[#1] Reset nie działa
Jakiś czas temu chciałem zresetować Ami, aby odpalić Super Froga z dyskietki.
Ctrl+A+A i lipa... nie działa. Myślałem że klawisze nie działają, ale klawisze działają. Dobra, wyłączam kompa, wkładam dyskietkę włączam. No dobra, gra się odpaliła, sprawdźmy. Reset. Działa! Ale nie z pod systemu. Odpalam shella, wpisałem reset (albo reboot, nie pamiętam). Wyskoczyło okienko "Software Failure" , klikam na Reboot.... i zawisło. Nic się nie dało zrobić, ani ręcznie, nic. Wyłączyłem zasilacz i dałem sobie spokój.
I tak więc z wielkim dylematem, stawiam pytanie. Co jest grane? Jaka jest przyczyna ? , i dlaczego nie da się zresetować komputera, tak jak go się resetuje.

[#2] Re: Reset nie działa

@pwe, post #1

Reset nie działa? Spróbuj zresetować komputer. Powinno pomóc. ;)

[#3] Re: Reset nie działa

@Kokos, post #2

O to chodzi że nie da się go zresetować, przynajmniej spod systemu.

[#4] Re: Reset nie działa

@pwe, post #3

A jak uruchomisz Amigę bez startup-sequence to daje się zresetować?

[#5] Re: Reset nie działa

@pwe, post #3

Na Aminecie jest kilka programow do programowego resetu.
Sprawdz je.
[#6] Re: Reset nie działa

@Norbert, post #5

na dyskietce install w c: tez jest komenda reset
[#7] Re: Reset nie działa

@pwe, post #1

Nie naciskaj klawiszy, tylko przytrzymaj je 2-3 sek.
[#8] Re: Reset nie działa

@Kokos, post #2

Doceniam dowcip. ;)

[#9] Re: Reset nie działa

@Valwit, post #6

Ja właśnie chciałem tak zrobić, w shellu wpisałem reset, to komputer się zawiesił, i w żaden sposób nie dało się go zresetować. Klawisze trzymałem również z 5- 10 sekund, ale nic to nie dało.
@ PopoCop, spróbuję tak zrobić, ale to w weekend...



Ostatnia modyfikacja: 20.10.2008 19:09:30
[#10] Re: Reset nie działa

@pwe, post #1

Niestety się pomyliłem - poza systemem też nie działa reset. Ctrl działa, prawy A też działa. Nie wiem tylko jak sprawdzić czy lewy A też działa. Może właśnie lewy A nie działa, i dlatego nie da się zresetować.... to ciężkie, za każdym razem wyłączać i włączać kompa zasilaczem - bo tylko taki reset mi pozostaje, zwłaszcza jak gra się w coś z dyskietki.

[#11] Re: Reset nie działa

@pwe, post #10

Poszukaj programu do sprawdzania klawiatury.

[#12] Re: Reset nie działa

@pwe, post #10

. Nie wiem tylko jak sprawdzić czy lewy A też działa

Zobacz czy da sie ruszać myszka za pomoca klawiatury ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem