[#1] Powrót Ami - prośba o pomoc
Hej
Gorąca prośba do kogoś z Warszawy.

Kiedyś dawno temu Ami zajmowała mi większkość czasu. Programowanie, grafika 3d... wyjazdy na copy party - czy ktoś to jeszcze pamięta?

kilka (a może już kilkanaście) lat temu schowałem ją głęboko - na pamiątkę. Jakiś czas temu natrafiłem na informacje o Ami i ze zdumieniem okazało się że dalej są ludzie którzy jak ja kiedyś mają p******ca. Postanowiłem ją wskrzesić. Tym bardziej że dostałem od kumpla (później się dowiedziałem po ile chodzą w necie) kartę blizzard ppc - kiedyś nieosiągalne marzenie (ja skończyłem rozbdowę na blizzard 4 030 z FPU - mam go dalej!). No a na tym to pójdzie marzenie - os4.0

I tu zaczęły się schody.
1. Brak softu - jedynie gdzieś wygrzebałem dyskietkę startową z hdtoolboxem i możliwością zamountowania CD.
2. hdtoolbox wersja nie obsługuje mojego HD - mój caviar wyciągnięty z jakiegoś pc 20GB. Porażka - nie sformatuję
3. mam soft na płytach - WB 3.0 i wb 3.1, ale co z tego skoro nie zrzucę tego na HD bo go nie mogę sformatować
4. na aminecie znalazłem wszystko do obsługi dużych dysków, ale nie przerzucę tego na ami, bo jak? nawet jakbym chciał użyć adaptera PCMCIA do CF to i tak potrzebuję sterowniki które mogę ściągnąć a aminetu ale nie mam jak przerzucić je do ami
5. mam trochę softu - popakowane lha i lzx, niestety nie pomyślałem kiedyś że jakoś będe musiał je rozpakować
6. jeszcze mógłbym długo...

Moja gorąca prośba, czy ktoś mógłby mi pomóc uruchomić Ami? Nie wiem pomóc zrobić porządek z HD - sformatować pod SFS albo nowym FFS? Albo cokolwiek byleby działał... System chodził... żebym mógł może pcmcia CF załadować.

Chciałbym też spróbować uruchomić PPC po os 4.0. Nie wiem czy będzie hulać, zwłaszcza na moim zasilaczu (choć od A500 - mocniejszy był niż od A1200...).

Generalnie potrebuję pomocy, próbowałem już wszystkiego łacznie z proszeniem się znajomych żeby mi nagrali jakiś soft z netu na płyte na pc i... okazywało się że zawsze czegoś brakuje... Generalnie lipa.

Potrzebuję porady, pomocy kogoś kto jest na bieżąco. Jeśli ktoś chciałby zmarnować czas i pomóc...

mój sprzęt to A1200+ HDD20gb, cd-rom, blizz 030/050 + fpu + 32mb ram, blizz ppc 175/mc060
[#2] Re: Powrót Ami - prośba o pomoc

@jerri, post #1

Bierz to wszystko i w sobotę do Krakowa na Amizaduszki... Tam powinien być ktoś kto się na tym wszystkim zna :)
[#3] Re: Powrót Ami - prośba o pomoc

@madman15, post #2

Kokos z Warszawy na przykład

[#4] Re: Powrót Ami - prośba o pomoc

@madman15, post #2

Heh
to nie takie proste ;)
[#5] Re: Powrót Ami - prośba o pomoc

@5h00n4y, post #3

Ale ja jestem pie#$% linuksowcą. :)

Tak to już dawno bym pomagał. :)

//hint for jerri:
-> http://www.paubase.ppa.pl/find.php



Ostatnia modyfikacja: 10.11.2008 20:26:52
[#6] Re: Powrót Ami - prośba o pomoc

@jerri, post #1

A co jest z twardzielem, że HDToolBox go nie widzi???
[#7] Re: Powrót Ami - prośba o pomoc

@jerri, post #1

Pisz na meila.Pomoge i jestem z Wawki :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem