[#1] HDD 8GB i SFS
Witam.

Jako że zakupiłem sobie A1200 z przyległościami, zaadaptowałem HDD z pierwszego xboxa jako dysk do Ami. Podzieliłem go sobie na 5 partycji:
DH0: 298MB (FFS)
DH1: 1435MB (SFS)
DH2: 1835MB (SFS)
DH3: 2251MB (SFS)
DH4: 1796MB (SFS)

Partycjonowanie przeprowadziłem na uae pod windą. Po zgraniu danych i podłączeniu do Amigi znikała mi ostatnia partycja, a teraz 2 ostatnie. W Early Startup Control są widoczne, ale pod uruchomieniu systemu już nie. HDToolBox raportuje 5 widocznych partycji i prawidłowo rozpoznaje system plików. Zaczyna mnie to już powoli irytować. Dodam że pod uae wszystko działa jak trzeba. Płyta rev. 1D1 z romem 3.0. Jakieś pomysły?

Aha, gdy próbuje zamontować którąś z "niewidzialnych" partycji wywala mi komunikat że nie ma pliku DEVS:mountlist. O co kaman?

Przy okazji. Gdzie na aminecie jest sterownik do sieciówki na pcmcia? Ponoć była tam lista kompatybilnego sprzętu. Pamięta ktoś nazwę??

[#2] Re: HDD 8GB i SFS

@Red_Bullet, post #1

patch na scsi.device dograj. bez tego tylko 4 GB bedzie widac. do czasu zapatchowania nie rob nic amiga na dalszych partycjach bo bedzie nadpisywac dana ponizej granicy 4GB
[#3] Re: HDD 8GB i SFS

@Red_Bullet, post #1

Ster do sieciówki szukaj pod nazwą 3c589.

Co do dysku poza patchem na scsi.device zakupić 4xeide lub inny interfejs (z idefix), ewentuel Amiga OS3.5 (3.9).
[#4] Re: HDD 8GB i SFS

@radzik, post #3

radzik napisał(a):

> Co do dysku poza patchem na scsi.device zakupić 4xeide lub inny
> interfejs (z idefix), ewentuel Amiga OS3.5 (3.9).

to co prawda ulatwi sprawe, ale nie jest potrzebne. 8 gigowy dysk w a600 z kickeim 2.05 czy 3.1 tez swietnie dziala
[#5] Re: HDD 8GB i SFS

@Valwit, post #4

Mam już patch, tylko w readme jest napisane że potrzebuje kickrom update z BB2. Jak to wypruć z tej paczki to już nie napisali. Nie wiem za bardzo jak to ugryźć. Może jest to na jakiejś stronce napisane??

[#6] Re: HDD 8GB i SFS

@Red_Bullet, post #5

jak nie masz romu 3.1 to nie wiem czy bedzie tobie dzialac scsi.device4345 poszukaj watek o temacie loadmodule problem.

[#7] Re: HDD 8GB i SFS

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

W dokumentacji do SCSI4345 doczytałem że trzeba mieć rom update z BoingBaga2. Kickstart 3.1 to nie problem bo mogę go blizzkickiem załatać. Chodzi mi tylko o ten update z BB2. Wyczytałem że trzeba go mieć w DEVSach.

[#8] Re: HDD 8GB i SFS

@Red_Bullet, post #7

poszukaj starszej wersji, autorstwa Heinza Wrobla, ona jest z czasow przed OS 3.5 i nie potrzebuje zadnych dodatkow.

archiwum SCSI_IDE43_24.lha

dopisek: ten patch zaklada kick 3.1 w A600. Teraz tez pamietam jak to u mie na starym kicku banglalo: spatchowany scsi.device z A600 z kickiem 3.1 lezal sobie w devs: w ami z kickiem 37.350


jak do weekendy nie dasz sobie rady to daj znac.



Ostatnia modyfikacja: 20.01.2009 21:18:17
[#9] Re: HDD 8GB i SFS

@Red_Bullet, post #7

bo w bb2 jest scsi.device 43.43. blizkick to podstawa.

www.haage-partner.de/amiga/aos39/index-e.html

[#10] Re: HDD 8GB i SFS

@Red_Bullet, post #1

Sterownik do sieciówki o który Ci pewnie chodziło to cnetdevice,
są tam podane współpracujące i nie karty PCMCIA.
[#11] Re: HDD 8GB i SFS

@snigger, post #10

Tak, chodziło o cnet.device.

Wracając do tematu dysku. Koledzy pomóżcie. Nie mam pojęcia jak załadować scsi.device przez BlizKick. Dokumentację przeczytałem, ale nic mi to nie mówi. Za czasów kiedy Amigowałem, to dysk 1,2GB to już był zbytek łaski - ja miałem wtedy 420MB. Jak się okazuje trochę zmian w sofcie nastąpiło. Prosiłbym o przykładową linijkę do s-s ładującą przez BlizKick rom mapowany i scsi.device. Jak zobaczę w praniu o co kaman, to może coś wydedukuję.

Z góry dzięki.

[#12] Re: HDD 8GB i SFS

@Red_Bullet, post #11

A nie wystarczy jak Ci wyślę scsi.device z os 3.9/bb1+2?
Tam miałem partycje z 26GB w SFS i chodziło bez problemu.

[#13] Re: HDD 8GB i SFS

@Bagheera, post #12

scsi.device43 chyba juz ma, teraz ma problem z blizkick, a wystarczy uzyc wyszukiwarki i sa dziesiatki jak nie setki watkow z parametrami.



Ostatnia modyfikacja: 22.01.2009 17:32:04
[#14] Re: HDD 8GB i SFS

@Bagheera, post #12

a dziala ci w A600? bo jak tak to wystrczy.
[#15] Re: HDD 8GB i SFS

@Valwit, post #14

Nie próbowałem.

[#16] Re: HDD 8GB i SFS

@Bagheera, post #15

Opanowałem w końcu temat, ale pojawił się inny problem. Po uruchomieniu blizkicka mam reset, guru, ładowanie systemu, reset, guru i tak w kółko. Zworkę na karcie wyjąłem, w startupie mam najpierw Setpatch, potem Blizzkick a następnie LoadModule który ładuje scsi.device i poprawiony FastFileSystem. Co jest nie tak? Próbowałem już wszystkiego co mi wpadło do głowy. Miał ktoś podobny problem??

Aha czy Blizzard IV mocno się nagrzewa?? Mój egzemplarz jest zdrowo ciepły, grzeje w dłoń nawet przez trapdoor.

[#17] Re: HDD 8GB i SFS

@Red_Bullet, post #16

Red_Bullet napisał(a):

> startupie mam najpierw Setpatch, potem Blizzkick a następnie
> LoadModule który ładuje scsi.device i poprawiony
> FastFileSystem. Co jest nie tak?

a manuala czytales? jesli faktycznie masz taka kolejnosc jak piszesz to chyba nie czytales
[#18] Re: HDD 8GB i SFS

@Valwit, post #17

Hmmm, wychodzi na to że twórcy AmigaSYS 4 nie mają pojęcia co robią. Taka kolejność jest w startupie z AmigaSYS4AGA. Co ciekawe na UAE to działa, a na Amidze już nie. Moim zdaniem najpierw powinno być mapowanie romu potem setpatch, a na końcu LoadModule. Co do manuala to jest tam napisane że nie ma znaczenia czy Blizkick ma być przed czy za setpatchem, ale dotyczy to wersji 1.19 (w FAQ jest coś na ten temat). Naprawdę jeżeli ktoś ma inną kolejność łat i wszystko działa to proszę o napisanie jaka to kolejność. Pisanie postów pod tytułem "manuala czytałeś?" jest bez sensu i w zasadzie to trolling. Proszę krótko napisać co i jak i koniec tematu. Jeżeli jest coś na ten temat na forum to poproszę o linka, bo naprawdę ja nic nie znalazłem.

[#19] Re: HDD 8GB i SFS

@Red_Bullet, post #18

ok to jeszcze raz, po kolei, bo widze tu niezly burdel, jako ze nie wiem skad wziela mi sie a600 a nikt mnie nie oswiecil :/

A1200, kick 3.0, mapujesz nowszy kick blizkickiem, tak? masz os 3.0, 3.1, 3.5 czy 3.9? jaka wersje kicka mapujesz? mapujesz kickstart tylko z powodu scsi.device? jak mozesz to wklej poczatek s-s?



Ostatnia modyfikacja: 27.01.2009 10:56:32
[#20] Re: HDD 8GB i SFS

@Valwit, post #19

Ok. Od początku. A1200 kick 3.0. Blizkick ładuje mi kick 3.1 (40.068). OS to 3.1 z AmigaSYS 4. początek s-s wygląda tak:

C:blizkick kickfile=dh0:devs/kick31 quiet
C:LoadModule DEVS:scsi.device L:FastFileSystem
C:SetPatch QUIET
failat 21

i dalej standardowo assigny i inne takie.
Winnym całego zamieszania jest LoadModule. Sprawdziłem to przed chwilą. Jak postawię średnik przed drugą linijką, to system się ładuje i na belce mam kick 3.1. Jak po załadowaniu systemu strzelę z palca LoadModule, to wtedy mam reset i system uruchamia się już ze spatchowanym scsi.device. Bardzo by mi zależało aby działo się to automatycznie (w sensie ładowanie scsi.device). Próbowałem też załadować scsi za pomocą blizkicka z parametrem module ale wywala mi coś w stylu: can't plant module scsi.device - o ile dobrze zapamiętałem. Co do kolejności rozkazów, to nie ma znaczenia czy dam oba przed setpatchem czy po czy jeszcze inaczej. Efekt zawsze jest taki sam. Jeżeli uruchomię bez s-s i strzelę z palca te komendy (obojętnie w jakiej kolejności) to wtedy wb ładuje się i mam i kick i partycje powyżej 4GB. Kick 3.1 nie wpływa na działanie scsi.device, na kicku 3.0 też działa. Powtarzam jednak raz jeszcze, że to nie mapowanie Kickstartu jest problemem. Aha, przy LoadModule próbowałem parametru NOREBOOT i efekt jest taki sam. Nie upieram się przy LoadModule, jeżeli ktoś używa innego programu to niech poda nazwę. Być może LoadModule gryzie się z blizkickiem u mnie. Pobiorę jeszcze najnowszy setpatch z aminetu, może to coś zmieni.

[#21] Re: HDD 8GB i SFS

@Red_Bullet, post #20

To wywal loadmodule i użyj tej opcji z BK - on pozwala na dokładnie taki sam myk.

[#22] Re: HDD 8GB i SFS

@11MASTEr, post #21

Myślisz że nie próbowałem? Jedyne co udało się uzyskać tym sposobem to "can't plant module scsi.device". Powalcze jeszcze z tym, może wystarczy podać ścieżkę w stylu dh0:devs/scsi.device albo jakiś parametr. Sam już nie wiem. Jak to nic nie da to walnę najwyżej LoadModule na końcu user-startup i będę miał extra reset po włączeniu komputera. Jednak to po 22:00 - narazie jestem w pracy.

[#23] Re: HDD 8GB i SFS

@Red_Bullet, post #22

a czemu na poczatek nie wczytasz samym programem loadmodule lub loadresident scsi.device bez startup-sequence z cli dla sprawdzenia tylko bawisz sie w ciemno startup-sequence?

[#24] Re: HDD 8GB i SFS

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #23

>Jeżeli uruchomię bez s-s i strzelę z palca te komendy (obojętnie w jakiej >kolejności) to wtedy wb ładuje się i mam i kick i partycje powyżej 4GB.

Oznacza to że próbowałem już i tego. Jeżeli chodzi o zabawę z s-s to chodzi mi o to żeby nie trzeba było za każdym uruchomieniem wnikać co i jak. Dlatego to wszystko, żeby ktoś poza mną mógł korzystać z Ami.

[#25] Re: HDD 8GB i SFS

@Red_Bullet, post #22

Nie napisałeś jeszcze jakiej wersji BK używasz.
Tutaj jest jedna z ostatnich wersji - http://powerup.amigaworld.de/index.php?lang=en&page=24

Najlepiej poproś niech ktoś podeśle Rom Update z bb2 (3.9) i samemu dokonaj podziału pliku i powyciągaj to co potrzebujesz. To po prostu musi działać.

No i nakoniec: niekoniecznie najnowsza wersja SP musi być tą najlepszą.

[#26] Re: HDD 8GB i SFS

@Red_Bullet, post #24

no to w takim razie gratuluje wszyscy przed taba to lamerzy, bo im sie nie udalo wczytac nowego scsi.device4345 na kic 3.0. teraz juz wiadomo, ze dziala i nie trzeba miec kicka 3.1. loadmodules musisz miec na poczatku startup-sequence

loadmodule scsi.device quiet
setpatch quiet
-jak masz setpatch44+ to jeszcze z parametrem nonsd i noromupdate.

jak to opanujesz przeczytaj jeszcze raz doca blizkicka i zamiast loadmodules uzywaj blizkicka z dopalaczami.

[#27] Re: HDD 8GB i SFS

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #26

Sprawa rozwiązana. Okazało się, że na Aminecie jest stara wersja BlizKicka (a przynajmniej jest tam stara dokumentacja). Poczytałem guide z linka podanego przez Mastera. Teraz wszystko gra. Dzięki za wszystkie wskazówki. Lekcja z tego wypływa jeszcze jedna - nie zawsze na Aminecie są aktualne wersje softu.

Pozdrawiam

PS. Dowód dla Skolmana, że jednak da się uruchomić scsi.device na romie 39.106:
http://img145.imageshack.us/my.php?image=scsiv43kick30cf3.jpg



Ostatnia modyfikacja: 28.01.2009 12:45:00
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem