[#1] Pinball Dreams z rodzynków.
Ściągnąłem Pinballa z rodzynków i wersja HD na emulatorze mi śmiga, ale chciałem zagrać na Amidze, więc przeżuciłem na dysk amigi, odpalam a tu problem bo moje 2 MB to za mało. Pobrałem obrazy 2 dyskietek (też z rodzynków) ale wiesza się w czasie ładowania - w momencie jak za napisem "Digital illusions" pojawiają się kolorowe paski zatrzymuje się.

Czy ktoś sprawdzał wersję dyskietkową?
Czy da się jakoś odpalić wersję HD (tą z rodzynków) na 2 MB chipu?

[#2] Re: Pinball Dreams z rodzynków.

@brada, post #1

na A1200 zwykle działało uruchamianie bez systemu i z poziomu CLI gdy brakowało pamięci (więc na A600 też powinno tak ruszyć). Z dyskietek wiem że najlepiej to działało na A500 na innych modelach były zawsze problemy.
[#3] Re: Pinball Dreams z rodzynków.

@slawekwozniak, post #2

Odpaliłem na emulatorze (odbicie mojej ami) ami bez s-s, wpisałem:
cd pd
jst pinballhd

ale nadal wywala za mało pamięci
Jakieś jeszcze opcje trzeba podać w wierszu?
Co dokładnie musze wpisać?

[#4] Re: Pinball Dreams z rodzynków.

@brada, post #1

Wersja dyskietkowa Pinball Dreams z Rodzynków mnie również zawiesiła się w tym miejscu. Zarówno na WinUAE, jak i A1200.
Ale mam też wersję, która u mnie działa. :) Spróbuję za chwilę ją gdzieś udostępnić.

Być może 2MB RAM to za mało do uruchomienia tej gry z HD, ale spróbuj w ikonie uruchamiającej (PinballHD.info) zmienić ToolTypy. Włącz na początek opcję LOWMEM (wejdź w informacje ikony i usuń nawiasy w które ujęta jest opcja: (LOWMEM) -> LOWMEM itd.).
Jeżeli to nie pomoże spróbuj włączyć jeszcze opcję NOFAST.

[#5] Re: Pinball Dreams z rodzynków.

@brada, post #1

[Jakoś tak niechcący dwa razy ten sam post poszedł]



Ostatnia modyfikacja: 02.01.2009 12:49:32
[#6] Re: Pinball Dreams z rodzynków.

@APC74, post #4

Wersja dyskietkowa działa na winuae. Co prawda, gra powiesiła się, ale po ręcznej konwersji do adf zadziałała. Przypuszczam, że błąd jest po stronie winuae. Co do A1200 to albo błędy na dyskietce albo trzeba popróbować różnych wersji dms.
[#7] Re: Pinball Dreams z rodzynków.

@APC74, post #4

Niestety włączenie LOWMEM i NOFAST nie pomogło, kombinowałem też z NOCACHES.
Dzięki za podpowiedź co do nawiasów (nie wiedziałem czemu te parametry są w nawiasach :] ).
Bardzo praszę o udostępnienie tej gry w wersji dyskietkowej, chciałbym pograć na mojej przyjaciółce w tą super gierkę i powspominać stare dobre czasy. Jak będę miał na dyskietkach to może whdload da się odpalić, bo ten jst coś za dużo ramu mi chce :(

[#8] Re: Pinball Dreams z rodzynków.

@cholok, post #6

Czym przerabiałeś dms na adf?
Jak włożyłem dms do df0: i skopiowałem xcopy do df1: (adf) to też nie dizałało.
Ten dms przeniosłem na A600 i dms na dyskietkę i również się wieszał w tym samym miejscu.



Ostatnia modyfikacja: 02.01.2009 13:01:51
[#9] Re: Pinball Dreams z rodzynków.

@brada, post #8

Dobra sam sobie odpowiem
Dms2adf.exe gdzieś w sieci właśnie znalazłem.
Na emulatorze gra się odpaliła z adfów.
Teraz przeniosę na Ami i sprawdzimy :>
Mogę adfy wystawić jeśli ktoś chce, albo sprawdzę jeszcze czy po skompresowaniu ich do dms będzie działaś z dmsów.


Jedno już wiem - dmsy nie chodzą.


Na Amisi z dyskietek chodzi (z adfów) :D
Próbowałem zainstalować przez WHDLoad ale RawDIC zgłasza "No sync signal on track 2" :(
Pokombinuje jeszcze z instalacją, ale najważniejsze, że grać się da :D



Ostatnia modyfikacja: 02.01.2009 14:05:49
[#10] Re: Pinball Dreams z rodzynków.

@brada, post #9

Jedno już wiem - dmsy nie chodzą.

Na Amisi z dyskietek chodzi (z adfów)


No to chodzi, czy nie chodzi?

Próbowałem zainstalować przez WHDLoad ale RawDIC zgłasza "No sync signal on track 2"

Tej gry z ADF-ów nie zainstalujesz. Musisz mieć oryginalne dyski albo w formacie WWP, albo IPF.

[#11] Re: Pinball Dreams z rodzynków.

@mailman, post #10

Wersja dyskietkowa (ADF), którą obiecałem udostępnić:
PinballDreams_d1.adf.lzx
PinballDreams_d2.adf.lzx

Tak w ogóle to jest ciekawostka - po przerobieniu tej wersji z ADF na DMS WinUAE jej nie uruchomił, emulator zawiesił się w tym samym momencie co przy wersji z Rodzynków - dziwne kolorowe paski pod złotym napisem DIGITAL ILLUSIONS, gdy w wersji ADF tło pod napisem jest jednolicie czarne. Wygląda na to, że (jak wspominał wcześniej cholok) WinUAE ma coś nie tak z obsługą DMS, przynajmniej jeżeli chodzi o tę grę.
[#12] Re: Pinball Dreams z rodzynków.

@APC74, post #11

Albo źle jest skonfigurowane. Tak czy owak, przyjrzałem się tym plikom i troszkę przebudowałem sekcję Pinballi w Rodzynkach.

[#13] Re: Pinball Dreams z rodzynków.

@APC74, post #11

> Wygląda na to, że WinUAE ma coś nie tak z
> obsługą DMS, przynajmniej jeżeli chodzi o tę grę.

Lub też, jest to powszechnie znany poblem z samym DMS właśnie...

[#14] Re: Pinball Dreams z rodzynków.

@mailman, post #12

z tego co pamiętam nasi kochani "hakerzy" wypuścili swego czasu przerobioną wersję na AGA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem