[#1] Flash do Blizzarda PPC
Witam.

Na stronie http://phase5.a1k.org/index.php?id=0 znajdują się trzy flashe do karty PPC:

1. Last official release from phase5 - wersja 44.67 z 30.03.1999
2. Last *private* release from Ralph Schmid - wersja 44.69 z 09.04.2000
3. Last *private* release with OpenPCI 2.2 support - wersja 44.71 z 26.04.2002

Natomiast na stronie http://powerup.amigaworld.de/index.php?lang=en&page=13 znajduje sie flash:

1. w wersji 44.33 z 09.04.2000 opisany jako "Latest Flash-Update for Blizzard 603e(+) without G-REX Support"

W związku z różnymi wersjami flashy mam pytania:

1. Który z nich jest najnowszy?
Bo np z 09.04.2000 są dwa różniące się numerem wersji (44.69 i 44.33),
a ten z 1999r. (44.67) ma wyższy numer niż ten 2000r.(44.33)

2. Który jest najlepszy?
Nie posiadam G-REXa, Mediatora, a z BVISION walczę, żeby ją odpalić.

3. Czym się różnią, poza oczywistymi różnicami wynikającymi z opisu?

Pozdrawiam.
cichym

P.S.
Jeżeli temat był poruszany, to proszę posta wykasować i nie krzyczeć ;)


[#2] Re: Flash do Blizzarda PPC

@cichym, post #1

Ad 1 Chyba ten o najwyższym nr 44.71
Ad 2 Trudno wyczuć; mam medka nie grexa, a jednak wlutowałem najnowszy i jestem zadowolony - w sumie do boot menu klarty zaglądam 1 raz na rok :) (nie używam SCSI)
Ad 3 Opisane w Flashach plik history (czy jakoś tak)

[#3] Re: Flash do Blizzarda PPC

@cichym, post #1

a jakiego masz teraz flasza i jaka wersje cgx, bo jak
masz teraz nowego flasza to musisz miec nowy cgx.

--> http://powerup.morphos-team.net/



Ostatnia modyfikacja: 05.11.2008 20:04:17
[#4] Re: Flash do Blizzarda PPC

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [

Na temat wersji flasha odpowiem Ci jutro.
Natomiast cgx nie mam zainstalowanego, bo nie udało mi się jeszcze odpalić Ami z podpiętą BVisią (próbuję ją reanimować - na razie kiepsko idzie ), wiec nie ma po co instalować cgx (tak myślę).


11MASTEr
Dobra rada - poczytam pliki history.



Ostatnia modyfikacja: 05.11.2008 20:41:12
[#5] Re: Flash do Blizzarda PPC

@cichym, post #1

Witaj cichym :)

Zeby nie robic balaganu doradze najprosciej. Zeby nie miec wiekszych problemow w przyszlosci z CGXem, wybierz flaszke BEZ obslugi PCI.
Dodam jeszcze, ze znasz moje zdanie w tym temacie - jezeli zmieniales 040 na 060 pewnie masz wystarczajaco nowy flash i nie bedziesz musial powtarzac tego zabiegu. Powodzenia w reanimacji sprzetu! OK

[#6] Re: Flash do Blizzarda PPC

@Lokaty, post #5

Lokaty

Dzięki. Nadal się nie poddaję :D OK

[#7] Re: Flash do Blizzarda PPC

@Lokaty, post #5

Lokaty

Mam jeszcze do Ciebie prośbę. Ty chyba masz kartę z DCE, więc czy możesz mi podać wartości kondensatorów tantalowych (te żółte), które znajdują się obok stabilizatora napięcia EZ1585CM oraz wartość kwarcu na tej karcie?



Ostatnia modyfikacja: 06.11.2008 10:57:04
[#8] Re: Flash do Blizzarda PPC

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

sprawdzilem teraz moja wersje flaszki V45.35

[#9] Re: Flash do Blizzarda PPC

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

OK. To zadam teraz strasznie lamerskie pytanie, za które z góry jest mi wstyd . Gdzie, jakim programem odczytać wersje flaszki? PPC flaszowałem kilka miesięcy temu i nie pamiętam, którą wpakowałem do swojej karty.

[#10] Re: Flash do Blizzarda PPC

@cichym, post #9

Wystarczy sprawdzić wersję ppc.library, najlepiej starując komputer bez sekwencji startowej zaraz po włączeniu zasilania.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem