[#1] przenoszenie plików przez pc0
próbuję przenosić dane na amige urządzeniem pc0, bo przez port com u mnie nie da rady. I mam problem: rozpakowuję zawartość archiwum adf na dyskietke 720 na komputerze PC, potem wkladam te dyskietke do amigi i plik po pliku kopiuje na dysk a potem na dyskietke amigową FFS i za każdym razem tak skopiowany program nie chce działać. Dlaczego?
[#2] Re: przenoszenie plików przez pc0

@mars, post #1

A nie lepiej spakowac ADF zipem i nagrac na dyskietke pc,nagrac na dysk, a programem TransADF (na Amidze) przeniesc od razu (bez rozpakowania zipa) na dyskietke.
[#3] Re: przenoszenie plików przez pc0

@Norbert, post #2

dzieki, a mógłbyś mi podać komende jaką sie przenosi spakowany adf za pomocą transadf.lha? nie mogę tego znaleźć
[#4] Re: przenoszenie plików przez pc0

@mars, post #3

Rozpakuj archiwum TranADF.lha i uzyj programu w taki sposob:
TransADF DF0: DH0:wb.zip WRITE
[#5] Re: przenoszenie plików przez pc0

@Norbert, post #4

shell wywala mi: "lha: unknown command" przy próbie rozpakowania. Mam workbench 3.1 i ROM 3.1 czegoś brakuje?
[#6] Re: przenoszenie plików przez pc0

@mars, post #5

rozpakuj na pc
[#7] Re: przenoszenie plików przez pc0

@mars, post #5

Brakuje Ci programu lha. Najlepiej wrzuć go do katalogu C na partycji systemowej.

[#8] Re: przenoszenie plików przez pc0

@mars, post #5

a masz jakieś rozszerzenie pamięci + dysk?
W AmigaSYS jest to ładnie poustawiane i masz wszystko, co trzeba, 1 kliknięcie, na mount PC0, dwa kliknięcia żęby rozpakować archiwum, no i masz też skrót do programu nagrywającego adfy.

Prosto, szybko, skutecznie.

[#9] Re: przenoszenie plików przez pc0

@Norbert, post #6

ok rozpakowałem program na PC i zaczyna działać na Amidze, ale przerywa za każdym razem i wyświetla:
TRANSADF: Inflate error - Zlib Error: Data Error.
incomplete dynamic bit lengths tree

w tej chwili mam tylko dysk twardy i pracuje na podstawowej pamięci



Ostatnia modyfikacja: 01.01.2009 14:06:46
[#10] Re: przenoszenie plików przez pc0

@mars, post #9

Masz zainstalowany z.library w katalogu LIBS: ? Być może powodem jest to, że plik ZIP z ADFem jest skompresowany przez nieodpowiedni program pakujący.

Sugeruję zaopatrzyć się w UnZip.lha by rozpakować plik ZIP na Amidze oraz np. w adf2disk11.lha, który zastąpi TransADF.



Ostatnia modyfikacja: 01.01.2009 18:14:14
[#11] Re: przenoszenie plików przez pc0

@Minniat, post #10

dzięki, teraz działa OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem