[#1] zasilanie z zasilacz PC
mam stary zasilacz do komputera PC o dość dużej mocy i myślałem żeby go użyć jako zewnętrznego do wentylatora, HDD i CD romu, żeby nie zasilać tego wszystkiego przez płyte główną. Niby jest OK bo wtyczki pasują ale wiem, że zasilacz potrzebuje też jakiegoś "bodźca" żeby się w ogóle uruchomił. Jak z tym postąpić, żeby można było bezproblemowo zasilić te wszystkie rzeczy?
[#2] Re: zasilanie z zasilacz PC

@mars, post #1

Jaki to zasilacz? Jeżeli jest to zasilacz ATX to trzeba zewrzeć dwa przewody i zasilacz się uruchomi. W tej dużej wtyczce(tej co się ją do płyty głównej podłącza) trzeba zewrzeć kabel zielony z kablem czarnym(obojętnie którym czarnym) i zasilacz powinien się włączyć. Co do kolorów pewny nie jestem więc poszukaj jakiś informacji na www.google.pl :)

[#3] Re: zasilanie z zasilacz PC

@mars, post #1

Ja w swoim desktopie a1200 zrobiłem tak, że całkowicie zrezygnowałem z zasilacza amigowego i przerobiłem zasliacz AT. Usunąłem wyprowadzenia wszystkie, i przylutowałem ten przewód od zasilacza amigowego. W Amidze pod spodem, przy złączu zasilania przylutowałem kabelki z wtyczką (przewody przewlekłem przez jeden z otworów na "sanki"), i tam mam podłączone zasilanie do flopa, cd-romu, hdd. Plusy ma to takie, że mam 1 wydajny i cichy zasilacz (wiatrak w zasilaczu odłączyłem), płyta amigi nie jest obciążona, daje zasilanie tylko do karty turbo. Korzystanie z dwóch zasilaczy na raz nie jest zbyt wygodne.

[#4] Re: zasilanie z zasilacz PC

@Bagheera, post #3

Ja w swoim desktopie a1200 zrobiłem tak, że całkowicie zrezygnowałem z zasilacza amigowego i przerobiłem zasliacz AT.

Zrobiłem dokładnie to samo. Mam AT150W. Używałem go od bardzo dawna i nadal używam. Skądś dorwałem czarny kabel zasilający do standardowego zasilania w A1k2 (pewnie od CDTV) i skróciłem na mniej niż 40cm. W AT mam dokładnie opisane napięcia, więc przylutowanie kabli w płytkę zasilacza było banalnie proste. Potem A1200 przełożyłem w pc tower i po przygotowaniu ścianki tylnej obudowy kabel zasilający puściłem pod płytą na zewnątrz obudowy i bez ingerencji w płytę podałem napięcie. Potem tylko wtyczka dla FDD w płytę coby zestaw BV+PPC miał "pożywkę" i tyle.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem