[#1] Zewnętrzny scandoubler Elbox - jakość obrazu
Udało mi się kupić okazyjnie zewn. scandoubler Elboxu. Podłączyłem i działa! Dostroiłem go trochę śrubką z tyłu i obraz jest w zasadzie OK, ale na niektórych kolorach widać pionowe pasy. Nie jest to jakoś strasznie widoczne, można z tym żyć, ale mam pytanie - czy to jest normalne?
Amigę mam podłączoną do kineskopowego monitora Compaq V50 (stary model z 1996 r.).

[#2] Re: Zewnętrzny scandoubler Elbox - jakość obrazu

@PopoCop, post #1

Scandoubler z flicker-fixerem lub wewnętrzny scandoubler nie będzie miał pasów. Polecam kupic wieżę.

[#3] Re: Zewnętrzny scandoubler Elbox - jakość obrazu

@Minniat, post #2

będzie miał. Każdy ma, a flicker fixer nie ma nic do rzeczy.
monitor musi łapać tak nisko jak to możliwe - jesli chodzi od 29hz to paski będą mniejsze. Na LCD - nie do uniknięcia.
Sprawdzane na 4 różnych scandoublerach i 5 monitorach.

[#4] Re: Zewnętrzny scandoubler Elbox - jakość obrazu

@Rembrand, post #3

Używam od wielu lat wewnętrzny scandoubler z monitorem ADI i nie ma żadnych pasów.

Sprawdzałem również z zewnętrznym scandoublerem i pasy rzeczywiście występują.

Nowsze LCD niepoprawnie obsługują tryby Amigi ale z innych powodów.

Poza tym monitory VGA są od 30kHz...



Ostatnia modyfikacja: 25.10.2008 22:20:00
[#5] Re: Zewnętrzny scandoubler Elbox - jakość obrazu

@Minniat, post #4

nie całkiem otóż wiekszość tak naprawdę od 31...
ja miałem taki który łapał od 28, jakaś tuba della i było ok.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem