[#1] Padniety czytnik w CD32:/
Witam,
padl mi czytnik w cd32. Po wizycie u zurtowca uslyszalem ze to nie laser jest do wymiany, ale caly silnik napedzajacy wymaga naprawy. Czy znacie kogos kto moglby ogarnac moje cd32 i doprowadzic je do stanu uzywalnosci?? I ile mniej wiecej byloby to warte?? Dziekuje ze wszelkie odpowiedzi!!:)
[#2] Re: Padniety czytnik w CD32:/

@kashinho, post #1

dosyc obszerna oferte ma www.impelshop.com . Nie pamietam dokladnie ktory z czytnikow pasuje do cd32 moze to byl ten z serii kss210 chyba 210a moze 212a, ale nie jestem 100% pewien. W kazdym badz razie mozna ostatecznie wyslac dokladne zdjecia do sklepu i spytac czy maja ten wlasnie typ. Pamietam ze Pan ze sklepu wyslal mi nawet zdjecia wysokiej rozdzielczosci czesci o ktore pytalem. Co do ceny... jesli 210a by pasowala to laser ok 20 zl a naped ok 55 zl... ale lepiej dopytac. Podmianke mozna bez klopotu zrobic samemu, trzeba potem jeszcze na koniec plomby firmowe pozdejmowac bo sprzet nie bedzie dzialac.
Tak dawno otwieralem swoj sprzet ze nie pamietam, ale chyba powinny byc dokladne oznaczenia na czesciach jak otworzysz Cd32. Warto zapytac w sklepie ze gdyby tego typu juz nie produkowali, to moze mozna go zastapic podobnym nowszym typem.
Kiedys mialem podobny problem i chcialem wymienic laser na nowy, okazalo sie ze tasma chyba sie obluzowala i zasniedziala, po wyczyszczeniu i ponownym stabilnym zamocowaniu wszystko wrocilo do normy.



Ostatnia modyfikacja: 10.12.2008 00:41:28



Ostatnia modyfikacja: 10.12.2008 01:03:42
[#3] Re: Padniety czytnik w CD32:/

@kashinho, post #1

moja cd32 tez kuleje,
jakie sa objawy u ciebie?
[#4] Re: Padniety czytnik w CD32:/

@kashinho, post #1

Najlepiej poszukac w jakimś starym odtwarzaczu cd cały mechanizm i dodatkowo jak kolega pisał kupić nowy laser za ok 20 zł.
Chyba w starych sony były takie same mechanizmy i lasery też.

Ja w swojej cd 32 miałem problemy z czytaniem wypalanych cdrów i kupiłem wyższy model lasera niż miałem oryginalnie i teraz smiga jak nowa.

[#5] Re: Padniety czytnik w CD32:/

@damianx, post #4

Niedawno bylem w Olsztynskim sklepie niejakim... "interchip" na ul.metalowej, wypytalem o model kss 210a i z tego co piwiedzial mi sprzedawca to jest to dosyc popularny model napedu, oryginalny nowy kosztuje ok 50 zl (komplet naped plus glowica) ale podrobka, rowniez komplet kosztuje podbno tylko 25 zl. Musialbym tylko przyniesc do sklepu swoj naped zeby porownac czy to na pewno to samo.

[#6] Re: Padniety czytnik w CD32:/

@Koyot1222, post #5

Hmm a tak z czystej ciekawosci, podrobka podrobka ale ma szanse, zeby pochodzilo przez dluzszy czas??
[#7] Re: Padniety czytnik w CD32:/

@kashinho, post #6

Szczerze mówiąc, to w tych granicach cenowych proponowałbym wziąć oryginal, chyba że podróbka będzie jakiejś dobrej firmy a nie NO NAME.

A co do tego sklepu INTERCHIP w Olsztynie, to dziwię się, że coś takiego mają, bo ja jak tam wpadam to zazwyczaj nie ma tego czego mi trzeba.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem