś wcześniej kilka razy bezproblemowo użyłem WinUAE z ww. kartą Kingstona (1GB) w przejściówce PCMCIA w laptopie, nagle WinXP przestał w ogóle widzieć tę kartę. Więc zostałem na lodzie bez możliwości przeniesienia czegokolwiek z laptopa (a więc z internetu) do Workbencha, bo Amiga nie widzi jednej karty przez PCMCIA, a Winzgroza nie widzi drugiej karty przez PCMCIA :D (wiem, strasznie skomplikowany opis).

Zupełnie nie wiem gdzie mogą leżec przyczyny obu problemów.

Czytałem, że karty Kingstona 1GB z kwiatkiem nie działają w Amidze przez PCMCIA - może dlatego teraz Win jej nie widzi? Ale wcześniej widział. Zresztą, jak wkładam drugą kartę (32MB Canona) do laptopa to też trochę marudzi, ale zwykle w końcu jakoś ją czyta. Możliwe, że interfejs CF-PCMCIA jest zrabany? Nie wydaje mi się, bo z tego co wiem, to jest mega-pasywne, po prostu sygnały przeciągnięte żeby się gniazda zgadzały...

Przed chwilą spróbowałem jeszcze podłączyć kartę CF do adaptera CF-IDE który wyjąłem z Amigi i podłączyłem do laptopa przez adapter IDE-USB :D Żeby było śmieszniej, tym razem Windows widział kartę, ale WinUAE się wiesza przy próbie użycia jej jako dysku. :E

Jeśli ktoś ma jakiś cień pomysłu co może być przyczyną problemu Amigowego jak i windowsowego to z góry dzięki za sugestie...

PS. Wiem wiem, dyskietki. Nie mam możliwości jak na razie.

Pozdr.
Nathanel
[#2] Re: PCMCIA-CF

@Nathanel, post #1

Nie zdziwilo by mnie, gdyby winna byla jakas niekompatybilnosc danego typu karty z czytnikiwm PCMCIA w Amidze. U mnie Kingston-256MB zamrazal Amige1200, a po wyjęciu ze slotu Amiga ozywala. Karta 32MB (tez od Canona) dzialala caly czas OK. Natomiast w A600 obie karty chodzą
[#3] Re: PCMCIA-CF

@Nathanel, post #1

Już tu kiedyś pisałem na ten temat. U mnie działa Kingston 512MB, ale już 1 GB nie. Obie "z kwiatkiem". 16 MB SanDisk działa bez problemu, a jakiś Kodak 128MB zamraża system. Krótko mówiąc, w miarę możliwości spróbuj z inną kartą CF.
[#4] Re: PCMCIA-CF

@Nathanel, post #1

w mojej a1200:
1. karta PQI 4GB jako IDE nie dzialala, pod PCMCIA wszystko ok.
2. karta SanDisk 2GB niebieska - jako IDE i pod PCMCIA wszystko ok.

czyli musisz probowac innych kart, niestety. ja chce koniecznie kupic 4GB jako dysk, ale po tym jak sie nacialem na ta PQI zwatpilem (znacie jakies 100% pewne i spawdzone?).
[#5] Re: PCMCIA-CF

@prart, post #4

PEAK 8GB Extreme zielony działał należycie na CF-IDE ale niestety był sformatowany pod fatem (nie po amigowemu bo mam tam dane z Handhelda HP Jornada) ale po prostu IDE w A1200 z nim współpracowało dobrze. Za to PEAKa 1GB przetrenowałem na FFSie i śmigał wyśmienicie. Teraz mam SanDiska 64MB na Pri, twardziela na drugim kanale ide (4xEIDE) Pri a CD na II kanale Slave. AmigaOS3.9 bootuje poniżej 20 sekund. Za to żaden PEAK nie ruszył pod PCMCIA. Powodzenia w poszukiwaniach!

[#6] Re: PCMCIA-CF

@prart, post #4

Mógłbyś podać jakie masz transfery SanDisk'a pod IDE i PCMCIA?
[#7] Re: PCMCIA-CF

@Kulfon, post #6

teraz niestety nie, bo w oczekiwaniu na 060 sprzet mam znowu rozbebeszony na maxa.
[#8] Re: PCMCIA-CF

@prart, post #7

klaniam sie!

moglibyscie podac sprawdzone tj. dzialajace na pewno z Amiga 1200 karty PCIMCIA i gdzie ewentualnie mozna je zakupic? czym sie kierowac w poszukiwaniu odpowiedniego modelu, czy istnieje w sieci jakas lista w necie?



pozdrowienia



Ostatnia modyfikacja: 31.08.2008 02:21:23



Ostatnia modyfikacja: 31.08.2008 02:44:26
[#9] Re: PCMCIA-CF

@mccnex, post #8

Już od dłuższego czasu używam takiego tandemu bez najmniejszych problemów (nawet się zrymowało ;)

http://allegro.pl/item427507861_pc_card_adapter_do_sandisk_compact_flash_nowy.html
http://allegro.pl/item427355204_sandisk_compact_flash_2048mb_ultra_ii.html

Ogólnie lepiej się trzymać markowych kart.
[#10] Re: PCMCIA-CF

@prart, post #4

Po dniu walki moge pokusic sie o nastepujace wnioski dotyczace kart CF.
Na aminecie mozna znalezc patcha do hdtoolboxa. Czytajac instrukcje mozna go spatchowac programem lub recznie edytorem.
Po tym zabiegu moge sie pokusic o wniosek ze kazda karta CF bedzie wykrywana i bedzie dzialac.
Testowalem i uzywam karte PQI 4 GB (x120) bez zadnego problemu.
Testowalem tez SanDisca 8 GB, oczywiscie wykrylo go i dostepne bylo 4GB.

Tak wiec zachecam poswiecic piec minut na spatchowanie hdtoolboxa.

Pozdrawiam
[#11] Re: PCMCIA-CF

@mata23, post #10

A można prosić o jakieś bliższe namiary na tego patcha?
Jedyny jaki znalazłem dotyczy dysków optycznych.

Pozdrawiam.
Sebastian Rolek



Ostatnia modyfikacja: 18.09.2008 11:32:31
[#12] Re: PCMCIA-CF

@sebar27, post #11

no to wlasnie jest ten patch. zrob z niego uzytek i bedzie git.
ja patchowalem wersje 2.22.
[#13] Re: PCMCIA-CF

@mata23, post #12

Przetestowane:

Czytnik Pretec i karta DF Hama 128MB działa bez problemów. Ta sama karta na CF2IDE również nie sprawia problemów pod FFS (przetestowane z ciekawości). Warto dodać iż karta ma już "parę" lat.

[#14] Re: PCMCIA-CF

@Red_Bullet, post #13

Z jaka najwieksza pojemnoscia pracuje ten czytnik na PCMCIA? ktos testowal kilku gigowe?
[#15] Re: PCMCIA-CF

@mata23, post #14

Ja posiadam czytnik Pretec + Karta PQI 2 GB = działa bez problemu.

[#16] Re: PCMCIA-CF

@mr.bart, post #15

Spieszę donieść, że Transcend x133 4gb działa bez żadnych łatań HdToolBoxa.
Amigę odpaliłem z oryginalnej dyskietki install 3.1 i wszystko pięknie zadziałało.
Kata jest taka:
http://allegro.pl/search.php?string=transcend&from_showcat=1&category=28158&country=1

[#17] Re: PCMCIA-CF

@Nathanel, post #1

Podłączę się pod ten temat. W sieci można kupić Pretec PCMCIA adapter 5w1- SM/SD/MMC/MS/MSPro. [url] www.ognik1234.sklepna5.pl/pokaz_produkt.php?idprod=43 Będzie to działać z Amigą tak samo jak czytniki kart CF?

[#18] Re: PCMCIA-CF

@sebar27, post #16

I ja raportuję, że Transcend x133 4gb działa wyśmienicie pod cf2ide. Kartę można partycjonować pod winUae, włożoną w byle czytnik kart pamięci, nie trzeba jej umieszczać w adapterze.

[#19] Re: PCMCIA-CF

@Bagheera, post #18

posiadam kartę Lexar Platinium 256 MB 40x speed, ale nie działa (na razie). Nie udaje mi się jej zmusił do współpracy z Amigą przez adapter pcmcia firmy Pretec. Kiedy kartę mam włożoną od momentu uruchomienia komputera wszystko chodzi jak należy. Gdy spróbuje ręcznie montować CF0 komputer zamarza. Gdy wyjmuje czytnik komputer z powrotem ożywia się. Wkładam z powrotem, to pomimo że mogę ruszać myszą, to nie mogą nic zrobić z systemem. W ogóle nie odpowiada i ikonek nie da się nacisnąć. Da się coś zrobić z tym zamrażającym problemem
[#20] Re: PCMCIA-CF

@QkiZ, post #19

co ci blokuje port PCMCIA masz jakies turbo pod klapka ??

[#21] Re: PCMCIA-CF

@HOŁDYS, post #20

mam prawie czystą amigę 600. jedyne co mam pod klapką to dodatkowe 1 mb chip.
[#22] Re: PCMCIA-CF

@HOŁDYS, post #20

Jakiego typu karty turbo blokują PCMCIA? Wiem że na pewno Elbox 1230/40 MHz.

[#23] Re: PCMCIA-CF

@Olek, post #22

chyba Viper i Mtec takze .. moj kumpel jakis prosty zabieg dokonal na mojej plycie 2B i nic mi nie blokowalo jak swego czasu mialem sieciowke w akademiku ;D

[#24] Re: PCMCIA-CF

@QkiZ, post #21

ja bym stawial na bank wine karty CF u mnie SANDISK 2 GB hooola w A600 ;D jako PCMCIA .. a druga karta CF w IDE



Ostatnia modyfikacja: 23.01.2009 10:25:21
[#25] Re: PCMCIA-CF

@HOŁDYS, post #24

jeśli to wina karty to pewnie nic innego nie da się zrobić jak kupić nową pewnie. zastanawiam się czy jak kupie w przyszłości adapter cf<>ide to może się przyda. wtedy bym jej nie sprzedawał (tej karty). jest ktoś z wawy kto mógłby mi tą kartę przetestować na takim adapterze
[#26] Re: PCMCIA-CF

@QkiZ, post #25

ja jestem z wawy :) przyjedz na to amicos tam execa ..moze wezme A600 (adapter CF na zewnatrz dysk 2.5 cala w srodku,przejsciowka PCMCIA >CF)

[#27] Re: PCMCIA-CF

@HOŁDYS, post #26

No mam zamiar być na tej imprezie, ale to jeszcze trochę czasu jest. A może byśmy się jakoś ustawili w międzyczasie
[#28] Re: PCMCIA-CF

@QkiZ, post #27

a u mnie karta kingstona z kwiatkiem 4gb w hdtolboxie ja sformatowalem wszystko ladnie pieknie ale system jej nie widzi nie moge zainstalowac systemu na nia nawet z dyskietki kupile adapter pcmcia w prepcard widzi karte ghb ale jak chce zrobic z nij dysk albo ram wyskakuje ze karta zabezpieczona przed zapisem co jest grane ????

[#29] Re: PCMCIA-CF

@francdt, post #28

Nic nie rozumieniem.
Raz piszesz ze sformatowales karte, potem ze system jej nie widzi.
Nie uzyjesz tej karty przez program PREPCARD.
Potrzebujesz compactflash.device z Aminetu.
http://aminet.net/driver/media/cfd.lha

ps.
UZYWAJ znaków przestankowych !!!!
[#30] Re: PCMCIA-CF

@Norbert, post #29

a więc tak nadal karta 4GB kingstona z kwiatkiem nie jest widziana przez system. Jak podlaczam ja jako dysk twardy to hdtoolbox ja wykrywa podzielilem ja na partycje potem ok 30min trwal pelen format i jest niby wszystko ok ale nie moge zainstalować systemu nawet z dyskietki :( z adapterkiem PCMCIA woogle nie smiga zamontowalem cf0: ale system jej niewidzi wina karty ????? juz sam nie wiem

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem