[#1] A1200 w standardowej obudowie...
Witam szanowne grono pedagogiczne... :)
Panowie mam zamiar zakupić karte BlizzardPPC 603e/240 - 040/25 + Indivision AGA 1200
i mam pytanie odnośnie tego czy mogę tą kartę wsadzić do standardowej obudowy?
[#2] Re: A1200 w standardowej obudowie...

@JaraB, post #1

Tak ok, racja

[#3] Re: A1200 w standardowej obudowie...

@JaraB, post #1

Można ale będzie ciepło, oj ciepło.

[#4] Re: A1200 w standardowej obudowie...

@Arbuz, post #3

czyli zalecalibyście raczej wsadzenie tej a 1200 do obudowy?
[#5] Re: A1200 w standardowej obudowie...

@JaraB, post #4

Nie tylko Arbuz... ja też :D. Przełożyłem do pc desktop i czekam na ppc+bv.
[#6] Re: A1200 w standardowej obudowie...

@JaraB, post #1

ja ma w standardowej obudowie, a tak w ogole to wystarczy troche sledzic forum i sa fotki

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&i=59771&t=59759&ostatnie=1#reply_59771

[#7] Re: A1200 w standardowej obudowie...

@JaraB, post #1

Chyba nie wlozysz wtedy drugiego simma. Zaopatrz sie wiec w jeden 64/128 MB. Po odpaleniu AOS4 lub znudzeniu sie oprogramowaniem pod AGA (tylko stare dema i nie kazdy soft dziala pod AGA) i tak zapragniesz miec BVision. Tez sie da wlozyc, ale beda cyrki.
Poszukaj artka Marka Pampucha w magazynie MA.
[#8] Re: A1200 w standardowej obudowie...

@Andrzej Drozd, post #7

przy okazji jak ktos chce to mam do sprzedania dwa krotkie simmy
po 64mb pasuja na styk w standardowej obudowie, simmy dzialaja
bez problemu w bppc na 50ns cena piszcie z propozycjami na email.

[#9] Re: A1200 w standardowej obudowie...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

oferta juz nieaktualna, sprzedane.

[#10] Re: A1200 w standardowej obudowie...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

Niby się da w standardowej obudowie, ale... ja tak mialem, ileś tam lat temu, no i chodziło, bo chodziło, ale grzało się pieruńsko i bałem się zostawiać włączonego kompa na noc (bo się coś tam liczyło pod lajtłejwem czy innym cinema maxxonem. Po prostu - raz na jakiś czas sprzęt się przegrzewał i zawieszał. Nigdy noc poważniejszego (fizyczne uszkodzenie) się mi nie przytrafiło, jednakowoż takie zwiechy systemu były dość irytujące.
Zatem - zależy, co zamiarujesz robić. Jeśli planujesz dłuższe, kilkunastogodzinne sesje z Ami, to lepiej przekopsaj do obudowy takiej, która da Ci możliwość solidnego chłodzenia.

Pozdrówka
Des

[#11] Re: A1200 w standardowej obudowie...

@Des, post #10

ja tam nie mam zwieszek. jaki wlasciciel taki sprzet ;)

[#12] Re: A1200 w standardowej obudowie...

@Andrzej Drozd, post #7

Uprasza się nie powielać bzdetów. Da się włożyć dwa SIMMy i nie ma żadnych problemów z BVision. Desktopa z PPC+ BV i dwoma SIMMami użytkuję z powodzeniem od 2001 roku.

Zdumiewające, jak długo żyją mity, które ktoś kiedyś zapuścił z braku doświadczeń empirycznych.
[#13] Re: A1200 w standardowej obudowie...

@Daclaw, post #12

FastATA też da się upchać.

[#14] Re: A1200 w standardowej obudowie...

@BananB, post #13

^ nawet z podstawka.

[#15] Re: A1200 w standardowej obudowie...

@Daclaw, post #12

Mysle ze juz ochlnales z przejedzenia i swiatecznego przepicia. ;)

A gdzie ja napisalem ze nie mozliwe jest wlozenie drugiej kosci pamieci? Napisalem raczej. Problemy z niektorymi simmami sa takze w niektorych wiezach tower.

A gdzie ja napisalem ze niemozliwe jest wlozenie BVision? Napisalem ze bede cyrki. Juz sam fakt chlodzenia Permedii jest tym cyrkiem.

Polecam ci artek MPSa w MA. Ktory byl jednym z pionierow i jako jeden z pierwszych lub nawet pierwszy, umiescil calosc w desktopie. To juz 10 lat temu bylo...
[#16] Re: A1200 w standardowej obudowie...

@Andrzej Drozd, post #15

"Pionierami" byli chłopcy z Phase5, którzy tak a nie inaczej zaprojektowali te karty właśnie po to, żeby mieściły się w desktopie. Mniemam, że je przymierzyli. MPS może i był zaangażowanym amigowcem, ale traktowanie wszystkiego co pisał w kategoriach prawdy objawionej jest pewnym nadużyciem. Chłodzenie chipów graficznych od dawna nie jest niczym niezwykłym, a Permedii należy się w każdych warunkach.

Twierdzę dalej swoje: przez powielanie bzdetnych mitów ludzie masowo bez powodu wzbraniają się przed rozwiązaniami, które w istocie nie są niczym problematycznym. Twierdzę, że zamontowanie CD-Romu typu slim w desktopie jest znacznie poważniejszym wyzwaniem, niż montaż PPC+BV z odpowiednim chłodzeniem (2 radiatory, też mi wielkie co...).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem