[#1] Bateria zegara w A 500 Plus
Mam taki mały problem. Pewnego dnia zauważyłem, że padła bateria w mojej 500-ce, nie bardzo chciało mi się jej rozbierać, więc wcisłem rozszerzenie pamięci z bateryjką i było OK. Znaczy ustawiłem datę i godzinę, a Ami pamięta, jednak w końcu coś mnie ruszyło i rozkręciłem kompa, doznałem małego szoku. Bateria wygląda jak kryształowy jeżyk, a dookoła jakaś śniedź i takie podobne. Oczyściłem, wyskrobałem, przemyłem. Lutownica w ruch i podmianka na baterie z jakiegoś P2. Wylutowałem podstawkę z grzyba i wlutowałem do Ami. Jednak nic, gdy tylko wyłączę, data i godzina się resetuje. I pytanie. Bateria Ami ma 3.6 V a ta z grzyba 3 V, więc czy to jest problemem, te 0.6 V ??
[#2] Re: Bateria zegara w A 500 Plus

@BananB, post #1

nie, bo normalnie dziala tez 2.4 V (3V -0.6V z diody zeby nie ladowalo baterii). tyle ze system musi jeszcze te date odczytac - setclock load sie klania
[#3] Re: Bateria zegara w A 500 Plus

@Valwit, post #2

Ustawiłem w preferencjach datę i godz., odpaliłem cli, wpisałem setclock load, wyskoczyło wszystko tak samo. Wyłączam zasilacz i lipa po starcie to samo, ale gdy włożę te rozszerzenie z zegarem to jest OK. Czyżby RTC na płycie wysiadł? Szkoda by było, bo nie mam płyty w wersji plus z zegarem, aby zrobić podmiankę. Ps. Bateria jest dobra sprawdzałem miernikiem, luty też OK.

[#4] Re: Bateria zegara w A 500 Plus

@BananB, post #3

moze odwrotnie wlutowales? masz diode pomiedzy bateria a plyta?
[#5] Re: Bateria zegara w A 500 Plus

@Valwit, post #4

Wlutowane OK Diody nie dawałem. Jestem w trakcie ponownego czyszczenia okolicy baterii. Jak złoże to zobacze.
[#6] Re: Bateria zegara w A 500 Plus

@BananB, post #5

diode daj, inaczej amisia bedzie ladowac baterie, a one tego nie lubia. bardzo.
[#7] Re: Bateria zegara w A 500 Plus

@Valwit, post #6

Udało się :D Nie wiem, co było przyczyną, ponowne czyszczenie (szczoteczka do ząbków i spiryt) i działa. A z tą diodą to na 100% trzeba czy nie. W grzybie bateria jest ładowana (chyba).

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem