[#1] Kodowanie z audio na Mp3
Witam.Czy jest jakis program do zgrywania do plikow Mp3 ktory widzi traki lub device?
Nie mam fast-aty z allegro wiec plikow audio nie widze a kazdy z programow chce bym je podal.
Kozystam z CACHE-CDFS z os 3.9 dla dyskow i cd-rw scsi.



Ostatnia modyfikacja: 08.11.2008 19:39:28
[#2] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@jarecki130, post #1

Czyli jak rozumiem szukasz jednego programu, który zczyta ścieżki audio z płyty i przekonwertuje w locie na MP3?

Jest taki program, ale jak go testowałem to mizernie to działało. Nazwy nie pamiętam, ale w którymś ACS był opisywany.

Najlepsza metoda to najpierw zrzucić w AIFF lub WAVE, a później to przekonwercić LAME.

[#3] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@mailman, post #2

ok ale czym zrzucic do tych formatów?

[#4] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@jarecki130, post #1

OptyCDPlayer IMO.
A najlepiej zgrać makecd i potem do lame.

[#5] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@11MASTEr, post #4

heh gdzie znalesc optycdplayera?

[#6] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@jarecki130, post #1

AllegroCDFS to nie jedyny pakiet do obsługi CD, który potrafi wyświetlić płytę AudioCD - a właściwie tracki na niej - jako pliki audio, które można sobie zgrać z płyty za pomocą np. FileMastera itp. Na pewno potrafi to AsimCDFS, w którym na płycie Audio, po jej otwarciu, wyświetla kilka katalogów o nazwach Aiff, RAW (?) itp. w środku tych katalogów masz wszystkie tracki, które w trakcie zgrywania na HD są konwertowane w locie przez AsimCFS na żądany format (np. AIFF, gdy kopiujesz pliki z katalogu AIFF itd.). Teraz przydałoby się rozejrzeć, czy istnieje na Ami filesystem, który ma wtyczkę przerabiającą w locie tracki audio na mp3, tak jak to robi AsimCDFS i sprawa załatwiona. :) A może jest taka wtyczka do Asima - tak mi jakoś dziwnie świta, że kiedyś czytałem o takiej wtyczce dla któregoś z amigowych filesystemów... Ale o który chodziło to nie pamiętam...
A w samym CACHE-CDFS na pewno nie ma narzędzia do zgrywania tracków na HD? Wydaje mi się, że powinno być.

Wspomniany przez 11MASTEr OptyCDPlayer znajdziesz oczywiście na Aminecie (wstaw w aminetową wyszukiwarkę słowo "opty" - bez cudzysłowów - i Ci wyskoczy).



Ostatnia modyfikacja: 08.11.2008 22:13:37
[#7] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@jarecki130, post #5

google twoim przyjacielem.
[#8] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@jarecki130, post #1

Wygląda na to. że twój CDRom jest jakiś niekompatybilny. Ja mam CD-RW pod SCSI i normalnie pod AmigaOS3.9 widzę pliki audio. Wtedy wystarczy użyć Lame i po kłopocie.

PS. Ja mam Yamahę CD-RW SCSI.
[#9] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@kmilota, post #8

ja tez mam YAMAHE i pod os3.9 mam ikone plytki audio oraz ikone ze dysk jest niesformatowany(tak zawsze jest jak jest samo audio) jak klikam na nia odpala mi playera z tego Oesa.Co zmienic aby tak było jak u ciebie?

[#10] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@jarecki130, post #9

> Co zmienic aby tak było jak u ciebie?

Nie mam pojęcia, bo nie wiem jak masz skonfigurowany tooltyp od CD0.
[#11] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@kmilota, post #10

podeslij mi swoja ikonke z devs/drivers/cd0-obadam i zmienie u siebie

[#12] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@jarecki130, post #11

Małe sprostowanie. Faktycznie standardowe sterowniki z AmigaOS3.9 nie obsługują odczytu danych cyfrowych z płyt audio. W moim wypadku lekarstwem (o którym zapomniałem) jest w l:AsimCDFS zamiast l:CacheCDFS.
[#13] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@kmilota, post #12

ok.podeslij ta ikone z devs i z L file system

[#14] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@kmilota, post #12

Dzieki.jakim programem kodujesz do mp3 z cd?

[#15] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@jarecki130, post #14

Na AOS3 koduje sie za pomoca Lame i TheMpegEncGui. Reszta pakowaczek jest archaiczna i nie dorownuje Lame. Na AOS4 i MOS mozna uzyc tego samego duetu lub innych GUI ktore tez...korzystaja z Lame.

Na pececie, od jakiegos juz dlugiego czasu wszystkie programy takze korzystaja z Lame.

Tak wiec Lame, Lame i jeszcze raz Lame. :)
A GUI jakie kto woli lub jakie jest. :)
[#16] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@Andrzej Drozd, post #15

Andrzej Drozd napisał(a):

> a pececie, od jakiegos juz dlugiego czasu wszystkie programy
> takze korzystaja z Lame.

albo ze sprzetowego encodowania w karcie SFX.
[#17] Re: Kodowanie z audio na Mp3

@jarecki130, post #1

Jest taki filesystem, którym normalnie widać audio tracki po kliknięciu na płytkę.

http://aminet.net/disk/cdrom/CDDA-FileSystem.lha

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem