[#1] płyta główna i podpinanie się pod reset
Witam.
Mam pewien pomysł, aby go jednak zrealizować potrzebuję pomocy. Zadanie jest takie:

Gdzie moge się podpiąć do płyty głownej by otrzymywać sygnał o resecie?

innymi słowy poszukuje punktu na płycie z którego odczyt bedzie pokazywał stan wysoki albo niski; po resecie stan badanego synału zmienie się na na chwilę na negację odczytu przed resetem, by po chwili powrócić do poprzedniej wartości.

zrozumiałe? ok, racja

[#2] Re: płyta główna i podpinanie się pod reset

@11MASTEr, post #1

ok, ale jaka plyta? :) A1200?
[#3] Re: płyta główna i podpinanie się pod reset

@11MASTEr, post #1

Na aminecie jest manula który wyjaśni Ci gdzie można sie podpiąć.


Patrząc na płyte główną z góry tak jak bys ją sobie położył aby porty joy mouse były z tyłu po prawej. Yo patrząc w lewy dolny róg zobaczysz punkty lutownicze opisane jako TP1. jest szereg kilku punktów. Jak wlutujesz się w dwa pierwsze od lewej i je zewrzesz to będziesz miał reset,





Benedykt Dziubałtowski

[#4] Re: płyta główna i podpinanie się pod reset

@Valwit, post #2

No w sumie to powinno być obojętne, ale tak miałem na mysli a 1200

@ Benedykt zawsze ganisz ludzi którzy nie czytają postów. Poczytaj jeszcze raz #1

[#5] Re: płyta główna i podpinanie się pod reset

@11MASTEr, post #4

zerkne wieczorem. pamietam ze byl conajmniej jeden taki punkt
[#6] Re: płyta główna i podpinanie się pod reset

@11MASTEr, post #1

zerknij na zlacze turbo, pin 118 chyba, oznaczony jako RESET - powinien dawac dokladnie to co chcesz
[#7] Re: płyta główna i podpinanie się pod reset

@Valwit, post #6

Dzięki, sprawdzę.

[#8] Re: płyta główna i podpinanie się pod reset

@11MASTEr, post #1

Przeczytałem ale widać nie zrozumiałem.




Benedykt Dziubałtowski.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem