[#1] Problem z A1200
Zakupilem A1200 na eBayu. Sprzedawca podal, ze plyta (rev. 1D4) jest nowa i ma upgrade KSa do 3.1. Wszystko byloby cacy gdyby nie to, ze A1200 nie chce dzialac przez composite video. Po podlaczaniu do TV mam czarny obraz. Gdy przelacze sie na RF kablem antenowym to wszystko jest OK. Jakies sugestje w sprawie composite video? Z gory dzieki.

[#2] Re: Problem z A1200

@Scyzor, post #1

1) czy kabel aby na pewno jest dobry (przetestowany z inna Amiga)? ja raz kupilem na allegro kabel niby testowany, a okazal sie uszkodzony i tylko dzwiek dzialal ;)

2) podobno zdarza sie ze polaczenie przez video <> euro nie dziala ze wszystkimi TV. tak ma moj kolega z nowoczesnym samsungiem HD. po prostu czarny obraz i tylko dzwiek dziala. kabel byl sprawny, bo u mnie po podlaczeniu do sony trinitrona wszystko bylo ok. widzialem tez przypadki bohomazu kolorow czy tez przesytu jednego koloru.

[#3] Re: Problem z A1200

@speedy, post #2

Kabel jest sprawny - dziala z A500. W sumie sprawdzilem z 3 roznymi kablami na 2 roznych TV i monitorze z wejsciem composite video. Doczytalem sie, ze RF pobiera sygnal z composite video (czyli cos tam jest), ale czemu nic nie ma na wtyczce to nie wiem. W ogole to po co jest ten przelacznik obok RF?

[#4] Re: Problem z A1200

@Scyzor, post #3

przestawia odstep nosniej audio w sygnale TV
[#5] Re: Problem z A1200

@Valwit, post #4

Moze byc tak, ze wyjscie composite (chinch) odlutowal sie od mobo, ze mam czarny obraz?

[#6] Re: Problem z A1200

@Scyzor, post #5

Raczej nie mógł się odlutować, ale może być po prostu przechodzony. Zasada jest taka, że skoro jest sygnał na RF, to musi być też na CVBS, bo wychodzi z tego samego modulatora.
[#7] Re: Problem z A1200

@Scyzor, post #5

rozkrec to Ami i przyjzyj sie dokladnie temu wyjsciu, napisz co zaobserwowales.

[#8] Re: Problem z A1200

@Scyzor, post #1

Skoro to a1200, to nie możesz podłączyć do TV za pomocą kabla rgb<>scart? Obraz będzie dużo lepszy jak z composite. Jeśli wtedy będzie działać, to ja composite bym sie nie przejmował wcale.



Ostatnia modyfikacja: 27.12.2008 17:30:55
[#9] Re: Problem z A1200

@Bagheera, post #8

Niestety nie moge poniewaz mieszkam w kraju gdzie obowiazuje standard RCA badz HDMI

[#10] Re: Problem z A1200

@Daclaw, post #6

Przechodzony, czyli nie ma polaczenia pomiedzy wtyczka a wejsciem?

[#11] Re: Problem z A1200

@Banderas, post #7

@Banderas:

Tutaj masz zdjecie jak wyglada sytuacja:

http://img522.imageshack.us/my.php?image=dscf5052cb5.jpg

na moje oko ktos probowal cos (uziemnienie?) lutowac pomiedy composite video a zlaczem RGB.

Mam tez pytanie dotyczace plyty glownej - czy jest to PAL jak swiadczy naklejka:

http://img179.imageshack.us/my.php?image=dscf5048el7.jpg

czy NTSC jak twierdzi sprzedawca i early boot menu (NTSC ustawione jako domyslne).

[#12] Re: Problem z A1200

@Scyzor, post #9

kup adapter z euro na hdmi ew taka kostke z euro na rca z svideo,
a do euro adapter z rgb na euro ten ostatni samemu mozna zrobic.



Ostatnia modyfikacja: 27.12.2008 20:22:28
[#13] Re: Problem z A1200

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

Do A500 zakupilem to cos: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=310111127271 i jezeli mod uda sie to zastosuje rowniez w A1200

[#14] Re: Problem z A1200

@Scyzor, post #13

www.allegro.pl/item514579690_kabel_amiga_scart_rgb_rewelacyjny_obraz_i_audio.html

gniazgo do podmiany www.altron.com.pl/Allegro/Zdjecia/KableZestawy/EURO/EUROgn.jpg

www.allegro.pl/item510962506_przejscie_svhs_3xrca_na_euro_z_przel_in_out.html

i to caly przepis.

[#15] Re: Problem z A1200

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

I ten przepis niezadziala.

Pamietaj, ze RGB-SCART to jest tylko kabel, a przetwarzeniem RGB na color video (composite) zajmuje sie uklad (4.43Mhz kwarc + AD724JR. AD724JRZ [U2] badz AD725) znajdujacy sie juz w telewizorze. Przejsciowka SCART-RCA tez nie zadziala - brak w/w ukladow a tylko zwykle przelaczenie AV in/out (inne linie w SCART niz RGB+sync) do tego uklad transmisyjny S-Video.

[#16] Re: Problem z A1200

@Scyzor, post #15

mnie takie cos dziala, ale nie wiem czy mam w srodku jakies scalaki nie zagladalem, bo mam calosc zalana fabrycznie, kupilem z 5 lat temu. to jeszcze zostaje zewnetrzny amigowy modulator, ktory mozna bardzo tanio kupic, albo podlaczyc przez tuner sat lub magnetowid z wejsciem euro.

add:

> Pamietaj, ze RGB-SCART to jest tylko kabel

to to ja wiem i pisalem wczesniej, ze taki kabel to samemu mozna zrobic. ja taki kabel tylko na rgb9pin zrobilem sobie samemu do monitora philips ulepszona wersje, bo ten standardowy jest zle zrobiony chyba przystosowany do commodore. w ogole to standardowy kupilem dopiero pozniej i nastepny dostalem w komplecie z drugim takim samym monitorem, ktorego trafo juz wykonczylem i dopiero wtedy przekonalem sie o wyzszosci mojego kabelka nad standardowym ;]



Ostatnia modyfikacja: 28.12.2008 03:11:01
[#17] Re: Problem z A1200

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #16

Jak mam sie bawic to lepiej zapakuje ten uklad RGB z eBay OK

[#18] Re: Problem z A1200

@Scyzor, post #17

jesli nie masz nawet svideo w tv to takie cos wystarczy

http://shop.ebay.com/items/_W0QQ_nkwZmodulatorQ20amigaQQ_armrsZ1QQ_fromZR40QQ_mdoZ

[#19] Re: Problem z A1200

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

Mam wlasnie dostac A520 na dniach.

[#20] Re: Problem z A1200

@Scyzor, post #11

jak na moj gust to na kacu niewiele tam widze:P a jak ruszasz wtyczka to obraz sobie nie mruga?

[#21] Re: Problem z A1200

@Banderas, post #20

Nie mruga ;) Na EAB znalezli, ze nie ma na plycie R234. Wiem, ze to jest 75 ohm, ale na ile Watt i czy moge uzyc zwykly rezystor zamiast tego surface-mount?



Ostatnia modyfikacja: 28.12.2008 16:43:25
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem