[#1] A1200 jako sterownik midi
Cześć.
Chcę wykorzystać moją ami do pracy twórczej - a konkretnie jako sekwencer (lub generalnie rzecz biorąc sterownik midi) podpięty do syntezatora.
Jakiego sprzętu będę potrzebował? Wystarczy dedykowany amidze kabel (są? widuję tylko 15pinowe do peceta) oraz odpowiedni soft, czy szukać jakichś urządzeń peryferyjnych?
Przy okazji chętnie się dowiem, jakie oprogramowanie polecacie.
[#2] Re: A1200 jako sterownik midi

@mon, post #1

Ami nie posiada złącz MIDI. POtrzebny jest interface podpinany (zdaje się) do seriala. Z tego co pamiętam, to jest dosyć proste urządzenie i w razie problemów z nabyciem gotowego, można własnym sumptem sobie wykonać.
[#3] Re: A1200 jako sterownik midi

@mon, post #1

Na pewno będziesz potrzebował interfejsu midi. Z tego co pamiętam to podpina się to pod par port i ma dwa gniazda: midi in, midi out. Co do softu to na początek może być Bars&Pipes. Był chyba też jakiś profesjonalny soft od Steinberga (PRO24??). Na allegro nie dawno był MIDI Inteface For Amiga, ale nie było chętnych.

http://www.allegro.pl/item501042573_steinberg_24_pro_amiga.html
Nie został sprzedany. Napisz do sprzedawcy, bo widzę że tam nawet interfejs już jest.

PS. może to i faktycznie jest na serial??



Ostatnia modyfikacja: 03.02.2009 23:19:10
[#4] Re: A1200 jako sterownik midi

@Red_Bullet, post #3

Na pewno wymienione BarsnPipes, do tego Music X. Trochę się Tobie dziwię, za cenę interfejsu i kabla kupisz przejściówkę MIDI-USB do pieca, wybór oprogramowania zdecydowanie lepszy. Natomiast jeśli masz więcej kasy, łykaj śmiało rozwiązanie sprzętowe, oczu sobie nie zdezelujesz tak bardzo. ;]

Pozdrawiam



Ostatnia modyfikacja: 04.02.2009 00:05:02
[#5] Re: A1200 jako sterownik midi

@elektro, post #4

Dzięki za odzew.
Interfejs do pieca mam, ale mam także bezrobotną amigę - ona zaś wiekowo bardziej pasuje do całej reszty studia (choć tak naprawdę nadal jest nieco za młoda ;) ). Sprzętowy sekwencer posiadam, ale niestety sprzęt z tamtych lat miał zazywczaj tragiczny interfejs (w tym przypadku kawai q80). Tymczasem znaleźć dobry, tani, sprawny w Polsce... trudna sprawa.

edit: dzięki za linka, kto wie, może machnę się na ten interfejs z allegro.



Ostatnia modyfikacja: 04.02.2009 00:26:44
[#6] Re: A1200 jako sterownik midi

@mon, post #1

Hej.

Midi znalazłem TU

http://www.efunzine.com/efnz.php?a=pro&id=189&sid=26a95cadee112addc1cebd745b1c471d


Pisze, że niedostępny ale napisz maila może będą mieli albo mogą sprowadzić.


Sam mam dokładnie taki interface.


Z softu to to wymienili koledzy + masa innego wystarczy zajrzeć na www.aminet.pl


Amiga to komp z duszą. Pokażcie mi np fanklub użytkowników pc 286.


Choć mój brat ma super wypas midi do PC + keybord ja lubię sobie muzykować na amidze 1200 właśnie z midi :) Jeśli potrzebujesz konkretnych porad co do midi. To mogę Cię umówić na rozmowę z Sławomirem Mrozkiem. Autorem muzyki do takich gier jak Franko,Doman, Only best, Franko2. Własne sobie teraz słucham sound tracka z Franko 2. Który powstał właśnie na Amidze z interfejsem midi.



Benedykt Dziubałtowski

[#7] Re: A1200 jako sterownik midi

@Benedykt Dziubałtowski, post #6

Kurczę, nie przyszło mi do głowy zajrzeć na efunzine. Najciemniej pod latarnią :) Zaraz napiszę do nich maila. Interfejs tani i zapewne dobry.

Jeżeli chodzi o dalsze porady na temat wariacji z midi - najpierw postaram się wprowadzić w życie pomysł z podczepieniem syntezatora do ami. Kto wie, może przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać ze względu na ew. niedostępność sprzętu.
Ale dzięki za fajną propozycję. Franka przegrałem dawnymi czasy angliście , jeszcze w podstawówce, wstyd, ale doszedł dalej ode mnie...

PS. 286 to też fajne maszyny były. Gdyby ktoś oddawał to bym przygarnął ;)
[#8] Re: A1200 jako sterownik midi

@mon, post #1

Różne klony Protrackera (np. Audiosculpture), a być może też sam Protracker, z mniejszym lub większym powodzeniem pozwalają korzystać z MIDI. Cudów zdziałać się nie da, ale pograć na amigowych samplach lub wklepywać tracki z normalnej klawiatury zamiast z komputerowej - da się.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem