[#31] Re: cd-rom slim do A1200 i A600

@newguru, post #30

CD-Slim działa już choć nie jest to tak jak powinno być. Przełożyłem kabelki sygnałowe IDE40 - jednak się dało powyginać/przekręcać taśmę tak aby podłączyć w Piekarniku odwrotnie napędy. Po przełożeniu - bliżej kontrolera jest HDD a na końcu CD-ROM slim. W tej konfiguracji jest też ten przerobiony kabelek, wg którego na środku powinien być slave a na końcu master. Wygląda mi, że teraz ten kabel działa tzn, że jest cable select. Amiga bardzo długo się uruchamia(czarny ekran) tak jakby czekała na zbootowanie się z CD'ka(pewno master) a dopiero po 5-10s sekundach odpala się z twardziela. Dzisiaj(ale to wieczorem) może jeszcze pokombinuje bez przerobionego kabla. Zobaczę jak to pójdzie. Tak czy siak docelowo zamienię CD na slave wg tego linka co podałeś - mostki wewnątrz napędu.

[#32] Re: cd-rom slim do A1200 i A600

@Tomski, post #31

Małe sprostowanie do poprzedniego mojego postu:

Zrobienie zworki na przejściówce na pinach 45 i 47 (*) jest tym samy co zrobienie zworki na pinach 2 i 3(**)(licząc od prawej strony) w złączu wewnętrznym napędu CD-ROM Slim(przynajmniej w CD-ROM Slim TEAC-224E). Sprawdziłem omomierzem i jest dokładnie to samo. Czyli 2 idzie na 47 a 3 na 45. Wniosek jeden. Nie ważne gdzie się zrobi mostek:D. Oba rozwiązania dają to samo - SLAVE. Kabelek IDE40 NIE jest zmieniony. Dysk twardy jest na złączu bliżej kontrolera IDE w Amidze a CD-ROM na złączu ostatnim kabelka.

Teraz pytanie do osób mających CD-ROM slim w swoich Amigach. Czy u Was Amiga dłużej się boot'uje(znacznie dłużej jest czarny ekran i jest "bezczynna") przy podłączonym CD-ROM slim? U mnie trwa to znacznie dłużej niż np. z podłączonym zwykłym CD-ROM'em. Czy można coś z tym zrobić?

(*)
post 11
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/dcb77d83631509ec.html

(**)
post 24
http://forum.emulacja.net/viewtopic.php?t=5369&sid=83b57e4e49ddcbde01144082ec9557f6

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem