[#1] "Montowanie" CD
Podłączyłem dziś do mojej A1200 CD-ROM Asus 50x i zainstalowałem pakiet AsimCDFS. Wszystko działa, ale przy starcie systemu "montowanie" napędu trwa jakieś kilkanaście sekund, co jest trochę denerwujące (wybrałem opcję żeby CD było montowany przy każdym starcie systemu).
Czy to jest normalny objaw, czy można to jakoś przyspieszyć?

Konfiguracja: A1200, OS 3.1, 68030, 16MB Fast, standardowy interfejs IDE.

[#2] Re:

@PopoCop, post #1

Masz umieszczona CD0 w devs:dosdrivers? Jesli tak to sprobuj dopisac

mount cd0:

w u-s gdzies pod sam koniec. Ja tak mam od poczatku. Oczywiscie cd0 przenies z devs do storage.



Ostatnia modyfikacja: 31.12.2008 12:44:58
[#3] Re:

@Phibrizzo, post #2

CD0 nie ma w DEVS/DOSDrivers, jest za to w Storage/DOSDrivers.
Polecenie mount cd0: jest na końcu pliku user-startup.

Poniżej zamieszczam zawartość pliku CD0

/************************************************************************/
/* AsimCDFS v3 MountList entry -- ©1993-1998 Asimware Innovations Inc. */
/************************************************************************/
Device = asim_atapi.device
Unit = 1
Mount = 1
Buffers = 0
BufMemType = 5
Mask = 0xffffffe
Flags = 0
FileSystem = l:AsimCDFS
DosType = 0x662dabac
GlobVec = -1
Reserved = 0
LowCyl = 0
HighCyl = 999
Surfaces = 1
BlocksPerTrack = 32
Priority = 10
StackSize = 5000

[#4] Re:

@PopoCop, post #3

Byc moze masz device lub filesystem w wersji demo?
Ogolnie wybor jest dosc duzy. Moim zdaniem najmniej problemow sprawia
a1200_atapi.device z AsimCDFS, ten sam device z CacheCDFS lub najbardziej popularny, choc nie rozpoznajacy dlugich nazw AmiCDFileSystem z cd.device. Mozliwosci jest ogolnie duzo.
Moze na poczatku sprobuj uzyc innego device, gdy nie pomoze, to sprobuj uzyc innego filesytemu.
[#5] Re:

@Andrzej Drozd, post #4

Nie jest to wersja demo.
Hmm, mówisz że najlepszy jest a1200_atapi.device z AsimCDFS? To czemu CD0 z pakietu AsimCDFS nie ustawił go domyślnie? Dziwne...
Czy wystarczy w pliku CD0 zmienić nazwę device'a ? Popróbuję jutro.

A tymczasem dzięki za radę i Szczęśliwego Nowego Roku!



Ostatnia modyfikacja: 31.12.2008 17:39:10
[#6] Re:

@PopoCop, post #5

Czy wystarczy w pliku CD0 zmienić nazwę device'a ?

Tak.
[#7] Re:

@PopoCop, post #1

Jak chcesz zeby Ci sie system szybko wczytywal to wywal mount cd0: z user-startup.
Sterownik montuj pod Workbenchem dopiero wtedy gdy bedziesz potrzebowal cdrom "do pracy".



Ostatnia modyfikacja: 31.12.2008 20:35:37
[#8] Re:

@Norbert, post #7

Jak chcesz zeby Ci sie system szybko wczytywal to wywal mount cd0: z user-startup.

Ale tu trzeba rozroznic sprawe. Czy w napedzie jest CD, np. dosc porysowany i ze w zwiazku z tym CD nie potrafi odczytac, a wlasciwie rozpoznac plyty i dopiero wtedy zwalnia, czy CD inicjuje sie tak samo bez plyty w napedzie. ;)
Ale po czesci masz racje. User-startup jest specyficznym miejscem instalowania napedow. W tym czasie dzieje sie "niezla" burza. Lepiej jednak sterownik wrzucic do Devs: lub odpalic dopiero po zaladowaniu systemu.
Lub wrzucic sterownik po LoadWB, przed EndCli. Na to samo wyjdzie czasowo, ale byc moze lepiej zadziala. :)



Ostatnia modyfikacja: 31.12.2008 22:07:16
[#9] Re:

@Andrzej Drozd, post #8

Posiedziałem trochę przy mojej A1200 i sprawdziłem co nieco.
1) Nie mam u siebie pliku a1200_atapi.device. Pakiet AsimCDFS go nie zawiera (sprawdzałem też na dyskietce instalacyjnej).
2) "Czekanie" systemu następuje po załadowaniu asim_atapi.device (sprawdzone SnoopDosem).

A poza tym wygląda na to, że napęd CD działa poprawnie. Czyta płyty amigowe, pecetowe (z długimi nazwami plików) i audio.

Nie udało mi się jeszcze prawidłowo uruchomić żadnej płyty dla CD32 (mam 3: Disposable Hero, Lotus Trilogy i Bubba'n'Stix) - wieszają się zaraz po starcie.
W pakiecie Asim jest co prawda program do uruchamiania systemu z płyty, coś jakby emulator CD32, ale poza wyświetleniem ekranu 'firmowego" nic się nie dzieje. Ktoś ma doświadczenie z emulacją CD32?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem