[#1] amiga 600 adapter cf-ide oraz adapter pcmcia-cf problem
Witam serdecznie,

Mam pytanie odnosnie adaptera i adaptera pcmcia

czy jak do adaptera ide jest wpieta karta cf to system nie bedzie widziec
drugiej karty cf podpietej przez adapter pcmcia ?

mam taka sytuacje:

kupilem karte cf 4gb amiga ja widzi, podzielilem na partycje itd...
ale w momencie jak wlaczam system z dyskietki WB i chce odczytac cos z karty cf podpietej przez pcmcia to karte widac ale
jako:

CF0:NDOS

i nie da sie na nia wejsc zeby zgrac jakiekolwiek pliki na dyskietki lub
dysk dh0

dodam ze jak nie mialem podpietej karty CF przez adapter IDE to ta karte cf przez adapter pcmcia widzialo prawidlowo i mozna bylo zgrywac pliki

co mozna zrobic w tym wypadku ?

pozdrawiam
Marcin



Ostatnia modyfikacja: 22.09.2008 14:39:34
[#2] Re: amiga 600 adapter cf-ide oraz adapter pcmcia-cf problem

@cosmita, post #1

A sformatowałeś założone na karcie partycje? Taki błąd się pojawia jak partycja nie jest sformatowana albo uszkodzona.

[#3] Re: amiga 600 adapter cf-ide oraz adapter pcmcia-cf problem

@Olek, post #2

Hej,

Wiec tak:

karte cf 4gb mam podzielona na dwie partycje i narazie jedna z nich sformatowalem i nadalem jej nazwe "system" - ta karta cf jest wpieta w adapter ide-cf

druga karta cf - canon 16 mb wpinam przez adapter pcmcia-cf i wlasnie ja widzi jako CF0:NDOS

co dziwniejsze jak nie mialem karty cf 4gb wpietej przez adapter ide-cf to karte cf canona przez adapter pcmcia widzialo prawidlowo jako dysk i mozna bylo na nia wchodzic ...

nie wiem co z tym mozna zrobic ... jakas niekompatybilnosc ? dwoch kart cf ? nie moga byc naraz obie ? jedna jako dysk scsi w adapterze ide a druga przez adapter pcmcia ... troche to dziwne

pozdrawiam
Marcin
[#4] Re: amiga 600 adapter cf-ide oraz adapter pcmcia-cf problem

@cosmita, post #3

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Na pewno masz plik fat95 w katalogu L: na dysku (dyskietce) startowym?
[#5] Re: amiga 600 adapter cf-ide oraz adapter pcmcia-cf problem

@ppill, post #4

Hej,

Tak mam plik fat95

dodam ze jak nie mialem wlozonej karty cf 4gb do adaptera ide-cf

to startujac z tej samej dyskietki wb z dodatkami do odczytu kart z adaptera pcmcia-cf - amiga widziala poprawnie ta karte a nie jak teraz jako:

CF0:NDOS

nie mam pomyslu ...
[#6] Re: amiga 600 adapter cf-ide oraz adapter pcmcia-cf problem

@cosmita, post #5

Czy startując z dyskietki, bez karty CF 4Gb masz taki sam efekt?
[#7] Re: amiga 600 adapter cf-ide oraz adapter pcmcia-cf problem

@ppill, post #6

witam,

Nie, jak tylko odlacze karte cf 4gb z adapteru ide-cf wtedy karte cf podpieta przez adapter pcmcia czyta bez problemow.

sprawdzalem takze z wlozona karta cf 2 gb wiec pojemnosc karty nic tutaj nie zmienia.

Jesli nie mam podpietej karty cf jako dysk w amidze to bez problemu czyta karty adapter pcmcia

pomocy :)
[#8] Re: amiga 600 adapter cf-ide oraz adapter pcmcia-cf problem

@cosmita, post #7

Moze obydwie zdefiniowales, jako CF0: ...?

[#9] Re: amiga 600 adapter cf-ide oraz adapter pcmcia-cf problem

@cosmita, post #1

cosmita napisał(a):

> ale w momencie jak wlaczam system z dyskietki WB i chce
> odczytac cos z karty cf podpietej przez pcmcia to karte widac
> ale
> jako:
> CF0:NDOS

Dlaczego mając sprawny napęd CF (partycje itp.) dalej upierasz się przy startowaniu z dyskietki, aby odczytać CF na pciamcia? Jeśłi partycja botująca jest pusta zwyczajie skopiuj zawartość magicznej dyskietki na tę partycję. Wtedy dopiero (jeśli ładnie zabotuje) sprawdź jak działa tandem z dwiema kartami CF.

powodzenia

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem