[#1] stacja zip
czy jeśli produkt opisany jest jako stacja dysków zip w standardzie IDE, to będzie też kompatybilna z amigowym IDE? Bo z tego co wiem od strony oprogramowania OS 3.9 nie ma już problemu z obsługą takich stacji a z drugiej strony np ze stacją dyskietek 3,5 od komputera PC trzeba przerabiać taśmę przed podłączeniem.
[#2] Re: stacja zip

@mars, post #1

Chodzi jak złoto bez przeróbek. Tylko jak chce się przy jej pomocy przenosić pliki z PCta, to trzeba stosowną mountlistę ściągnąć z Aminetu.

[#3] Re: stacja zip

@mars, post #1

dziala. ale do przenoszenia plikow lepiec karty flash uzyc. znacznie szybciej i taniej i mniej upierdliwie
[#4] Re: stacja zip

@Valwit, post #3

dzięki, to super, że działa. mi konkretnie chodzi o archiwizację bez przenoszenia z PC. Z chęcią zastąpie 500 dyskietek 2DD kilkoma zipami :D
[#5] Re: stacja zip

@mars, post #4

uzyj CD. albo nawet DVD jak chce ci sie dlubac. Mozesz tez kupic sobie karte CF 4 GB i uzyc do backupu znacznie wygodniej niz zip-a. Zip to zupelnie wymarla technologia i jako taka srednio sie nadaje na backup.



Ostatnia modyfikacja: 29.10.2008 16:25:02
[#6] Re: stacja zip

@Valwit, post #5

A tam zaraz wymarła. Ja mam ZIPa SCSI i jestem z tego zadowolony. Owszem nie robię już na nim backupów i nie przenoszę danych (to było dobre jak studiowałem w latach 90tych), teraz świetnie to działa jako awaryjna lub próbna bootpartycja. Oczywiście zabotować Amigę można tylko z ZIPa SCSI.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem