[#61] Re: ProTracker

@Azzorek, post #60

Kawałki masz fajne, podobają mi się. Nie publikowałeś ich nigdzie? Możesz przecież wrzucić na modarchive, amp, czy też modules.pl :)

nie oftopujmy więcej, bo na zaraz będą ganiać

[#62] Re: ProTracker

@Bagheera, post #61

No właśnie to była premiera. Pierwszy raz je opublikowałem. Swoją drogą przydałby się dział albo topic na PPA dla ludzi robiących muzę w Protrackerze. Dział "Scena" chyba jest za obszerny, a poza tym ja jestem za cienki na scenowicza :/.

Pozdrawiam

Azzorek

[#63] Re: ProTracker

@Azzorek, post #62

Zapraszam na www.modules.pl - sensowne miejsce do publikowania trackerowej muzyki. Pozdrawiam!

[#64] Re: ProTracker

@Azzorek, post #62

Myślę, że dział "Scena" byłby w sam raz z dwóch powodów. Po pierwsze tematyka, po drugie niewielka w nim ilość postów. Generalnie życie sceny toczy się na innych portalach, jak choćby amiscena.org, dział scenowy na PPA to raczej dyskusje o scenie czy produkcjach, prowadzone przez ludzi na niej nie będących (choć są oczywiście sympatyczne wyjątki). Możemy więc potraktować formułę działu nieco szerzej i rozmawiać tam nie tylko o scenie jako scenowcach, grupach i parties, ale ogólnie o tym, co tworzymy przy pomocy komputerów (w szczególności Amigi rzecz jasna).

[#65] Re: ProTracker

@Azzorek, post #60

Właśnie słucham "Train of the Ligth". Z czym mi to się kojarzy... Zdecydowanie "muzyka drogi" do słuchania przy prowadzeniu auta. Przyjemny, melodyjny, pasuje mi ten styl. Tylko sample... Niektóre to nawet poznaję z czasów swojej twórczości (1995...) Gdyby ten utwór zremasterować z wysokiej jakości samplami, znacznie zyskałby na ogólnym wrażeniu. Oczywiście ProTrackerem może być trudno, bo ograniczenia długości sampla, częstotliwości próbkowania i brak prostej możliwości zgrania do WAVE czy MP3. Pewnie wywołam małe poruszenie, ale uważam, że są rodzaje muzyki, które dobrze się "czują" w ProTrackerze, są natomiast takie, które proszą się jakościowo o coś więcej. Twoje moduły należą moim zdaniem do tej drugiej kategorii.

"Techno myszka" jest fajna, taki trochę żarcik muzyczny z wstawionym wokalem KLF. Styl bardziej energetyczny, te sample aż tak tu nie rażą. Szczególnie końcówka mi się podoba, aż puszczę sobie jeszcze raz :)

"Wilk", ciekawa sekcja perkusyjna (wstępnie zmiksowana?). Utwór, wbrew tytułowi, spokojny i relaksujący. Tylko znowuż... sample. Gdy w trzecim z kolei utworze słyszę tego samego stringa w tle, to coś tu jest chyba nie tak... Wycie wilka jest zsamplowane z tak małą częstotliwością, że aliasing wali po uszach, aż przykro. A szkoda, bo ogólny efekt mógł być naprawdę niezły...

"Enigma", uhmmm, no tak. Gdy uczyłem się ProTrackera zrobiłem jeden cover. Pierwszy i ostatni. Owszem, ten charakterystyczny rytm też mnie inspirował, ale samych utworów państwa Cretu nie naśladowałem. Przy możliwościach ProTrackera i tym zestawie sampli efekt jest jaki jest, czyli taki sobie...

No i na koniec "Catch Him". Tu będę mniej zgryźliwy, bo nie słyszałem oryginału... Generalnie nie ma się do czego przyczepić, mam tylko takie wrażenie, że modek wleciał mi jednym uchem, wyleciał drugim i niewiele po sobie zostawił. Znów świetnie by się spisał w roli podkładu do maga, albo na tytułową planszę gry. Taka muzyka użytkowa, solidnie zrobiona, ale słuchaczem raczej nie poruszy. O samplach już chyba pisałem? ;)

Generalnie, gdybym ułożył z tych modułów małą, prywatną listę przebojów, to wygrywa "Techno Myszka".


[#66] Re: ProTracker

@Azzorek, post #62

A nie masz tych kawałków w normalnej wersji a nie mp3 ? Sorry, ale skoro Protracker to chciałbym se zajrzeć do środka i popatrzeć w patterny, co i jak tam jest zbudowane. :) Pozdrawiam!

[#67] Re: ProTracker

@elektro, post #66

Jest okazja to poruszę pewien temat. W dawnym amigowym świecie przywykliśmy do wymieniania się modułami Sound/Noise/ProTrackera, potem DigiBoostera (no i FastTrackera, ImpulseTrackera i innych). No ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego co to jest moduł i że może zaistnieć sytuacja w której ktoś nie będzie chciał udostępnić modułu. Taki moduł jest tym w muzyce czym źródła w programowaniu, kompletny projekt programu 3D w grafice 3D, kompletny projekt publikacji w DTP. Trudno znaleźć odpowiednik do grafiki 2D (zwłaszcza pixlowanej), bo tam projekt niewiele różni się od wersji do publikacji. Ja sobie dopiero niedawno uświadomiłem, że muzyka dostępna w postaci modułów to takie jakby trochę open source. Można w tym grzebać, coś z tego wyciągnąć, przerobić. Zrobić praktycznie wszystko. Z jakimś mp3/ogg/flac już tyle się nie zrobi.

To taka mała dygresja. :)

[#68] Re: ProTracker

@MDW, post #67

W dawnym amigowym świecie przywykliśmy do wymieniania się modułami Sound/Noise/ProTrackera, potem DigiBoostera (no i FastTrackera, ImpulseTrackera i innych)


W tym obecnym chyba też, zauważ jak świetnie prosperują serwisy poświęcone muzyce tworzonej na Trackerach. :)

No ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego co to jest moduł i że może zaistnieć sytuacja w której ktoś nie będzie chciał udostępnić modułu.


A i owszem może zaistnieć, ale jak nie chce, to nie udostępnia, proste.

Ja sobie dopiero niedawno uświadomiłem, że muzyka dostępna w postaci modułów to takie jakby trochę open source. Można w tym grzebać, coś z tego wyciągnąć, przerobić.


Fajnie to ująłeś. :) I bardzo dobrze, chyba każdy kto pisze moduły lubi sobie w nie też zerkać. Nie wiem, to chyba taki rodzaj zboczenia z tym związanego. :) Sam brałem sample od kogoś w ten sposób, biorą też moje, ale póki podane jest żródło, wszystko jest chyba ok. Nie licząc Timbalanda oczywiście...

Z jakimś mp3/ogg/flac już tyle się nie zrobi.


Oczywiście, tylko, teraz jak sprawdzisz czy dana kompozycja, jej budowa, użyte sztuczki, specyficzne smaczki czy też sample nie są cudzą własnością ?

Poza tym, słuchanie modów w innym niż natywny format, mocno ssie. Pozdrawiam!



Ostatnia modyfikacja: 06.10.2008 13:44:10
[#69] Re: ProTracker

@amper, post #12

Sie ma Amper ;) kope lat ;P ..
rozumiem cie doskonale to jest kwestia przyzwyczajenia i bajeru ze taki zajbiesty modek juz moglbyc odgrywany w 1985 r !!! przez A1000

ja tez lubie protrackera ..ale chyba lepsza wersja byla ta w 640x256 (3.6 ?)
Spokojnie mozna tworzyc fajna muze na 20 letnie A500 z HD i paroma megmai Fastu ..

PS.Amper psie ze wschodu ;p napisz na priva

[#70] Re: ProTracker

@elektro, post #68

" Sam brałem sample od kogoś w ten sposób, biorą też moje, ale póki podane jest żródło, wszystko jest chyba ok. ......

.....Oczywiście, tylko, teraz jak sprawdzisz czy dana kompozycja, jej budowa, użyte sztuczki, specyficzne smaczki czy też sample nie są cudzą własnością ?


Powód nie udostęniania tych utworów w postaci MOD jest prosty - choć nie są to wielkie dzieła, nie chcę żeby je ktoś przerabiał i tyle. Cenię pracę innych i swoją. Nie chodzi mi tu o sample które sobie doszlifowywałem - mogę się podzielić, ale o "kod" utworu - zapis nut i nałożonych efektów.

Co do krytyki dzięki Grzegorz za szczegółowy opis wrażeń ;) . Jeśli chodzi o "Wilka" to perkusja była zapętlonym loopem którego wykopałem z jakiejś dyskietki z samplami. Może nie jest to szczyt możliwości, ale efekt miły dla ucha. Jako ciekawostkę dodam, że "Train Of the Light" i "Techno Myszka" były komponowane dla mojej ówczesnej dziewczyny (a obecnie jakoś tak się fajnie złożyło, że również żony i matki mojego synka ;) ). Wieczorkiem zuploaduje kolejne numery mojego autorstwa.

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 06.10.2008 14:02:55



Ostatnia modyfikacja: 06.10.2008 14:03:36



Ostatnia modyfikacja: 06.10.2008 14:05:44



Ostatnia modyfikacja: 06.10.2008 14:06:50
[#71] Re: ProTracker

@Azzorek, post #70

Hej, odniosłem się tylko do tego co napisał MDW, taka garstka dywagacji ale skoro już mnie cytujesz. :)

Powód nie udostęniania tych utworów w postaci MOD jest prosty - choć nie są to wielkie dzieła, nie chcę żeby je ktoś przerabiał i tyle. Cenię pracę innych i swoją. Nie chodzi mi tu o sample które sobie doszlifowywałem - mogę się podzielić, ale o "kod" utworu - zapis nut i nałożonych efektów.


Rozumiem i szanuję twoją decyzję, tylko idąc tym tropem to graficy powinni swoje prace udostępniać tylko i wyłącznie w wersji drukowanej, koderzy dema na kasetach Vhs w obawie o prawa autorskie. Tak z przymrużeniem oka. :) Pozdrawiam!

[#72] Re: ProTracker

@MDW, post #67

"Z jakimś mp3/ogg/flac już tyle się nie zrobi."

OGG Vorbis zdecydowanie lepiej nadaje się do modków niż MP3, więc niech Azzorek się zastanowi ;). Co do hostowania to jest przecież wiele pewniejszych darmowych serwisów, chociażby PPA :).

[#73] Re: ProTracker

@Azzorek, post #70

Kolejna i niestety/stety ostatnia porcja moich utworków. Reszta nie jest wg mnie warta uwagi, może kiedyś je doszlifuję. Zatem:

"Tęksnota" - utwór zainspirowany filmem "Milczenie Owiec" http://www.sendspace.com/file/4hx12m
"Starcie Osteteczne" - utwór zainspirowany Amigowymi bijatykami (m.in. International Karate) i filmem Mortal Kombat + własna inwencja http://www.sendspace.com/file/tpc4in
"Steamy Windows" - numer wzorowany na istniejącym utworze o tym samym tytule. Moja własna improwizacja http://www.sendspace.com/file/di8ylr
"Koto & Laser Dance mix" - przyznam się szczerze że niestety jest to najgorszy mój numer. Bardzo lubię muzykę elektroniczną zwłaszcza Koto i Laser Dance, ale sample w tym utworze dobrałem tragicznie. Może go kiedyś poprawię. Nie jest źle, ale to nie to o co mi chodziło. Da się słuchać, choć Grzegorz pewnie założy stopery ;). Uwaga co wrażliwsi, utwór trwa 10 Minut !!! http://www.sendspace.com/file/69d2nn
"Egzotyczny Sen" - utwór jest improwizacją "Jungian Dream" by Koto http://www.sendspace.com/file/i5jgy0



Miłego słuchania i zachęcam do szczerych komentarzy (nie tylko Grzegorza ;) ) !

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 06.10.2008 19:57:46



Ostatnia modyfikacja: 06.10.2008 20:02:01
[#74] Re: ProTracker

@HOŁDYS, post #69

Hehe! Psie ze wschodu - ładnie to ująłeś :). Sabaka się zgadza :). Każda Amiga jest dobra tylko na razie nie mam jak postawić. Mam płytę od A1200 i FastAtę (to wszystko po PPC+BV - miałem to samo co Ty z FastAtą) i dopóki nie będzie urlopu, dopóty nie zrobię Amgi. Myślę o zakupie na powrót PPC+BV tylko do muzyki (jak tam "nasza" grupa - zrobiliście coś od 2005?) i tylko do tego bo mnie to rajcuje. :) Jak masz coś na zbyciu taniego - bądź A600 z 2mega to daj znać...a co do twórczości - proponuję "dobudować" podstronę Scena coby tam mieć możliwość promocji swoich produkcji.
[#75] Re: ProTracker

@skipp, post #46

Wrócę nieco do tematu DigiBoostera. Mam właśnie dylemat co do jednego rozwiązania. O co chodzi? Jak na pewno wiecie klawisz 'enter' powoduje w DBPro (a również i w ProTrackerze) odegranie aktualnej pozycji w patternie i przejście do następnej. Zauważyłem jednak że ignorowane są przy tym wszelkie komendy. Teraz - czy uznać to za wadę poprzedników, czy też tak ma zostać. Ja mogę w DBPro3 łatwo zrobić tak, żeby wszystkie komendy były wzięte pod uwagę przy 'graniu enterem', co więcej nawet mogą być wzięte takie rzeczy jak Dxx, Bxx, E6x czy EEx. Tylko tu pojawiłby się kolejny dylemat, co z klawiszem backspace, który odtwarza, ale do tyłu. Prześledzenie np. pattern breaków czy jumpów do tyłu już proste nie jest. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to brać pod uwagę komendy dotyczące brzmienia, a ignorować komendy sekwencji odgrywania. Co o tym sądzicie?

[#76] Re: ProTracker

@Azzorek, post #73

Ja zaraz ściągnę i posłucham.
I taki mały TIP: widzę, że tych utworków jest trochę, a linkowanie każdego odzielnie na sendspace.com troche kłopotliwe się robi. Proponuję założyć konto na www.4shared.com, tam jest taki "wirtualny" dysk, w którym możesz zakładać katalogi, wgrywać pliki itd, możesz nadać mu alias (dowolnemu folderowi) np azorek.4shared.com. Pliki nie znikną stamtad (pod warunkiem 1 logowania admina na miesiąc). Żeby ściągnąć plik, też nie trzeba się rejestrować. No i masz tam w h. miejsca, 5 GB :), masz statystyki pobrań itp. I tak chyba wygodniejsze od tego choma ;d
Ja mam tam założony dysk dla mojego uczelnianego forum, korzysta się z niego całkiem wygodnie.

[#77] Re: ProTracker

@Grzegorz Kraszewski, post #75

Hmmm. Wiesz Grzegorz tutaj jest haczyk. Mnie zawsze wkurzało, że nie mogę odegrać paternu od danego momentu bez możliwości chociażby uwzględnienia wcześniejszej zmiany tempa. Byłoby fajnie gdyby nowy DB mógł po naciśnieciu "enter" odtwarzać od danego miejsca w paternie przy zachowaniu wszystkich wcześniejszych komend np. zmian tempa, itd. Myślę, że nie jest to trudne. Wystarczy nakazać DB, aby na ułamki sekund przed odtworzeniem "przeleciał" cały utwór i uwzględnił wcześniejsze komendy.

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 07.10.2008 23:28:48
[#78] Re: ProTracker

@Azzorek, post #77

Przesłuchałem te kawałki. Ogólnie podobają mi się, może sie nie znam i nie umiem profesjonalnie określić, jakie są sample, czy coś jest nie tak, jak być powinno, etc, ale słyszę, co mi w ucho wpada : ]

Ten długi utwór jest nieco ciężkawy do słuchania. Ogólnie nie przepadam za miksami, wolę, jak utwór stanowi jakąś jedolitą całość, kompozycję, jak ksiązka czy film, wyłączając z tego filmy typu: 4 krótkie historie 4rech rozwiedzionych babek. (Może z wyjątkiem filmu Heavy Metal)

[#79] Re: ProTracker

@Azzorek, post #77

To tylko pozornie proste jest z tym "przeleceniem całego utworu". Prosty przykład - co zrobić jeżeli pozycja patternu, w której jest kursor, nie jest nigdy odgrywana w czasie odgrywania modułu? Przykładowo w pozycji 20 patternu wstawiam komendę D00 (która skacze do pierwszej pozycji następnego patternu). Teraz ustawiam kursor na pozycję 25 i wciskam enter. Jeżeli DBPro "przeleci cały moduł" to nigdy do tej pozycji 25 nie dojdzie, bo wykona D00 i skoczy do następnego patternu... Jedynym sensownym rozwiązaniem jest uwzględnianie tylko tych komend, które są w linii kursora.

[#80] Re: ProTracker

@Azzorek, post #77

btw, jak zrobić coś fajnego, rzeczywiście na pro poziomie, proponuję wrzucić to na http://remix.kwed.org

Z miłą chęcią usłyszał bym Twój kawałek w slay radio ^^

To radio słucham od kilku miesięcy, co dzień

Takie kawałki jak poniżej nakręcaja mnie pozytywnie na cały dzień ^^


http://remix.kwed.org/download.php/1598/Ocean%20-%20Task%20III%20(80s%20remix).mp3

A, Steamy Windows po samplach przypomina mi utwory Jester of Sanity : >, skąd inąd świetne



Ostatnia modyfikacja: 08.10.2008 21:08:57
[#81] Re: ProTracker

@Bagheera, post #80

Dzięki Bagheera za podzielenie się wrażeniami. Dobrze, że jednak nie zjechaliście tych utworów na popiół ;) . Dzięki temu będzie mnie to motywowało do komponowania nowych dzieł, co raz lepszych, co raz głębszych....

Pozdrawiam

Azzorek

[#82] Re: ProTracker

@Grzegorz Kraszewski, post #79

Również cieszy mnie fakt, że projekt jest rozwijany :)

A fakt, że format nie ulegnie zmianie tymbardziej napełnia mnie radością ;)

Pełen orgazm jednak osiągnąłbym jakbyś opracował również zewn. replayer do DBMów na peceta, np. w formie pluginów do najpopularniejszych playerów. Obecnie nic oprócz samego DBPro2 nie odtwarza ich poprawnie.

[#83] Re: ProTracker

@AceMan, post #82

To się da zrobić, bo replayer do DBPro3 nie bazuje na AHI. Po prostu generuje gotowy zmiksowany strumień 16-bit stereo, a AHI służy jedynie do popchnięcia tego na głośniki. Kod replayera da się bardzo łatwo przeportować na dowolny system. Dlatego myślę, że po ukazaniu się programu powstanie player na ten i ów system...

[#84] Re: ProTracker

@amper, post #9

> Na DBpro tworzyłem kilka lat z braku 4 dodatkowych ścieżek (8 w zupełności mi wystarczało)

do tego wystarczy zwykly DigiBooster (jak chcesz mam polska wersje)

http://www.digiboosterpro.de/downloadse.php
http://aminet.net/package/mus/edit/DigiBooster1_7

[#85] Re: ProTracker

@Grzegorz Kraszewski, post #83

I to jest bardzo ciekawa wiadomość OK

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem