[#1] SCSI made in GVP
szukam ludzi, ktorzy korzystaja lub korzystali kiedykolwiek z
interfejsu SCSI firmy GVP.

kontakt: stebel@poczta.fm
[#2] Re: SCSI made in GVP

@stebel, post #1

ja
[#3] Re: SCSI made in GVP

@stebel, post #1

korzystalem na zorro i do A500/A500+

[#4] Re: SCSI made in GVP

@PrzemasIII, post #3

a pod jakim kickstartem?

czy niezaleznie od ustawienia zworek widoczny jest od razu gvpscsi.device w systemie jako rezydentny driver? bo mam akurat taka karte z 8mb na pokladzie i w kazdym romie 1.3/2.0/3.0 nic takiego nie widzi np sysyinfo.

poza tym na kick3.0 w bootmenu tez urzadzenia nie widze, zeby chociaz pisalo "working"
[#5] Re: SCSI made in GVP

@stebel, post #4

jaka karta, jaki komputer, jaka konfiguracja (zwłaszcza RAM)?
[#6] Re: SCSI made in GVP

@stebel, post #1

Korzystam z dwoch na codzien, GVP Impact Series HD8+ z adapterem SCSI->IDE, IDE->CF i karta flash 64MB z systemem 1.3 i GVP A530 z takimi samymi adapterami i karta flash 4GB z systemem 3.1. Do obu podlaczony zewnetrzny CD-ROM ;)

[#7] Re: SCSI made in GVP

@wali7, post #5

A500 ze zlaczami zorro2 z karta gvp 2000 HC+8 seriesII 8mb ram.
kostki po 1mbx8

gola karta zarowno w wlozonymi simmami jak i bez nie pokazuje sie w systemie, tzn. nie widze gvpscsi.device
[#8] Re: SCSI made in GVP

@stebel, post #7

Masz dobrze ustawione zworki odpowiedzialne za adresowanie pamięci?




Benedykt Dziubałtowski

[#9] Re: SCSI made in GVP

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

z pewnoscia tak
[#10] Re: SCSI made in GVP

@stebel, post #9

mój błąd. Mój skrót myślowy.... Miałem na myśli zworki odpowiedzialne za konfigurację irq?? Nie pamiętam jak się to nazywa. Jest kilka zworek które są odpowiedzialne za to gdzie karta się ma adresować. Sorry jeśli to źle pisze. W amidze 1200 ze slotami micronika były spore jaja z ustawieniem tego, Ty mas za500 więc pewnie też będziesz musiał z tym sporo kombinować. Zerknij do instrukcji tam to jest opisane.




Benedykt Dziubałtowski

[#11] Re: SCSI made in GVP

@stebel, post #9

Nie wiem jak to się zachowuje w Amidze 500, ale ja miałem G-Force GVP 40/33 w Amidze 2000 i wymagała ta karta systemu 2.0 w górę. Na 1.3 nie była widoczna.

[#12] Re: SCSI made in GVP

@Benedykt Dziubałtowski, post #10

Benedykt ma kartę, która u mnie wcześniej bez problemu śmigała pod A2000 z Kickiem 1.3 (HDD i CD). Sprawdzaliśmy też w A2000 z Kickiem 3.1 i 68060 - też była widziana i działała.
Natomiast wiem, że u Benedykta odmawia współpracy w A1200 w slotach ZII (chyba Micronik).
Newralgiczną sprawą przy podpinaniu tej karty jest fakt, że ma ona DMA do RAMu na niej samej - czyli aby poprawnie działało SCSI musisz mieć poprawnie działającą pamięć w tej karcie. Do tego jest to pamięć alokowana w przestrzeni ZII, a więc będzie się gryźć z każdą dodatkową pamięcią w pierwszych 16 MB (poza chip ramem, bo przestrzeń chip ramu od zawsze była zarezerwowana na potrzeby bebechów ami) - spróbuj usunąć rozszerzenie "pod klapką" (chyba że masz je skonfigurowane jako chip ram).
[#13] Re: SCSI made in GVP

@wali7, post #12

z tym rozszerzeniem pod klapka to moze byc TO, spr i dam znac
[#14] Re: SCSI made in GVP

@stebel, post #13

niestety nie działa, zadne ustawienie zworek (pomijajac ustawienia zworek ram configu) nie wskrzesza tej karty.
prosze mnie oswiecic jesli sie myle ale ram i gvpscsi.device powinno chyba byc od razu obecne w systemie bez korzystania z rozkazow a'la binddrivers. czyli ram powinien byc od razu widoczny w dosie przez avail
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem