[#1] Nagrywanie myzy z Amigi na CD

witam mam sporo swoich jak i kumpli ze dawnej sceny utworkow w formacie mod normalnych protrackerowskich jak i wielokanalowcow z "digibostera" teraz pytanko jak je najlepiej zgrac na plytke CD aby jakosc nie dostała po "dupie" probowalem przez karte w PC ale sa dziwne trzaski tzn w odsluchu jest ok ale jak juz REC to nie zadowala mnie jakosc prosze o jakies wskazówki w miare rozsadnej cenie co zakupic itp pozdro

[#2] Re: Nagrywanie myzy z Amigi na CD

@francdt, post #1

Proponuję odpalić DigiBoosteraPro i w trybie AHI wybrać "Filesave: Hifi 44.1kHz 16 bit stereo++" i nagrać jako WAV - potem wypalić płytę - nie masz żadnych strat jakości. Jedyne co musisz zrobić to wyrenderować dwa razy - raz z ustawieniem boost 100%, a potem w zależności od komunikatu - np. 150% - wtedy masz pewność, że będziesz miał maksymalną głośność bez przesteru.

[#3] Re: Nagrywanie myzy z Amigi na CD

@skipp, post #2

problemem malym moze byc to ze za mam tylko amisie 1200 z 4mb fast uciagnie ?????

[#4] Re: Nagrywanie myzy z Amigi na CD

@francdt, post #3

Do tego potrzebny jest tylko dysk twardy albo duża dyskietka i zapewne sporo czasu na konwersje do WAV.

[#5] Re: Nagrywanie myzy z Amigi na CD

@francdt, post #1

Ja robię rzecz dziwną - sampluję z jednej Amigi na drugą (z kartą Toccata), wpinając po środku korektor Radmora. Ten korektor ma genialną funkcję "super stereo", która jest jakby stworzona do odsłuchu amigowych modułów - niweluje stuprocentową separację kanałów.
[#6] Re: Nagrywanie myzy z Amigi na CD

@francdt, post #1

spróbuj programem "modplug tracker" na PC

[#7] Re: Nagrywanie myzy z Amigi na CD

@Daclaw, post #5

A jak działa ten korektor? Czy czasem nie miesza kanałów np do lewego doaje 50% prawego i na odwrót? W WInUAE jest opcja mieszania kanałów, czy możesz spróbowac ją włączyć i powiedzieć czy uzyskujesz taki sam efekt odtwarzania jak na korektorze.

[#8] Re: Nagrywanie myzy z Amigi na CD

@rafgc, post #6

Modplug na pewno nie uwzglednia DBMowego DSP Echo (chyba ze jest jakas nowsza wersja, o ktorej nie wiem). Ale do 4CHN to jak najbardziej sie nada, chociaz ja wole XMPlay do tego.

[#9] Re: Nagrywanie myzy z Amigi na CD

@francdt, post #1

ModPlug Player na PC ma funkcję "Save WAV". To jest chyba to, czego szukasz, szybkie i bezstratne.

[#10] Re: Nagrywanie myzy z Amigi na CD

@francdt, post #3

http://aminet.net/package/mus/misc/ps3mrec

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem