[#1] Amiga dlugo sie odpala ?
Mam taki problem amiga odpala sie za dlugo. Od momentu wlaczenia zasilacza zanim pojawi sie fioletowe tlo z dyskietka mija 32 sekundy. Wiecie moze czym to moze byc spowodowane ??
[#2] Re: Amiga dlugo sie odpala ?

@devsiok, post #1

jak podlaczysz dysk twardy to odpali sie w kilka sekund. prawdopodobnie wyczekuje az twardziel sie "rozkreci" (dawniej dyski wymagaly wiecej czasu, w biosach PC bywaly specjalne ustawienia opoznien rozruchu). mialem to samo na Amidze 600 (wersja HD z ostatnim romem 37.350), Amidze 1200 wersji Escomu (rom 3.1) jak i Commodore (rom 3.0).

[#3] Re: Amiga dlugo sie odpala ?

@speedy, post #2

w zaleznosci od revision plyty A1200 ilos delaya jest rozna

SCSII.DEVICE z ROMU czeka na dysk

tak samo jak w A500 podlaczysz gola plyte .. bialy ekran 10 sek .. czeka na FLOPPY :D

[#4] Re: Amiga dlugo sie odpala ?

@devsiok, post #1

dokladnie tak, jak koledzy wyzej napisali - moja a1200 z 3.1 bez dysku rusza bardzo dlugo (czarny ekran przez kilkanascie sekund), z podlaczonym dyskiem rusza od razu.
[#5] Re: Amiga dlugo sie odpala ?

@prart, post #4

Albo z kartą turbo. Jak Apollo wyjęty jest, też muszę czekać kilkanaście sekund na "dyskietkę" (gdy hdd nie jest podłączony rzecz jasna)

[#6] Re: Amiga dlugo sie odpala ?

@devsiok, post #1

Chcialem zalozyc podobny temat, ale skoro juz jest to sie podepne:). Ostatnio walcze z A4000 z wsadzonym cyberstormem ppc, stacja fdd jak najbardziej podpieta, hdd na ide tez jest a Ami booci sie okolo minute. Wydaje mi sie ze to juz chyba przegiecie. Sprzet macalem wielokrotnie, i wszystko wydaje sie byc w najlepszym porzadku ale czas bootowania bez wzgledu na to co robie /zmiana fdd, hdd, wypiecie cd scsi, z podpietym mediatorem badz bez medka/ minute czekac musze. Ratunku eniłan

[#7] Re: Amiga dlugo sie odpala ?

@Fazior, post #6

Przegrzeb opcje dot. SCSI w boot-menu Cyberstorma.
[#8] Re: Amiga dlugo sie odpala ?

@Fazior, post #6

To proste. Wyłącz automatyczną detekcję urządzeń SCSI. W końcu CSPPC może obsłużyć do 14 urządzeń SCSI. Jeśli masz wszystko na AUTO, to to trochę musi potrwać.
Ja od początku mam wszystko ustawione ręcznie, a niepotrzebne wyłączone. A4000 bootuje się wtedy błyskawicznie.
[#9] Re: Amiga dlugo sie odpala ?

@kmilota, post #8

Dzieki, dzisiaj pomecze

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem