[#1] Naprawa Apollo 1240- problemy


Jestem starym posiadaczem Amigi 1200 wb.3.0 rev 1d4
Amiga moja wprowadzała mnie i moje dzieci w świat komputerowy, bawiła, uczyła i była pomocna. Lecz zatęskniłem za poszerzeniem więc zakupiłem Apollo 1240/40
Z tą kartą amiga startowała lecz system nie wchodził. Dokupiłem obudowę infintiv, zasilacz 350, doprowadziłem napięcie do złącza aby Apollo dostało zasilanie dodatkowe -według porad zamieszczonych na PPA -dzięki za prowadzenie dalej tematyki Amigi informacje są bardzo pomocne. Lecz moje wysiłki były na nic. Na stronie internetowej wyszukałem firmę,- A... z Gdańska na zapytanie czy sprawdzą i ewentualnie naprawią otrzymałem odpowiedz Pana R.T...że posiada jeszcze części i spróbuje. Wysłałem kartę -Było to w połowie października. W listopadzie na pytania co z kartą otrzymałem że ma remont, to kończy przenosiny, i dalej nic nie wiem jakie są powody braku odpowiedzi i realizacji zobowiązania. Bardzo pilnie prosiłem o odpowiedz,-brak!!.
Zastanawiam się czy wartą dochodzić swych praw na drodze cywilno prawnej, -czy jeśli istnieje popyt na Amigi odzyskać chociaż część nakładów i nie czekać aż wnuki będą miały radochę, -jeszcze w pełni nie dorosły by umiejętnie stukać w klawisze i naciskać spust.
Proszę o opinie czy wartą reanimować utracone szanse Amigi.
Jak postępować w takich wypadkach.
Jakie jest najlepsze poszerzenie pamięci do 1200, by był to komputer spełniający wymogi gospodarstwa domowego, za niewielkie pieniądze.
[#2] Re: Naprawa Apollo 1240- problemy

@Walc, post #1

Co do Animartu to rozne sa opinie, najlepiej uzbroic sie w cierpliwosc, znam przypadek w ktorym sprzet wrocil do wlasciciela:). Nie bardzo czaje o co chodzi w tym zdaniu " zakupiłem Apollo 1240/40
Z tą kartą amiga startowała lecz system nie wchodził". Moja rada brzmi nastepujaco, przed wyslaniem karty do naprawy nalezalo opisac objawy na ppa i poprosic o pomoc - kupe ludzi walczylo tu z apollakami i jest spora szansa ze problem by sie rozwiazal.

[#3] Re: Naprawa Apollo 1240- problemy

@Fazior, post #2

Czytałem zamieszczone artykuły odnośnie współpracy karty i iej instalacji .
Walczylem i stosowałem się do rad zamieszczonych na forum, lecz system nie wchodził - początkowo dysk pracował a potem stop i ciemny ekran bez odzewu. Wybrałem opcje Sprawdzenia przez fachowca karty czy sprawna.
A nie rev. płyty gł.
[#4] Re: Naprawa Apollo 1240- problemy

@Walc, post #3

Czyli amiga sie bootowala, pewnie cos sie zarlo, bylo sprawdzic na golym systemie, badz po prostu zabootowac ami z dyskietki, zreszta ciezko na odleglosc, bez dokladnego opisu problemu odpowiedziec. Z apollo roznie bywalo, pamietam ze u mnie przy jednej plycie sprzet wogole nie ruszal, natomiast przy drugiej ruszylo z kopyta.

[#5] Re: Naprawa Apollo 1240- problemy

@Walc, post #1

"Zastanawiam się czy wartą dochodzić swych praw na drodze cywilno prawnej"


Mam identyczny problem. Karta leży a on nie chce oddać. Co telefon to inną bajkę słyszę.


Zagadaj do mnie na gg. Numer znajdziesz na stronie głównej ppa. Ja też już mam coraz większą ochotę sprawę Animartu gdzieś oddać. Skoro jest już nas dwóch to możemy razem więcej zdziałać.




Benedykt Dziubałtowski.



Ostatnia modyfikacja: 09.01.2009 11:05:33
[#6] Re: Naprawa Apollo 1240- problemy

@Benedykt Dziubałtowski, post #5

Może wyśle coś swojego i będzie nas 3 .

[#7] Re: Naprawa Apollo 1240- problemy

@arti4-92, post #6

To ze ludzie w dobrej wierze wysylaja sprzet do naprawy a on znika jest wg. Ciebie takie zabawne?

[#8] Re: Naprawa Apollo 1240- problemy

@Walc, post #1

Ja z trochę innej bajki co do Apollo 040/40MHz, która sprawia mi bardzo duże problemy! Chodziła mi dobrze około 2 lata, a teraz? Gdy ją włożę, wyłącza mi dysk systemowy w dowolnie wybranym momencie. Doszło nawet do tego, że raz tak "palnęła w wyłączenie dysku" w momencie wczytywania systemu, że nagle moja partycja z Narzędziami stała się NDOS. Na to znam tylko sposób z salvage danych przy użyciu DiskSalv2. I nie jest to kwestia zasilania, bo płytę mam podpiętą do jednego zasilacza, do drugiego zaś sam dysk. Gdy podłączę Apollo, wyłącza mi dysk, po wyłączeniu Apollo z gniazda, dysk chodzi cały czas (odzyskiwałem dane z tej partycji około 5 godzin). Z tym, że bez Apollo to nic nie zrobię, bo nie mam w ogóle FAST RAMu przez to i ciężko cokolwiek zrobić. Za dużo perturbacji, mam dość tego Apollo 040/40MHz, może da się to naprawić, jednakże marzę po prostu o Blizzardzie. Amiga kosztuje za dużo! Nerwów i pieniędzy!

[#9] Re: Naprawa Apollo 1240- problemy

@BagoZonde, post #8

Ja tam zlego slowa nie moge powiedziec o Apollo :D Bodajze w 1995 zakupilem ja w Elboxie i dziala do dzisiaj bez problemow OKWyglada na to ,że miałem dużo szczescia :P

[#10] Re: Naprawa Apollo 1240- problemy

@Hellena, post #9

Bo kupiles nowa karte, ja mialem same second handy w srednim stanie:)

[#11] Re: Naprawa Apollo 1240- problemy

@Benedykt Dziubałtowski, post #5

Nr gg spisałem -odezwę się jutro.
Myśle że jeśli są pokrzywdzone osoby przez tą firme, należało by zjednoczyć dowody i wystąpic tagrze do organów ścigania wraz z zakładaniem spraw w sądach przedstawiając dowody nierzetelności. Morze byla by pomocny temat uczciwości Animartu. Dziękuje za odzew na mój temat.
[#12] Re: Naprawa Apollo 1240- problemy

@BagoZonde, post #8

Zakończę temat karty- co z tego wyniknie -czy odzyskam ją . Zastanowię się czy w tej sytuacji nie zrezygnować całkowicie z Amigi -chociaż tęskno do chwil spędzonych z nią lecz w obecnych czasach bez poszerzenia jej nie wartą bawić się z nią.
[#13] Re: Naprawa Apollo 1240- problemy

@Walc, post #12

Tutaj nie chodzi juz tylko o Amige, tylko o sam fakt, trzeba z tym skończyć raz na zawsze!!

[#14] Re: Naprawa Apollo 1240- problemy

@arti4-92, post #6

Wyślij siebie.

@ALL:
Co do sklepów amigowych to faktycznie jakoś tak się dzieje, że zaczynają schodzić na psy Amigo teraz Aminart. Osobiście to najbardziej mi pasował GIFT i szczerze ubolewam, że nie istnieje już - kupiłem w nim masę różnorakiego sprzętu za pare tysiaków.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem